ממיתולוגיה למדעים
גרמי השמים הילכו קסם על בני האדם מימים ימימה ויוחסו להם יכולות מאגיות, ואמונות דתיות לא מעטות נבנו לאורם. לשמש למשל, הכוכב הכי בולט עבור תושבי כדור הארץ, יוחס כוח רב וכמעט בכל תרבות עתיקה היו אל או אלת שמש רבי כוח. הטכנולוגיה המתקדמת של העולם המודרני אפשרה להפוך מיתולוגיה למדע, וחקר השמים, האסטרונומיה, מספק לנו כלים ללמוד על היקום שמעבר לנראה לעין, הרבה מעבר לגבולות השמש והירח.
אסטרונומיה בגובה העיניים
בשביל להבין קצת יותר באסטרונומיה ופיזיקה בת ימינו, לא חייבים להיות סטודנטים באוניברסיטה. מרכז אילן רמון לנוער שוחר פיזיקה אומנם נמצא בבניין הפיזיקה שבאוניברסיטת בן-גוריון ומיועד בעיקרו לפיתוח מצוינות בקרב תלמדי מדעים בדרום הארץ, אך פותח שעריו גם עבור הקהל הרחב. כאן אפשר לערוך תצפיות בטלסקופ, לשמוע הסברים אסטרונומיים בגובה העיניים המתאימים גם לילדים צעירים, ולצאת למסע בין כוכבים בפלנטריום. כיאה לאוניברסיטה ואווירה לימודית, בפלנטריום הזה מתמקדים במדעים המדויקים ותוכלו לצפות כאן בקבוצות השמים, שביל החלב וכוכבי הלכת הנעים בין כוכבי השבת ובנוסף, לחזות באמצעות תוכנות אסטרונומיות בתמונות הממחישות את היקום האין סופי שמסביב לנו.
הפעילות לקהל הרחב מתקיימת מדי יום שלישי, בין השעות 19:30-21:00 וכוללת ביקור בפלנטריום, הרצאה ותצפית בכוכבים. הפעילות מתאימה לילדים מגיל 6. כדאי לתאם את הביקור מראש בטלפון 08-6652068.

רוצים להיות המדרגים הראשונים?

דרגו עכשיו
עוד אטרקציות מומלצות
שביל הסלטשביל הסלט מומלץ מפה9.5אורי אלון הוא אגרונום, חקלאי ואלוף הארץ בהפרחת יוני דואר. הטיול המודרך שהוא מוביל בחבל הבשור, בין נופי טבע לנופי חקלאות מתקדמת, משלב את כל אהבותיו המקצועיות ואת תחביביו. תחילת הטיול היא בשדות הפלחה ב"דרך השדות", משם עוברים המטיילים לחממות פרטיות בהן אפשר לראות ולטעום תותים מעופפים שהם תותי שדה שגדלים באדניות מוגבהות ובחממה הם מודברים בהדברה ביולוגית ללא שימוש בחומרי ריסוס. בהמשך נכנסים המטיילים לחממות בהן מגדלים עגבניות שרי, עוצרים ליד מכוורות של דבורי בומבוס שהחקלאים נעזרים בהם למטרות האבקה, וממשיכים לפרדס של תפוזים סיניים ותפוזי דם המתפקעים מעסיס אדמדם. בכל אחת מהתחנות במסלול ישנה הפעלה, טעימה או הסבר ובסוף הסיור מגיעים המטיילים לחצר משקו של אלון. שם מפריחים הילדים והמבוגרים יוני דואר כשלכל אחת מהן מוצמדת משאלה קטנה של השולח. במשק של אורי ושולי אלון גדלות לצד שובכי היונים ערוגות תבלין מהם מכינים ביחד לקינוח היום רוטב פסטו שמלווה את הפיתות שנאפות גם הן במקום ומתובלות בסיפורים ואגדות. הסיורים נערכים כשלוש שעות, מתואמים בתיאום מראש ומתאימים לכל הגילאים.קרא עוד


עוד אטרקציות