מרכז מבקרים סינדיאנת הגליל

מומלץ מפה
9.1
 

מרכז המבקרים סינדיאנת הגליל בכפר כנא נושא בסליו מונחים כסחר הוגן, העצמת נשים, קידום ופיתוח ענף שמן הזית, חקלאות מקומית ושיתוף-פעולה היהודי-ערבי. סינדיאנת הגליל העודדת יציאת הנשים מביתן לעבודה ומכשירה אותן למלאכת הקליעה, תוך העצמה אישית וחברתית. עם הזמן המקום הפך למרכז מבקרים המופעל על ידי נשים יהודיות ונשים ערביות שאפשר ללמוד מהן דבר או שניים על אודות שיתוף פעולה יוצא דופן. במהלך השנה מתקיימים כאן קורסים לקליעת סלים ונקלטות תלמידות חדשות שלעיתים אף משתלבות במערך האירוח וההדרכה במקום.

הביקור במקום כולל הדרכה על מלאכת הקליעה והדגמה, טעימות שמן זית, צפייה בסרט הסברה וכיבוד קל. בתיאום מראש ובתשלום, אפשר גם להשתתף בסדנת קליעה שמיועדת לכל הגילאים ואינה דורשת ידע מוקדם, וליהנות מארוחה ביתית אותנטית. לאחרונה הורחבה חנות סחר-הוגן של מפעל סינדיאנת הגליל. ניתן לרכוש מהמוצרים שמציעה החנות, בהם שמן זית אורגני, סבונים משמן זית, דבש, שקדים, זעתר, סלים ומלאכות-יד של נשים ערביות מרחבי הגליל.

( 3 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • chatool

  chatool
  חשוב להכיר את המקום|5 20.10.15
  ביקרנו בסינדיאנת הגליל במעונה החדש בכפר כנא. איזה מקום מיוחד וחשוב שכולם יכירו. קיבלנו הדרכה נהדרת במפעל, וגם באולם האירוח, צפינו בסרטון עשוי היטב והתעשרנו בידע. מומלץ בחום.
 • dafnag

  dafnag
  מהנה וחינוכי לכל המשפחה|5 19.08.14
  הגענו לסדנת קליעת סלים בסינדיאנת הגליל בכפר מנדא. קיבלנו פעילות יצירה משפחתית, פרטית, מהנה, במשך כשלוש שעות, בחדר ממוזג. המדריכות, נשים מוסלמיות מהכפר, היו נחמדות מאוד, הדריכו ועזרו ושילבו שיחה על המרכז ומטרותיו. נהנינו מעבודת היצירה (הורים ושלושה ילדים בני 11-13) והיתה לנו היכרות שונה וחיובית עם אוכלוסיה שאנו פחות מכירים ביום-יום. כל אחד יצא עם סלסלה מעשה ידיו להתפאר. מהנה ומומלץ. לסיום קיבלנו טעימת לבנה, שמן זית של המרכז וזעתר של המרכז. הילדים התלהבו. היה טעים ונעים במחיר סביר מאד.
 • eyallivne

  eyallivne
  קליעה מהנה למטרה|5 23.08.10
  באחד מימי החמסין הנוראים הגענו אמא ובת (כמעט 14) למרכז המבקרים של סינדיאנת הגליל. במשך כשעתיים זכינו לסדנת קליעה "פרטית" . קלענו, למדנו, התפעלנו מהתצוגה במקום, יצאנו גאות ביצירותינו, קנינו מתנות לחג הממשמש ובא ועוד הרגשנו שהרווחנו בונוס מיוחד בכך שגם "תרמנו" לשתי מטרות ראויות במיוחד: העצמת נשים וסחר הוגן. מה עוד אפשר לבקש!
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
כנסיית הר תבורכנסיית הר תבור מומלץ מפה9.6בראש ההר המקודש לנוצרים עומדות זו לצד זו כנסייה יוונית-אורתודוקסית וכנסייה פרנציסקנית שנבנתה על יסודות ביזנטיים וצלבניים עתיקים על ידי האדריכל המפורסם אנטוניו ברלוצי. במסורת הנוצרית נקרא התבור הר ההשתנות, משום שעליו השתנה ישו בלבושו ובמראהו כשנגלה היסוד האלוהי שלו לעיני תלמידיו הבכירים. בברית החדשה לא צוין בדיוק מיקומו של ההר שעליו התקיים החזיון העל טבעי הזה, אבל צוין הר גבוה והר קדוש. סמיכותו לאתרים נוצריים אחרים הפכו את התבור למועמד הנבחר לשמש כהר ההשתנות. כבר מהמאה הרביעית החלו לבנות כאן מבנים, שנהרסו ושוקמו חליפות. לאחר מלחמת העולם הראשונה החלו בבניית הכנסייה החדשה בה משולבות הקפלות העתיקות והיא תוכננה כך שהאור החודר אליה, יחד עם חומרי הבניין, יצרו את אווירת ההשתנות הבוהקת והמבריקה. בקדמת הכנסייה מצוי פסיפס המתאר את סצינת השינוי - ישו ניצב לעיני תלמידיו פטרוס, יעקב ויוחנן, בין משה, סמל החוק, ואליהו, סמל הנבואה, כמו שנכתב בברית החדשה בספר לוקס: "ויהי בהתפללו, וישתנו פניו, ולבושו הלבין והבריק, והנה שני אנשים מדברים איתו, משה ואליהו". לכל אחד מאלה, המוכרים לנו מהתנ"ך, מוקדשת קפלה מרשקרא עוד


אולמות האביריםאולמות האבירים מומלץ מפה9.6מתחם אולמות האבירים הפך עם הזמן לשער הכניסה הרשמי של עכו העתיקה. כאן, בחצר בפאתי האולמות, תוכלו לרכוש כרטיס משולב לכל האטרקציות של עכו או לכל אחת בנפרד ולקבל כל מידע שתרצו, כולל להצטייד באמצעי הדרכה קולית. הביקור בשטחי המצודה ההוספיטלרית עצמה, בה נמצאים אולמות האבירים, פותח צוהר למחשכי עכו הצלבנית שכיום נמצאת מתחת לפני השטח. המצודה, שהיתה חלק מהרובע ההוספיטלרי העתיק ששקק חיים לפני כמעט אלף שנים, כוללת ארבעה אגפים הבנויים סביב חצר פתוחה. המבנים השתמרו באופן יוצא דופן ועיקר עבודת החפירה כאן היתה הוצאת עפר מתוך האולמות וניקיון כללי, עבודה שנמשכת כל הזמן וחושפת עוד ועוד מבנים. הקהל המבקר יכול להנות מארכיטקטורה צלבנית טיפוסית ואולמות מקומרים, אדירי ממדים, בהם גרו האבירים, אכלו וניהלו את טקסיהם. החל מ-2015 מוקרנים על קירות החללים סרטוני אנימציה הממחישים את החיים כאן בימי הביניים, ואומנים של ימינו עושים את מלאכתם העתיקה בכמה חנויות. בפינת החצר נחשף המקום בו עשו האבירים את צרכיהם. מי שאינו רוצה לחזור חזרה למרכז המבקרים יכול לסיים את הביקור במינהרה שאורכה 350 מ'. המנהרה מסתיימת מחוץ למצודה במרתקרא עוד
עוד אטרקציות