דרך החלב - רפת משק קורלנדר

מומלץ מפה
8.7
 

בני משפחת קורלנדר מגדלים פרות בבית הלל כבר 60 שנה. הכול החל בסב שהגיע לישראל מטרנסילבניה וראה באדמות המושב את תבנית נוף הולדתו. הרפת המוקפת שדות ועצי הדר גדלה מאז ודור ההמשך מגדל וחולב את הפרות ואף מארח מבקרים במשק. בהדרכה, עוברים המבקרים כשבידם כוס שוקו חם מחלב טרי שזה אך נחלב, בתחנות ברצף חייהן של הפרות ברפת. ילדים כמבוגרים מאכילים עגלים בבקבוק וחולבים פרות במו ידיהם. אין תחליף שישווה למגע הבלתי אמצעי עם הפרות. בדרך לומדים על שגרת הפרות ברפת, על תהליך ייצור החלב, על רביית הפרות ועל תהליך העיכול של הבהמה בעלת ארבע הקיבות ובסוף מקבלים בגאווה תעודת רפתן מוסמך. הסיורים אורכים כשעה ויוצאים בשעות החליבה בצהריים ולעת ערב. וש לתאם ביקורים מראש.

שמן הזית של משפחת קורלנדר
לצד הרפת, פועלת חנות לממכר שמן הזית שמייצר אחד מבני המשפחה, דרור קורלנדר. כרם הזיתים של קורלנדר הוא אורגני ובמשק שלו הוא מייצר שמן זית אורגני מהזנים הפופולריים סורי וברנע. אפשר לטעום ולרכוש כאן את השמן הטעים שהוא בדרגת כתית מעולה, ואפילו לקבל אותו במשלוח הביתה.


למתחם הלינה

( 2 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • tmagnagi

  tmagnagi
  חוויה לקטנים ולגדולים|5 07.03.13
  הסיור מרתק וכייפי, עובדי המקום חביבים להפליא, והשוקו טעים טעים. אפילו זכינו לראות המלטה
 • ruthless

  ruthless
  מו שלם לילדים|5 22.08.10
  רפת פעילה שמלמדת על תהליכי יצור חלב עם הסבר חביב ולא מעיק שמעניין גם לגדולים. נותנים גם לחלוב ולהגמיע עגלים. סיבוב של שעה בערך. הקטנה נהנתה וגם אנחנו.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
הסדנא לטקסטילהסדנא לטקסטיל מומלץ מפה9.7אם לפעמים כשאתם מתסתכלים על העוברים ושבים ברחוב, נדמה לכם שכולם לובשים את אותם הבגדים, בסדנת הטקסטיל של תמר ותומר בר-נס תוכלו לעצב לכם חולצה ייחודית. הזוג המקסים והלבבי הזה זורק זריקת צבע בלבו של קיבוץ אשדות יעקב ורצוי שהצבע הזה יודפס על בד. בני הזוג עקבו אחרי חלומם לעבור לקיבוץ ולא זנחו את נטיות לבם. תמר התמחתה בעיצוב טקסטיל בבית ספר שנקר וכעת היא מנחילה את מסורת ההדפס על בד לילדים ולמבוגרים בסדנאות. כל מבקר יכול לבחור חולצה או סינר ולהטביע בהם חותמות וציורים לפי שבלונות מגוונות, או לכתוב משפטים העולים על רוחו. נעים ליצור בסדנה האינטימית, השמחה והססגונית שתומר ותמר שיפצו במו ידיהם ונעימה עוד יותר חברתם של השניים, שמדריכים בסבלנות רבה ולא שוללים אף גחמה אמנותית של היוצרים החובבים. ניכר בכל פרט בסדנה שמדובר פה בזוג אנשים יצירתיים שאוהבים את עיסוקם. המתעניינים מאוד בסיפורי הבדים וכן אנשי מקצוע, יכולים להשתתף בקורסים מעמיקים יותר להדפס על בד. כדי להשתתף בסדנה יש צורך לתאם מראש. מינימום שלושה משתתפים לפתיחת סדנה. טלפון לתיאום סדנה: 052-6454274 תמר.קרא עוד


רוב רוי – שייט בקאנו אינדיאנירוב רוי – שייט בקאנו אינדיאני מומלץ מפה9.5"רוב רוי" הינו אתר מיוחד לשייט קאנו וקיאקים על הירדן הדרומי, המלא במים לאורך כל השנה. האתר כולו בנוי מחומרים טבעיים - עץ וחימר, ומשלב בתוכו מוטיבים אתניים אינדיאניים. אופיו השקט והפסטורלי של המקום בשילוב השייט לאורך נהר הירדן, מאפשר לחוש מגוון רחב של תחושות מרגיעות ונינוחות, ועד לאקשן ואדרנלין במים. את הקסם המסתרר במקום ניתן לחוש מהרגע בו תתיישבו בסירה - אם נשב בשקט ונתבונן סביב, נבחין בעין האינדיאנית המתבוננת בנו ובחיות הבר. עומקו של הירדן הינו כשלושה מטרים לכל אורך המסלול, ולאורך הנחל תלויים מעצי האקליפטוס חבלים עבים, ממש כמושל טרזן, מהם אפשר לקפוץ למים. חשוב לדעת כי הרחצה בירדן הינה על אחריות המתרחצים וההורים בלבד, כאשר במקום אין מציל. כמו כן, באתר מתקיימות פעילויות נוספות: בניית רפסודות בעזרת חומרי טבע, שייט לילי באווירה מיוחדת, סדנאות אמנות ברוח המקום, אפיית פיתות אינדיאניות, טיולי ג'יפים בנהיגה עצמית באיזור וחציית גשר הימליה - גשר חבלים מיוחד. מומלץ להגיע עם בגד ים ולהביא בגדים להחלפה. מתאים לקבוצות, ימי כיף וגיבוש עם אפשרות לארוחות שטח.קרא עוד
עוד אטרקציות