1 הגדל תמונה
על ראש התל
הועלה על ידי goodlife
2 הגדל תמונה
על ראש התל
הועלה על ידי goodlife
3 הגדל תמונה
הירידה לבור המיים
הועלה על ידי goodlife
4 הגדל תמונה
הפתח למסלול המרכזי
הועלה על ידי goodlife
5 הגדל תמונה
המערה העיקרית - כניסה
הועלה על ידי goodlife
6 הגדל תמונה
פתח
הועלה על ידי goodlife
7 הגדל תמונה
זוחלים...
הועלה על ידי goodlife
 

* עד להודעה חדשה תל גודד סגור למבקרים לשם שיפוצים *

תל גודד הוא אחד משורה של תלים ארכיאולוגיים מעניינים בשפלה שהביקור בהם מתומצת לזחילה במחילות מסתור מימי מרד בר כוכבא. אין הרבה מה לראות כאן משרידי היישוב הקדום שהתקיים לסירוגין במשך 3500 שנים, אבל הזחילה בין במחילות, בין מערות פעמון שפלתיות, מהנה. כדאי גם לעלות לראש התל לתצפית נאה על גבעות השפלה, מורדות הר חברון ומישור החוף הדרומי. אם תראו במהלך הביקור תרמילאים עם ציוד, גוף עייף וברק בעיניים אלו כנראה מטיילי שביל ישראל, שעובר בתל.

( 2 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • wife

  wife
  סגור למבקרים|1 22.09.13
  המקום סגור "עקב הסדרת האתר למבקרים"
 • goodlife

  goodlife
  מענין ומרתק לילדים|4 21.05.10
  תל גודד היה מיושב בתקופת הברונזה הקדומה והמאוחרת. התל נושב מחדש עם התפשטות ממלכת יהודה לשפלה בתקופת המלוכה, חרב בעת דיכוי מרד חזקיהו נגד אשור (701 לפנה"ס) והתקיים שוב מאז התקופה ההלניסטית ועד סוף התקופה הביזנטית. שטחו של התל 30 דונם, ובו שרידים דלים של מיבנים קדומים וקו ביצור מהתקופה הרומית. במדרון הדרומי-מזרחי של התל נחשפה מערכת מסתור מימי מרד בר כוכבא, המורכבת ממערכת של מערות פעמון שחוברו יחד באמצעות מחילות. להביא פנסים ולזחול - פשוט כיף ! מטיילי שביל ישראל - אתם עוברים במקום, גם מתצפתים מראש התל וגם חולפים ליד הכניסה למערות, לא לוותר ולהיכנס !!!
- 1
אתר מפה מעדכן בקביעות שעות פתיחה וטווחי מחירים, אך תמיד מומלץ לבדוק מראש עם המקום.
עוד אטרקציות מומלצות
גן לאומי בית גובריןגן לאומי בית גוברין מומלץ מפה9.7הגן הלאומי בית גוברין כולל את שרידי הערים הקדומות מראשה ובית גוברין. בתל מראשה, העיר ההלניסטית שהתנהלה כאן לפני למעלה מאלפיים שנה, נחשף ריכוז מרשים של אתרים קדומים וכ-3,000 מערות שנחצבו במומחיות רבה. אחת המערות המעניינות היא מערת הקולומבריום, ששימשה כנראה בית גידול ליונים. מלבדה כדאי לראות את ציורי הקיר במערות הקבורה הצידוניות ולהכנס אל מערת הפעמון, שככל המערות שימשה כמחצבה. השביל המוביל אל המערה ונקודות התצפית לידה, וכמו כן חניון פיקניק, נגישים לנכים. אתרים נוספים שכדאי להזכיר הם מערת אנז"ק, מערכת תת קרקעית של בורות מים ששימשה את תושבי העיר ומערת בית הבד, אחת מחמישים ושלושה שהתגלו על התל ומעידים על תעשייה גדולה של שמן זית. באחת המערות הצידוניות מופיעה כתובת שצובטת בלב כל רומנטיקן: "לא נשאר עוד משהו שאוכל לעשות למענך ולעשות דבר שיענג אותך. שוכבת אני עם אחר, אך אותך אני אוהבת, היקר לי מכל".קרא עוד


עוד אטרקציות