1 הגדל תמונה
הנוף והסביבה הקרובה
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
חורבת צורה
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
חורבת צורה
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
חורבת צורה
הועלה על ידי מערכתמפה
5 הגדל תמונה
ככה זה לפעמים בטבע...
הועלה על ידי goodlife
6 הגדל תמונה
חירבת צורה
הועלה על ידי goodlife
7 הגדל תמונה
הנוף בקיץ
הועלה על ידי goodlife
8 הגדל תמונה
מרבד כלניות
הועלה על ידי goodlife
 

בקצה הדרומי של רמת אבישור המפולסת נמצאת חורבת צורה. היישוב הקדום צורה ישב כאן לסירוגין מאז התקופה ההלניסטית ועד התקופה הערבית הקדומה. השרידים שניתן לראות בחורבה כוללים שרידי חומות ומבנים, חוליות עמודים ומשקופים, שרידי בית בד, בורות מים ומערות חצובות. מראש הגבעה תצפית חובה מדהימה על כל השפלה ומישור החוף (מערבה) ולהרי יהודה (מזרחה). בתקופת הפריחה המקום הופך לשדה ענקי של כלניות, בשאר העונות האזור מהווה מרחב ענקי לפעילות עם ילדים, למשחקי חפש את המטמון. אם חפצתם בפיקניק תוכלו להמשיך צפונה ברכב, ברגל או באופניים לחורשות הצמודות למצפה משואה שם יש פינות מתאימות.

( 1 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
  • goodlife

    goodlife
    פריחה מדהימה באביב|5 21.05.10
    רמה מפולסת בשפלה, בין מצפה משואה בדרום לתל גודד בצפון. שטחה של הרמה כ-4 קמ"ר ובתחומה נמצאת חורבת צורה (נ.צ 1422.1172), שהיתה מיושבת לסירוגין מאז התקופה ההלניסטית ועד התקופה הערבית הקדומה. מהגבעה תצפית חובה מדהימה על כל השפלה ומישור החוף 0מערבה) ולהרי יהודה (מזרחה). בתקופת הפריחה המקום הופך לשדה ענקי של כלניות. בשאר העונות האזור מהווה מרחב ענקי לפעילות עם ילדים, למשחקי חפש את המטמון בחירבת צורה ובהמשך הדרך דרומה יש פינות לא מעטות מוצלות לפיקניקים. אפשר גם להמשיך צפונה ברכב, ברגל או באופניים לחורשות הצמודות למצפה משואה שם פינות רבות לפיקניקים ובילוי. איך מגיעים ? קיימות מספר יציאות מכביש 38.
- 1
אתר מפה מעדכן בקביעות שעות פתיחה וטווחי מחירים, אך תמיד מומלץ לבדוק מראש עם המקום.
עוד אטרקציות מומלצות


דרך התנדרך התנ"ך - שמשון הגיבור ביער צרעה מומלץ מפה8.5יער הנשיא, שנקרא גם יער צרעה, נבחר לשמש כבמת התצוגה לסיפורו של שמשון הגיבור. תבנית נוף הולדתו של גיבור העל האנושי, שחי ופעל במרחבים סביב, נפרסת בתצפיות לכל עבר. המבט חולף על גבעות השפלה, בהן היו הערים צרעה ואשתאול לפני כשלושת אלפים שנה ומתחלף בנוף מישור החוף, אשקלון ועזה, פעם ערי פלשתים. סיפורו של שמשון עובר בין 12 תחנות משולטות, שמלוות את הגיבור מלידתו לאם עקרה, דרך חייו, אהבותיו, עלילות גבורתו ומותו שתרם לשפה העברית את הביטוי - "תמות נפשי עם פלשתים". אורך המסלול כשעה וחצי ותחילתו בבוסתן שעץ חרוב נטוע בפתחו. ששת התחנות הבאות נמצאות במרחק הליכה קלה וביניהן פינות ישיבה נעימות מלוות בציטוטים מהסיפור התנ"כי. התחנה השביעית היא תל צרעה, שניצב ממערב. עלייה קצרה מובילה אל ראש התל, ובסופה נשקף נוף מרשים ומתגמל. להמשך הטיול וסיפור שמשון נכנסים למכונית ומתקדמים אל התחנות הבאות הנמצאות קרוב יותר לעמק שורק ולקיבוץ צרעה. מספור התחנות אינו ברור לגמרי, וכדאי להצטייד בספר תנ"ך כדי לקרוא על הגיבור מן המקורות. עם התנ"ך או בלעדיו, היער והנוף יפים ומעוררים התפעלות.קרא עוד
עוד אטרקציות