מרכז מבקרים סינדיאנת הגליל

מומלץ מפה
8.9
 

בסוכות, 28.9-3.10, יתקיים בסינדיאנת הגליל הפנינג עם פעילויות לכל המשפחה כולל סיור במפעל, טעימת שמן זית, סדנאות קליעת סלים, מפגשים עם הנשים שמאחורי המרכז ועם יצרני בוטיק מקומיים

מרכז המבקרים סינדיאנת הגליל בכפר כנא נושא בסליו מונחים כסחר הוגן, העצמת נשים, קידום ופיתוח ענף

שמן הזית, חקלאות מקומית ושיתוף-פעולה היהודי-ערבי. סינדיאנת הגליל העודדת יציאת הנשים מביתן לעבודה ומכשירה אותן למלאכת הקליעה, תוך העצמה אישית וחברתית. עם הזמן המקום הפך למרכז מבקרים המופעל על ידי נשים יהודיות ונשים ערביות שאפשר ללמוד מהן דבר או שניים על אודות שיתוף פעולה יוצא דופן. במהלך השנה מתקיימים כאן קורסים לקליעת סלים ונקלטות תלמידות חדשות שלעיתים אף משתלבות במערך האירוח וההדרכה במקום.

הביקור במקום כולל הדרכה על מלאכת הקליעה והדגמה, טעימות שמן זית, צפייה בסרט הסברה וכיבוד קל. בתיאום מראש ובתשלום, אפשר גם להשתתף בסדנת קליעה שמיועדת לכל הגילאים ואינה דורשת ידע מוקדם, וליהנות מארוחה ביתית אותנטית. לאחרונה הורחבה חנות סחר-הוגן של מפעל סינדיאנת הגליל. ניתן לרכוש מהמוצרים שמציעה החנות, בהם שמן זית אורגני, סבונים משמן זית, דבש, שקדים, זעתר, סלים ומלאכות-יד של נשים ערביות מרחבי הגליל.

( 2 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • dafnag

  dafnag
  מהנה וחינוכי לכל המשפחה|5 19.08.14
  הגענו לסדנת קליעת סלים בסינדיאנת הגליל בכפר מנדא. קיבלנו פעילות יצירה משפחתית, פרטית, מהנה, במשך כשלוש שעות, בחדר ממוזג. המדריכות, נשים מוסלמיות מהכפר, היו נחמדות מאוד, הדריכו ועזרו ושילבו שיחה על המרכז ומטרותיו. נהנינו מעבודת היצירה (הורים ושלושה ילדים בני 11-13) והיתה לנו היכרות שונה וחיובית עם אוכלוסיה שאנו פחות מכירים ביום-יום. כל אחד יצא עם סלסלה מעשה ידיו להתפאר. מהנה ומומלץ. לסיום קיבלנו טעימת לבנה, שמן זית של המרכז וזעתר של המרכז. הילדים התלהבו. היה טעים ונעים במחיר סביר מאד.
 • eyallivne

  eyallivne
  קליעה מהנה למטרה|5 23.08.10
  באחד מימי החמסין הנוראים הגענו אמא ובת (כמעט 14) למרכז המבקרים של סינדיאנת הגליל. במשך כשעתיים זכינו לסדנת קליעה "פרטית" . קלענו, למדנו, התפעלנו מהתצוגה במקום, יצאנו גאות ביצירותינו, קנינו מתנות לחג הממשמש ובא ועוד הרגשנו שהרווחנו בונוס מיוחד בכך שגם "תרמנו" לשתי מטרות ראויות במיוחד: העצמת נשים וסחר הוגן. מה עוד אפשר לבקש!
- 1
אתר מפה מעדכן בקביעות שעות פתיחה וטווחי מחירים, אך תמיד מומלץ לבדוק מראש עם המקום.
עוד אטרקציות מומלצות


עוד אטרקציות