1 הגדל תמונה
מוזיאון העיצוב חולון. צילום: יעל פינקוס
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
מוזיאון העיצוב חולון. צילום: יעל פינקוס
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
מוזיאון העיצוב חולון. צילום: יעל פינקוס
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
מוזיאון העיצוב חולון. צילום: יעל פינקוס
הועלה על ידי מערכתמפה
 

רצועות של בטון

עוד לפני שנפתח, הפך מוזיאון העיצוב בחולון למונומנט עיצובי מוערך ומעורר התפעלות בקהילת העיצוב הבינלאומית. בניין המוזיאון, שעוצב ותוכנן על ידי האדריכל רון ארד, בולט בסביבתו בצבעי פלדה עמוקים בסקאלה שבין אדום, כתום וחום, והוא למעשה היצירה הראשונה שנחשפת לעין כשחמש רצועות בטון גדולות ממדים מכוסות פלדה צבעונית, הן המסד, הטפחות ומוקד העניין החזותי. ניראה שגם הבטון וגם הפלדה התמסרו לארד ללא התנגדות ונתנו לו לעשות בהן כרצונו כמו היו פלסטלינה. בחולון רצו מוזיאון שאפשר לשים על בול ולנוכח התוצאה ניראה שחלומות מתגשמים גם בחולון. הבניין מרשים ומסקרן גם עבור מי שאינו מצוי בנבכי עולם הארכיטקטורה והעיצוב. המוזיאון שמטרתו לשמש בית למעצבים מהארץ ומהעולם, בעל שתי גלריות - חללים מלבניים, לבנים, חפים מכל קישוט, ניגוד מכוון לצבעוניות ולרצועות הבטון האקרובטיות שבחוץ. בגלריה העליונה, הגדולה מבין השתיים, מומלץ להרים את הראש למעלה ולנסות להבין איך חשיבה ירוקה מנצלת את השמש הישראלית לטובת תאורה טבעית.
חומרים ביד היוצר
מלבד תערוכות מתחלפות יתקיימו במקום סדנאות לקהל הרחב בנושאי עיצוב. בסוף הביקור כדאי לקפוץ לספריית החומרים שנמצאת בקומה השנייה במדיטק, מרחק מטרים ספורים ממוזיאון העיצוב. הספרייה הייחודית מיועדת בעיקר לבעלי מקצוע כמו אדריכלים ומעצבים למיניהם אך תעניין גם את מי שחפץ להרחיב את ידיעותיו לא רק ברוח אלא גם בתחום החומר. הביקור בספרייה לא מתאים לילדים.

מועדי ההופעות וההקרנות התקבלו מהמפיצים. אתר מפה אינו אחראי לשינויים.
מה ומתי
06/06/2018 - 27/10/2018072-3948455
07/06/2018 - 25/08/2018072-3948455
06/06/2018 - 27/10/2018072-3948455
07/06/2018 - 25/08/2018072-3948455
( 14 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • קרןהפוך

  קרןהפוך
  הבגדים של רונית אלקבץ|5 08.12.17
  המבנה של המוזיאון נפלא - יפה ומסקרן. בעבר הייתי פה עם ילדים ועשינו חוברת הפעלה לילדים על מבנה המוזיאון שמעניינת גם מבוגרים. היום בתערוכה ז'ה טם - אכן מתאים למוזיאון - כאשר לכל בגד רונית התייחסה כמו אל יצירת אמנות. זה ממש לא בגדים עבורה אלא הרבה יותר מזה.
 • chatool

  chatool
  קטן ואיכותי!|5 20.09.15
  המוזיאון הקטן מפתיע ומושקע. ראינו את התערוכה "צל ערים" על בעיות ההצללה בארץ. מעניין, מעורר מחשבה ומוצג נפלא!! לא להחמיץ.
 • wife

  wife
  נהדר|5 25.10.14
  מרשים מבחוץ, מרתק מבפנים. תערוכת קיפולים מסתיימת בקרוב - רוצו לפני שיגמר.
 • ממתקית

  ממתקית
  פסל סביבתי|5 29.07.14
  שמקשט את העיר ואת הלובן של חולות ושל הבניינים רבי קומות שמסביבו. חללים נעימים למבקרים וליווי אדיב מצד עובדי המקום. הבית קפה חביב וכך גם חנות המזכרות הקטנטנה.
 • efratblu

  efratblu
  דל ולא מוצלח . |1 18.04.14
  תערוכת האישורים נחמדה. התערוכה שעוסקת בגני שעשועים דלה! ממש לא שווה ביקור מיוחד.
 • zeevfl

  zeevfl
  מדהים|5 01.04.13
  הייתי אמש. הוצגה תערוכה לזכרה של לאה גוטליב(בעליה של גוטקס)עצובים מדהימים של בגדי ים ופריטי לבוש אחרים שנעשו בין היתר בהשראות של ציירים מפורסמים כגון מרק שאגאל מירו ועוד וכן בהשפעות של לבוש הונגרי מזרחי ועוד. תערוכה מדהימה ברמה בינלאומית. חלק מהמוצגים הוצגו בחו"ל.לא להחמיץ.
 • ocp

  ocp
  תסתכלו בקנקן|4 28.03.13
  המבנה מרהיב, כמעט מכל זווית שמסתכלים עליו. קצת משעשע שהוא נטוע בלב שכונת מגורים ישראלית משעממת לגמרי וחסרת ייחוד ארכיטקטוני. התוכן תלוי בתצוגות המתחלפות- אין תצוגה קבועה וזה קצת חסר (ציפיתי לראות איזושהי תצוגת רקע על עיצוב ישראלי). התצוגה הנוכחית, על לאה גוטליב וגוטקס מעניינת ומרשימה. המחווה לגוטליב באולם התחתון מזוויעה למדי- קשה להאמין שהמודלים הם חזון של מעצבת אופנה, ועוד אישה... דמויות שלדיות, הרואין שיק מפחיד ומזעזע. קשה מאוד להבין את הבחירה הזו.
 • dafnag

  dafnag
  הבניין מעניין יותר מתכולתו|3 18.09.12
  הבניין אכן מרהיב ומעניין. החלל קטן והתערוכה של ימאמוטו בה היינו לא הכילה מספיק פריטים מעוררי עניין. סיור מודרך לילדים בוטל עקב מיעוט נרשמים.מאכזב..
 • liorm39

  liorm39
  בית אסיה אחרי פיגוע?|4 27.11.11
  אולי גוגנהיים.. בכל אופן אין ספק כדאי להגיע. עם או בלי ילדים. כדאי מוקדם כי עניין רכישת בכרטיסים לא זכה לעיצוב הולם והוא מאוד מתארך . התערוכה הנוכחית דיקוד חביבה. כדרכם של מוצגים מהזן הזה חלקם מיושנים מרגע שהושלמו, אחרים עדיין מצליחים לשמח כי הם עושים שימוש בטכנולוות שעדיין לא לגמרי נגישות ויש להם קסם של משהו קירקסי במסווה (קצת כמו הפעלות במוזיאוני מדע שאפשר למצוא גם בהפעלות יומולדת) וכמה מעוררים מחשבה כי הם לוכדים רעיון שחורג מביצוע זה או אחר - כמו עבודת הקוביות של הצות הישראלי או ״אני מרגיש טוב״. אבל עיזבו אתכם.. פשוט נחמד
 • ybenozer

  ybenozer
  מקורי, מרתק ומרחיב דעת|5 22.07.11
  פנינה עיצובית בקנה מידה בינלאומי בלב אחת ערי השינה הסתמיות והמשמימות של גוש דן. עיצוב ייחודי מבחוץ ומבפנים,הקפדה על כל פרט, כולל בית הקפה. מדריך אלקטרוני עם הסברים מאירי עיניים הכלול בכרטיס, מוזיאון קטן אך מלא במוצגים מקוריים, מעוררי השראה. מקום שעושה טוב על הלב לכל המשפחה.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
מוזיאון תל אביב לאמנותמוזיאון תל אביב לאמנות מומלץ מפה9.8מוזיאון תל אביב תופס מקום מרכזי בסצנת האמנות הישראלית המודרנית. הוא מהווה מרכז חשוב הנותן במה לאמנים ישראליים וכן לאמנים בעלי שם מכל העולם. התארחו ומתארחות בו תערוכות משמעותיות בעולם האמנות המקומי. המוזיאון והמוסדות הסמוכים לו, ספריית בית אריאלה ומשכן אמנויות הבמה הם עורק פועם בלבה התרבותי של תל אביב. המוזיאון הוקם ב-1932 ביוזמת ראש העיר מאיר דיזנגוף. תחילה שכן המוזיאון בביתו של דיזנגוף, אך הרחבת האוסף חייבה את הקמתו של מבנה גדול יותר וב-1971 נחנך משכנו הנוכחי. במוזיאון תצוגת קבע של אמנים אירופאיים מהמאות ה-16 עד ה-19, אוסף אמנות של ציירים מהמאה ה-20 שבו יצירות של אמנים גדולים כקלימט וקנדינסקי ותצוגת קבע של פיסול מודרני ובה גם יצירות של פיקאסו. נוסף על תצוגות הקבע מציג המוזיאון תערוכות מתחלפות בכל תחומי האמנות ותערוכה מתחלפת המיועדת לילדים ונסמכת על אוספי המוזיאון. כן מתקיימים במוזיאון אירועי תרבות כקונצרטים והצגות ומוקרנים בו סרטים. הכניסה למוזיאון לילדים עד גיל 18 היא ללא תשלום, ילדים עד גיל 14 חייבים בליווי הורים.קרא עוד
בית ביאליקבית ביאליק מומלץ מפה9.7בקצה רחוב שנקרא על שמו עוד בחייו, כבוד שזכו לו מתי מעט מיקירי העיר והאומה, נמצא ביתו של המשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק. ב - 2009, לאחר עבודות שיפוץ שארכו כשלוש שנים, נפתחו דלתות הבית מחדש לציבור. הבית המרשים בו גר וכתב ביאליק בין השנים 1925-1934, תוכנן על פי מסורת הבניה המזרחית ומשלב בין מזרח למערב. האדריכלות המזרחית לצד הריהוט האירופי שבעלי הבית הביאו אתם, יוצרים תמהיל פיוטי של שולחן שח, כלי חרסינה, בלטות איטלקיות, נרגילה, קשתות וכיפה בראש הבית. בבית שהפך למוזיאון קטן, אפשר ללמוד על קורות חייו של המשורר, שהאישי בחייו היה כרוך עם הלאומי. בקומת הכניסה שקירותיה צבועים בירוק, כחול ואדום, צבעי הקיר המקוריים שנתגלו באקראי בעת השיפוץ ושוחזרו, נמצאים טרקלין האירוח וחדר האוכל שבו שולחן ערוך לסעודה שכבר לא תיהיה. מדרגות עץ מובילות אל הקומה השניה בה התנהלו חייהם הפרטיים של בני הזוג. חדר העבודה והספרייה שבקומה שוחזרו ומספקים הצצה לחייו היותר אישיים של המשורר. מאוסף הספרים המסקרן, אפשר להתרשם רק ממראה עיניים, שכן למען שימורם הם ננעלו מאחורי חלונות זכוכית. במספר עמדות מחשב מוצגים תולדות האיש וקרא עוד


עוד אטרקציות