מרכז מבקרים סינדיאנת הגליל

מומלץ מפה
8.7
 

מרכז המבקרים סינדיאנת הגליל בכפר מנדא נושא בסליו מונחים כסחר הוגן, העצמת נשים ופיתוח חקלאות מקומית. המרכז החל כמיזם המעודד את יציאת הנשים מביתן לעבודה ומכשיר אותן למלאכת הקליעה, תוך העצמה אישית וחברתית. עם הזמן המקום הפך למרכז מבקרים המופעל על ידי נשים יהודיות ונשים ערביות שאפשר ללמוד מהן דבר

או שניים על אודות שיתוף פעולה יוצא דופן. במהלך השנה מתקיימים כאן קורסים לקליעת סלים ונקלטות תלמידות חדשות שלעיתים אף משתלבות במערך האירוח וההדרכה במקום.

הביקור במקום כולל הדרכה על מלאכת הקליעה והדגמה, צפייה בסרט הסברה וכיבוד קל. בתיאום מראש ובתשלום, אפשר גם להשתתף בסדנת קליעה שמיועדת לכל הגילאים ואינה דורשת ידע מוקדם, וליהנות מארוחה ביתית אותנטית. מי שרוצה מוזמן לרכוש מהמוצרים שמציעה החנות למוצרי סחר הוגן, בהם שמן זית אורגני, סבונים משמן זית, דבש, שקדים, זעתר ומלאכות יד של נשים ערביות מרחבי הגליל.

( 1 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
  • eyallivne

    eyallivne
    קליעה מהנה למטרה|5 23.08.10
    באחד מימי החמסין הנוראים הגענו אמא ובת (כמעט 14) למרכז המבקרים של סינדיאנת הגליל. במשך כשעתיים זכינו לסדנת קליעה "פרטית" . קלענו, למדנו, התפעלנו מהתצוגה במקום, יצאנו גאות ביצירותינו, קנינו מתנות לחג הממשמש ובא ועוד הרגשנו שהרווחנו בונוס מיוחד בכך שגם "תרמנו" לשתי מטרות ראויות במיוחד: העצמת נשים וסחר הוגן. מה עוד אפשר לבקש!
- 1
אתר מפה מעדכן בקביעות שעות פתיחה וטווחי מחירים, אך תמיד מומלץ לבדוק מראש עם המקום.
עוד אטרקציות מומלצות
דרך העץדרך העץ מומלץ מפה9.2בדרך העץ מזמינים ללכת לאיבוד במבוך מעץ ובדרך ללמוד הכל על העץ. מחד גיסא, מוקרן במקום סרט על חשיבות העצים בטבע וחשיבות היערות במאזן האקולוגי; מאידך גיסא, הילדים מתנסים בשימוש בעצים כחומר בידי האדם - בסדנה שבה הם בונים מערכה בעץ לפי בחירתם ולוקחים את יצירותיהם הביתה, בסדנת תיפוף על כלי הקשה מעץ ובמשחקי מחשבה. עניין נוסף יש בתבליט של ארץ ישראל ובו הסברים על העצים האופייניים לכל אזור גיאוגרפי בארץ, הניתנים תוך כדי משחק. מאחורי הקמת המתחם המוקפד והאסתטי יש אג'נדה לפיה מותר ואף מומלץ להתנסות ולטעות, הטעות היא חלק מחוויית הלמידה. כך במשחקי המחשבה והבניה שמציע המקום ובמבוך, הכולל חידון עצים, שהתשובות עליו מסתתרות בין מעברי המבוך. השטח מוקף בעצי פאולוניה ויש בו פינות ישיבה רבות ואגם מלאכותי קטן. אם תרצו להצטייד במשחקי עץ הביתה או בציוד קמפינג תוכלו לרכוש אותם בחנות במקום. משך ההפעלה נע בין 45 דקות לשעה וחצי. מומלץ להגיע לפעילות בנעליים סגורות.קרא עוד
עוד אטרקציות