קטיף עצמי באודם

מומלץ מפה
8.3
1 הגדל תמונה
דובדבנים בשלים. צילום: אייל טואג
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
קטיף באודם. צילום: אייל טואג
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
קטיף באודם. צילום: אייל טואג
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
קטיף באודם. צילום: אייל טואג
הועלה על ידי מערכתמפה
5 הגדל תמונה
קטיף באודם. צילום: אייל טואג
הועלה על ידי מערכתמפה
6 הגדל תמונה
קטיף באודם. צילום: אייל טואג
הועלה על ידי מערכתמפה
 

קטיף פרי משפחתי בגולן

בתחילת יוני מתחילה עונת הקטיף הגדולה, אז רוב הפירות מבשילים וגודשים את הענפים. מגוון הפירות לאורך עונת הקטיף, הנמשכת עד סוף ספטמבר, והנוף באיזור, מצדיקים את הביקור. מתחילים ביוני עם פירות עשירי עסיס אדום ובוהק: פטל אדום ושחור, דובדבן מתוק, דובדבן חמוץ, חזרזר (עכובית), דומדמניות אדומות ושחורות, אוכמניות, תותי עץ ומסיימים באוגוסט ובספטמבר עם תאנים, אפרסק לבן, רימונים, תפוחים, שזיפים ועוד מיני פירות בהתאם למועד הבשלתם. בנוסף אפשר לקבל סדנאות להכנת ליקרים. במקום יש בית קפה ופינות ישיבה מוצלות, שתייה, גלידות, הפעלות לילדים, שירותים וחנייה מסודרת.

( 4 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • reutadmon

  reutadmon
  כל כך הרבה דובדבנים!!!|5 14.06.15
  אתר מסודר ורחב ידיים. המטע עמוס בפרי ולא מרגישים את צפיפות המבקרים בפנים. שפע של נקודות מוצלות, מים לשתיה, שירות מסביר פנים. הגענו בשבת בשעה תשע והיה יחסית לא עמוס. בעשר וחצי כבר השתרכו מכוניות מחוץ ליישוב... הכי חשוב שהדובדבנים בשיאם ונורא כיף לקטוף אותם וישר לזלול.
 • sagyi

  sagyi
  זה הזמן לקטיף עצמי|4 08.06.14
  המטע בכניסה למושב ( בנפרד מפארק האילים ) מאורגן נעים ושפע של פירות מכל הסוגים אך בעיקר המוןם דובדובנים המחיר 25 ש"ח למבוגר 20 לילד מספק חוויה נהדרת של קטיף עצמי ואכילה עד להתפקע - 30 ש"ח לק"ג עבור הפירות שנקטפו ונשראו בסלסלה. שווה המאמץ של הנסיעה ממרכז הארץ - כדאי לבוא אחרי 1400. פתוח בשבת.
 • פסולינה

  פסולינה
  מקסים אך חם איימים|5 09.07.11
  המקום פיקס דריקס, בדיוק כמו שמצפים ויותר אלא שהמקום סובל מבעיה קשה ... הקיץ החם ומהביל של ישראל. טוב, זה לא באשמת המקום אבל אי אפשר לשהות בשדה הפתוח יותר מחצי שעה, בלתי נסבל. צריך כנראה לבוא ביוני או אחר הצהריים. המקום מציע שפע של פרי על העצים ומי מעיינות זורמים בברזים. הילדים עשו חיים עד שחששנו שהם מתייבשים או מתבשלים. למרות המרחק נבוא שוב.
 • טאטי

  טאטי
  פירות טובים, יחס נפלא|5 14.06.11
  זו שנה שלישית ברציפות שאנחנו מצפינים לאודם להינות מהקטיף העצמי. הדובדבנים נפלאים, פירות היער מענגים. היחס של הצוות נפלא והמקום פחות המוני וממוסחר משעל. מומלץ!
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
בל עפרי - מתחם תיירותיבל עפרי - מתחם תיירותי מומלץ מפה9.7העבר משמש חלק נכבד מההווה בבל עפרי. בבי ותמי, מקימי המקום, קשורים לעבר בחומר וברוח. תמי נשבתה בקסמי התלמוד ובבי הוא אספן בלתי נלאה של חפצים ישנם ומשומשים ומשתמש בהם להרכבת פריטים חדשים. בחצר ביתם הם שיחזרו גורן, בית בד ויקב ובעונות המתאימות עורכים בני הזוג הדרכות והפעלות כדיש, אפייה, מסיק והפקת שמן ובציר ודריכת ענבים. כל הפעילויות מלוות בהסברים מרתקים הקושרים אותן למקורות היהודיים ולחקלאות בארץ ישראל בתקופת התלמוד. נעים להסתובב בחצר היפה של השניים, ובשוטטות נינוחה בה מבינים שאין גבול ליצירתיות ולחן שאפשר להפיק מרעפים שבורים ומחתיכות עץ שנזרקו ומכל אבן שאין לה הופכין. כמו שנוהגים פה בחומר, כך גם נוהגים בבעלי החיים ובפינת החי משקמים השניים חיות פצועות ונטושות שאותן יכולים הילדים ללטף. אחרי שילדיהם בגרו ועזבו את הבית החלו בני הזוג לרכוש לעצמם מיומנויות וללמוד אומנויות. כשני אנשי מעש, הם הפכו את הידע שצברו ליופי שניתן לאחוז ולהשתמש בו. תמי מפסלת בחומר וצורפת תכשיטים ובבי מקשט את ביתם ואת המסעדה שהקימו בוויטראז'ים, מגבן גבינות ומפיק יין במבנה ששימש כבונקר סורי. את יינותיו של היקב, עין קרא עוד


יער האייליםיער האיילים מומלץ מפה9.4משה אמיתי, האבא של האיילים, היה פעם בוקר עם סוסים ולאסו וכל האביזרים הנלווים. רמת הגולן היא אולי המקום היחיד בארץ שמאפשר לגברים להיות קאובואים. תוך כדי חיפוש אחרי גידול חקלאי שיוכל להפוך גם לאתר תיירות הוא נתקל באייל, וככה התחיל מה שהיום הוא יער האיילים. במכלאות היער שביישוב אודם מגדלים עדרי איילים ובהם תמצאו את האייל הנקוד, האייל הגמדי שמקורו בהודו וגם את האייל האדום שהכי מזכיר את אביו האגדי של במבי ומתפאר בקרניים גדולות ומסועפות. במתחמים נפרדים נמצאים בעלי קרניים נוספים ובהם צבאים, אנטילופות, יעלים, עזים ואפילו ג'ימי - ג'מוס יליד המקום, חובב ילדים שאפשר לרכב עליו. במקום גם ביזון אמריקאי שבאמצעותו ניתן לעמוד על ההבדל בינו לבין הבאפלו. בחצר מבצעים העופרים תעלולי קפיצה לגובה, אוכלים מכף היד פרוסות לחם ובליווי מדריך תקבלו הסבר במה האיילים שונים משאר בעלי הקרניים, איך עושים שופרות ועוד. לאחר מכן תוכלו לטייל ברחבי יער אודם בנהיגה עצמית על רכבי גולף. בגן החיות הקטן שבמקום נמצאים סוסי פוני עליהם אפשר להרכיב את הילדים ולטייל ללא תוספת תשלום או הגבלת זמן. עוד אטרקציות במקום כוללות פקרא עוד
עוד אטרקציות