מרכז מבקרים סינדיאנת הגליל

מומלץ מפה
9.1
 

מרכז המבקרים סינדיאנת הגליל בכפר כנא נושא בסליו מונחים כסחר הוגן, העצמת נשים, קידום ופיתוח ענף שמן הזית, חקלאות מקומית ושיתוף-פעולה היהודי-ערבי. סינדיאנת הגליל העודדת יציאת הנשים מביתן לעבודה ומכשירה אותן למלאכת הקליעה, תוך העצמה אישית וחברתית. עם הזמן המקום הפך למרכז מבקרים המופעל על ידי נשים יהודיות ונשים ערביות שאפשר ללמוד מהן דבר או שניים על אודות שיתוף פעולה יוצא דופן. במהלך השנה מתקיימים כאן קורסים לקליעת סלים ונקלטות תלמידות חדשות שלעיתים אף משתלבות במערך האירוח וההדרכה במקום.

הביקור במקום כולל הדרכה על מלאכת הקליעה והדגמה, טעימות שמן זית, צפייה בסרט הסברה וכיבוד קל. בתיאום מראש ובתשלום, אפשר גם להשתתף בסדנת קליעה שמיועדת לכל הגילאים ואינה דורשת ידע מוקדם, וליהנות מארוחה ביתית אותנטית. לאחרונה הורחבה חנות סחר-הוגן של מפעל סינדיאנת הגליל. ניתן לרכוש מהמוצרים שמציעה החנות, בהם שמן זית אורגני, סבונים משמן זית, דבש, שקדים, זעתר, סלים ומלאכות-יד של נשים ערביות מרחבי הגליל.

( 3 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • chatool

  chatool
  חשוב להכיר את המקום|5 20.10.15
  ביקרנו בסינדיאנת הגליל במעונה החדש בכפר כנא. איזה מקום מיוחד וחשוב שכולם יכירו. קיבלנו הדרכה נהדרת במפעל, וגם באולם האירוח, צפינו בסרטון עשוי היטב והתעשרנו בידע. מומלץ בחום.
 • dafnag

  dafnag
  מהנה וחינוכי לכל המשפחה|5 19.08.14
  הגענו לסדנת קליעת סלים בסינדיאנת הגליל בכפר מנדא. קיבלנו פעילות יצירה משפחתית, פרטית, מהנה, במשך כשלוש שעות, בחדר ממוזג. המדריכות, נשים מוסלמיות מהכפר, היו נחמדות מאוד, הדריכו ועזרו ושילבו שיחה על המרכז ומטרותיו. נהנינו מעבודת היצירה (הורים ושלושה ילדים בני 11-13) והיתה לנו היכרות שונה וחיובית עם אוכלוסיה שאנו פחות מכירים ביום-יום. כל אחד יצא עם סלסלה מעשה ידיו להתפאר. מהנה ומומלץ. לסיום קיבלנו טעימת לבנה, שמן זית של המרכז וזעתר של המרכז. הילדים התלהבו. היה טעים ונעים במחיר סביר מאד.
 • eyallivne

  eyallivne
  קליעה מהנה למטרה|5 23.08.10
  באחד מימי החמסין הנוראים הגענו אמא ובת (כמעט 14) למרכז המבקרים של סינדיאנת הגליל. במשך כשעתיים זכינו לסדנת קליעה "פרטית" . קלענו, למדנו, התפעלנו מהתצוגה במקום, יצאנו גאות ביצירותינו, קנינו מתנות לחג הממשמש ובא ועוד הרגשנו שהרווחנו בונוס מיוחד בכך שגם "תרמנו" לשתי מטרות ראויות במיוחד: העצמת נשים וסחר הוגן. מה עוד אפשר לבקש!
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
החוויה הדרוזית בירכאהחוויה הדרוזית בירכא מומלץ מפה8.9יוסוף אבו חמדי, הרוח החיה מאחורי החוויה הדרוזית מספק למבקרים בביתו, את כל הדרכים שיבקשו, כמעט, כדי להכיר את העדה הדרוזית שאליה הוא משתייך. מהבית הכי גבוה בכפר ירכא, הוא מפצל שבילים מרתקים בסמטאות הדת הסודית הזו. הוא משתמש בידע הרב שצבר כמורה דרך ובהמון קסם אישי וחום ומוביל את המבקרים לסיור ברחובות הכפר בין אתרי דת, חצרות בתים ואף לוקח לתצפית מהחרמון ועד הים במנזר מבודד במעלה ההר. את מי שרוצה להתערסל בירוק המקיף את הכפר, יוסוף, איש הטבע, לוקח לטיול בחיק הטבע שבו הוא מסביר גם על אורח החיים המסורתי של העדה ועל ענפי החקלאות בכפר. הרבה נקודות תצפית מרהיבות נמצאות בסביבה, וכדאי להשתהות בהן לרגע. מי שרוצה לחוות את הפולקלור הדרוזי ואת התרבות, יכול לתאם מראש מופע דבקה ונגינה ולהיפגש עם קוראת בקפה. חמדי ואשתו אף מכירים את הדרך אל הלב שעוברת בקיבה וחלק עיקרי בחוויה הדרוזית הוא ארוחה חמה בביתם. על מגש כסוף ענקי מוגשות תשאש - פיתות חמות, עבות ונהדרות ממולאות בעלי זעתר, סלט פול חם ותבשיל שומר בר ועדשים שטעים כמוהו תתקשו למצוא במסעדות. מי שלא נרגע מטעמם המופלא של המאכלים יכול להשתתף בסדנתקרא עוד


עוד אטרקציות