1 הגדל תמונה
התחנה
הועלה על ידי shamirt
2 הגדל תמונה
חנות במתחם
הועלה על ידי shamirt
3 הגדל תמונה
רחוב בתחנה
הועלה על ידי shamirt
4 הגדל תמונה
הקניון הפתוח
הועלה על ידי shamirt
5 הגדל תמונה
המכולת
הועלה על ידי shamirt
6 הגדל תמונה
ליצן החצר
הועלה על ידי shamirt
7 הגדל תמונה
להטוטן
הועלה על ידי shamirt
8 הגדל תמונה
במכולת
הועלה על ידי shamirt
9 הגדל תמונה
חנות משחקים במתחם
הועלה על ידי shamirt
10 הגדל תמונה
משחקיה של חנות
הועלה על ידי shamirt
11 הגדל תמונה
מתחם התחנה, צילמה כלנית גרינברג
הועלה על ידי מערכתמפה
12 הגדל תמונה
מתחם התחנה, צילמה כלנית גרינברג
הועלה על ידי מערכתמפה
13 הגדל תמונה
מתחם התחנה, צילמה כלנית גרינברג
הועלה על ידי מערכתמפה
14 הגדל תמונה
מתחם התחנה צילמה כלנית גרינברג
הועלה על ידי מערכתמפה
 

תחנת הרכבת ההיסטורית מתעוררת לחיים

מתחם התחנה במנשיה, בגבול תל אביב-יפו, היה פעם תחנת הרכבת המרכזית והראשונה של יפו וממנה יצאה לירושלים הרכבת הראשונה בארץ ב-1892. המבנים היפים בסגנון הטמפלרי, ששימשו כאולם הנוסעים ומשרדי ההנהלה, עמדו מוזנחים במשך עשרות שנים עד שעיריית תל אביב החליטה שזה לא מתקבל על הדעת להחריב מקום כל כך חשוב עם ערך נדל"ני כל כך גבוה. החליטה ועשתה, כיום יש במתחם בתי קפה, מסעדות וחנויות. רוב בתי העסק ממוקמים בתוך מבנים עתיקים שעברו שיפוץ ששמר על הצביון הטמפלרי. מדי יום שישי בבוקר מצטרף אל התפאורה הרומנטית הזאת שוק איכרים אורגני. דוכני השוק מלאי כל טוב ומגוונים במרכולתם, אין כאן צעקות וגם לא דחיפות, רוח השוק כרוח המקום - אווירה מסוגננת בטוב טעם.
השימור, שנעשה בעבודה יסודית, הביא לתוצאות יפהפיות וכלל שיפוץ מבני המחסנים ואת מכלול המבנים ששימשו את מפעל וילנד הגרמני. וילנד פתח בתחילת המאה ה-20 את מפעלו בתוך מתחם תחנת הרכבת ובנה שם גם את ביתו. במפעל יוצרו פריטים שונים מבטון טרומי ואריחים מצויירים שקישטו את מיטב בתיה של תל אביב המתגבשת. תזכורת לתפקוד המקורי של המקום ניתן לראות במסילת רכבת שחוצה את המתחם ובקרון רכבת שנח עליה באין מפריע.

מועדי ההופעות וההקרנות התקבלו מהמפיצים. אתר מפה אינו אחראי לשינויים.
מה ומתי
13/06/2031 יום ו20:30
13/06/2031 יום ו20:30
( 33 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • likeornot

  likeornot
  שישי שוק|3 17.05.15
  בניסיונות נואשים מנסים להרים חזרה את המתחם אחרי שאחיו הצעיר שרונה גנב לו את התיירים.... בשישי יש שוק של מעצבים ומעט אוכל והפעם הביאו גם תרבות מהונגריה. בגלל התיירים הגענו ובגללם גם נשוב.
 • פסולינה

  פסולינה
  יקר מאוד וללא גיוון|3 28.03.15
  מעבר להיות המתחם משוחזר ויפהפה המתחם איננו רלבנטי לאיש מהיישוב ברמת המחירים, ולכן אנחנו ויתרנו על המקום.
 • דליקטס

  דליקטס
  מתחם לבעלי דרכון שאינו ישראלי|3 30.03.14
  כיף להביא אליו תיירים אך לא ברורה לנו רמת התמחור במקום. מדוע הכל שם יקר יותר? השתייה, האוכל, הפריטים בחנויות, מזל שעל שירותים לא גובים 1ש"ח כניסה. נכון שהשיפוץ יפה ומוצלח, אך אנו למדנו שכאן רק עושים סיור רגלי וכשמגיע העת לאכול ולשתות עוברים למקום אחר.
 • סגלגלה

  סגלגלה
  נעים ומטופח|5 01.02.13
  על אף תחושת המלאכותיות ששוררת במקום (הכול בונים על הדודות העשירות מאמריקה שיקנו מוצרי אהבה וצעיפים של אמריקן וינטג' ב-300 ש"ח) הוא מאוד נעים ומושך: הרבה מסעדות, חלקן טובות, גלידריה משובחת, תערוכות, חנויות מעצבים והרבה מאוד השקעה ניכרים. נעים בימי שישי בצהריים ונעים בערבי קיץ. לפעמים יש גם הופעות חיות.
 • wife

  wife
  חלש בחנוכה|2 11.12.12
  הגענו עקב הפרסומים של פעילות בחנוכה. הדוכנים של עסקים קטנים מהדרום - רעיון מבורך. הביצוע - הרבה פחות. מעט דוכנים חביבים, הרוב סתמיים. אביזרים של מופעי רחוב עמדו שוממים. בן ה-7 נהנה לרוץ לאורך המסילה הישנה. השאר מיותר.
 • yoavbp

  yoavbp
  חו"ל זה כאן|5 14.04.12
  ההשקעה במקום ניכרת בכל אבן ועבודות השימור מרשימות. התחושה של הביקור במתחם בשעות הלילה דומה לקפיצה קצרה לחו"ל. האורות של יפו ברקע, המסעדות המלאות מפה לפה. הברווזון המכוער מיפו הפך לברבור יפייפה.
 • נדבעדן

  נדבעדן
  מרשים ביותר|5 10.03.12
  אווירה קסומה, הליכה ברחובות הצרים לצד המבנים המשוחזרים והמשומרים בשבת חמימה זו של חורף פשוט תענוג וכיפי.
 • peereran

  peereran
  אוירה של חו"ל|5 28.12.11
  מתחם נחמד מאוד ומעוצב יפה פשוט מראה של חו"ל בתוך תל אביב. מגוון מסעדות, חניה לא יותר מדי יקרה וכמובן קרוב לים
 • harelit

  harelit
  במילה אחת - פלצני|2 22.12.11
  הגעתי לטייל ובמקרה נפלתי על שבוע האופנה. ראיתי את טובלה, מיקי בוגנים ואיזה פליט ריאליטי.מצטערת, אבל ממש ממש לא. מרחבים בנויים מינימליסטי, בוהמה פלצנית, אנשים מתלבשים כאילו הם באירופה ומתנהגים לא בהתאם, התיימרות שאין כמותה. אם כבר אירופה, שיק ויופי אז שלא יהיה כל כך מזוייף ומתאמץ. לראות ולהיראות? את מי לראות??. משעמם!!! ישבנו במעדת טאפסים יקרה באופן מופרז. הדבר היחידי שטוב במתחם הוא הגלידה.
 • gasaf

  gasaf
  מקום מהמם ביופיו אבל..|4 02.04.11
  חבל שהפך למקדש קניות ונגזל גם הוא ע"י הקפיטליזם. המבנים המשוחזרים מקסימים, הרעיון מבריק וגם תערוכת הצילומים של אלדד יהלום מרשימה ומרתקת. חבל שהמקום לא מכיל יותר רוח ותרבות ופחות קפיטליזם , חנויות ועוד ועוד קניות. עוד כמה תערוכות, ערבי שירה ומופעי מוסיקה מקומיים רק היו עושים לו טוב..
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
מוזיאון תל אביב לאמנותמוזיאון תל אביב לאמנות מומלץ מפה9.8מוזיאון תל אביב תופס מקום מרכזי בסצנת האמנות הישראלית המודרנית. הוא מהווה מרכז חשוב הנותן במה לאמנים ישראליים וכן לאמנים בעלי שם מכל העולם. התארחו ומתארחות בו תערוכות משמעותיות בעולם האמנות המקומי. המוזיאון והמוסדות הסמוכים לו, ספריית בית אריאלה ומשכן אמנויות הבמה הם עורק פועם בלבה התרבותי של תל אביב. המוזיאון הוקם ב-1932 ביוזמת ראש העיר מאיר דיזנגוף. תחילה שכן המוזיאון בביתו של דיזנגוף, אך הרחבת האוסף חייבה את הקמתו של מבנה גדול יותר וב-1971 נחנך משכנו הנוכחי. במוזיאון תצוגת קבע של אמנים אירופאיים מהמאות ה-16 עד ה-19, אוסף אמנות של ציירים מהמאה ה-20 שבו יצירות של אמנים גדולים כקלימט וקנדינסקי ותצוגת קבע של פיסול מודרני ובה גם יצירות של פיקאסו. נוסף על תצוגות הקבע מציג המוזיאון תערוכות מתחלפות בכל תחומי האמנות ותערוכה מתחלפת המיועדת לילדים ונסמכת על אוספי המוזיאון. כן מתקיימים במוזיאון אירועי תרבות כקונצרטים והצגות ומוקרנים בו סרטים. הכניסה למוזיאון לילדים עד גיל 18 היא ללא תשלום, ילדים עד גיל 14 חייבים בליווי הורים.קרא עוד
בית ביאליקבית ביאליק מומלץ מפה9.7בקצה רחוב שנקרא על שמו עוד בחייו, כבוד שזכו לו מתי מעט מיקירי העיר והאומה, נמצא ביתו של המשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק. ב - 2009, לאחר עבודות שיפוץ שארכו כשלוש שנים, נפתחו דלתות הבית מחדש לציבור. הבית המרשים בו גר וכתב ביאליק בין השנים 1925-1934, תוכנן על פי מסורת הבניה המזרחית ומשלב בין מזרח למערב. האדריכלות המזרחית לצד הריהוט האירופי שבעלי הבית הביאו אתם, יוצרים תמהיל פיוטי של שולחן שח, כלי חרסינה, בלטות איטלקיות, נרגילה, קשתות וכיפה בראש הבית. בבית שהפך למוזיאון קטן, אפשר ללמוד על קורות חייו של המשורר, שהאישי בחייו היה כרוך עם הלאומי. בקומת הכניסה שקירותיה צבועים בירוק, כחול ואדום, צבעי הקיר המקוריים שנתגלו באקראי בעת השיפוץ ושוחזרו, נמצאים טרקלין האירוח וחדר האוכל שבו שולחן ערוך לסעודה שכבר לא תיהיה. מדרגות עץ מובילות אל הקומה השניה בה התנהלו חייהם הפרטיים של בני הזוג. חדר העבודה והספרייה שבקומה שוחזרו ומספקים הצצה לחייו היותר אישיים של המשורר. מאוסף הספרים המסקרן, אפשר להתרשם רק ממראה עיניים, שכן למען שימורם הם ננעלו מאחורי חלונות זכוכית. במספר עמדות מחשב מוצגים תולדות האיש וקרא עוד


עוד אטרקציות