* עד להודעה חדשה תל גודד סגור למבקרים לשם שיפוצים *

תל גודד הוא אחד משורה של תלים ארכיאולוגיים מעניינים בשפלה שהביקור בהם מתומצת לזחילה במחילות מסתור מימי מרד בר כוכבא. אין הרבה מה לראות כאן משרידי היישוב הקדום שהתקיים לסירוגין במשך 3500 שנים, אבל הזחילה בין במחילות, בין מערות פעמון שפלתיות, מהנה. כדאי גם לעלות לראש התל לתצפית נאה על גבעות השפלה, מורדות הר חברון ומישור החוף הדרומי. אם תראו במהלך הביקור תרמילאים עם ציוד, גוף עייף וברק בעיניים אלו כנראה מטיילי שביל ישראל, שעובר בתל.

( 2 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • wife

  wife
  סגור למבקרים|1 22.09.13
  המקום סגור "עקב הסדרת האתר למבקרים"
 • goodlife

  goodlife
  מענין ומרתק לילדים|4 21.05.10
  תל גודד היה מיושב בתקופת הברונזה הקדומה והמאוחרת. התל נושב מחדש עם התפשטות ממלכת יהודה לשפלה בתקופת המלוכה, חרב בעת דיכוי מרד חזקיהו נגד אשור (701 לפנה"ס) והתקיים שוב מאז התקופה ההלניסטית ועד סוף התקופה הביזנטית. שטחו של התל 30 דונם, ובו שרידים דלים של מיבנים קדומים וקו ביצור מהתקופה הרומית. במדרון הדרומי-מזרחי של התל נחשפה מערכת מסתור מימי מרד בר כוכבא, המורכבת ממערכת של מערות פעמון שחוברו יחד באמצעות מחילות. להביא פנסים ולזחול - פשוט כיף ! מטיילי שביל ישראל - אתם עוברים במקום, גם מתצפתים מראש התל וגם חולפים ליד הכניסה למערות, לא לוותר ולהיכנס !!!
- 1
אתר מפה מעדכן בקביעות שעות פתיחה וטווחי מחירים, אך תמיד מומלץ לבדוק מראש עם המקום.
עוד אטרקציות מומלצות


דרך התנדרך התנ"ך - שמשון הגיבור ביער צרעה מומלץ מפה8.5יער הנשיא, שנקרא גם יער צרעה, נבחר לשמש כבמת התצוגה לסיפורו של שמשון הגיבור. תבנית נוף הולדתו של גיבור העל האנושי, שחי ופעל במרחבים סביב, נפרסת בתצפיות לכל עבר. המבט חולף על גבעות השפלה, בהן היו הערים צרעה ואשתאול לפני כשלושת אלפים שנה ומתחלף בנוף מישור החוף, אשקלון ועזה, פעם ערי פלשתים. סיפורו של שמשון עובר בין 12 תחנות משולטות, שמלוות את הגיבור מלידתו לאם עקרה, דרך חייו, אהבותיו, עלילות גבורתו ומותו שתרם לשפה העברית את הביטוי - "תמות נפשי עם פלשתים". אורך המסלול כשעה וחצי ותחילתו בבוסתן שעץ חרוב נטוע בפתחו. ששת התחנות הבאות נמצאות במרחק הליכה קלה וביניהן פינות ישיבה נעימות מלוות בציטוטים מהסיפור התנ"כי. התחנה השביעית היא תל צרעה, שניצב ממערב. עלייה קצרה מובילה אל ראש התל, ובסופה נשקף נוף מרשים ומתגמל. להמשך הטיול וסיפור שמשון נכנסים למכונית ומתקדמים אל התחנות הבאות הנמצאות קרוב יותר לעמק שורק ולקיבוץ צרעה. מספור התחנות אינו ברור לגמרי, וכדאי להצטייד בספר תנ"ך כדי לקרוא על הגיבור מן המקורות. עם התנ"ך או בלעדיו, היער והנוף יפים ומעוררים התפעלות.קרא עוד
עוד אטרקציות