מנהרת הטמפלרים התגלתה במקרה בשנות ה-1990 בעקבות תלונות של גברת עכואית שגרה מעל והתלוננה על בעיות בתשתיות הביוב. התגלית היתה מפתיעה - מנהרה, שהשתמרה במצב מצוין מאז נבנתה במאה ה-13, וכל שנותר היה לפנות את העפר הרב שמילא אותה. המנהרה היתה פעילה בתקופה הצלבנית ושימשה כמעבר תת קרקעי מהרובע הטמפלרי לכיוון המגדלור והים, מתחת לבתי הרובע הוונציאני של התקופה. ממש כמו מעבר תת קרקעי מתחת לצומת ראשית של ימינו. החלק שנחשף עד כה נפרס לאורך 350 מטרים, והתאורה מעניקה לו אווירה של מנהרת זמן אמיתית. במהלך פינוי העפר הרב שגדש את המנהרה נחשף מאגר מי תהום במליחות גבוהה (אינם מתאימים לשתייה) שהיה כלוא אלפי שנים בשכבות הסלע. מי המעיין הקדום הציפו את המנהרה ולאחר שנשאבו המים נשארה זרימה רדודה וקבועה בצדי ומתחת לדק העץ שעליו הולכים לאורך המנהרה.

מאז נפתחה לציבור, המנהרה לא קופאת על שמריה וממשיכה להתפתח מבחינה תיירותית. על דפנות המנהרה מוקרנים סרטוני אנימציה מוצלחים על המסדר הטמפלרי ועל החיים בעכו הצלבנית, וכך התווסף צבע ועניין לביקור הקצר במנהרה. ביום קיץ חם המנהרה מהווה מפלט מצוין מהחום וביום חורף כמחסה טוב מפני גשם. מומלץ לקנות כרטיס כניסה משולב למנהרת הטמפלרים יחד עם אתרי עכו העתיקה האחרים. המנהרה נגישה לנכים בכסאות גלגלים בכניסה מצד חאן א-שונה בלבד.

המקום מופיע במסגרת טיול בעכו.

( 13 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • l9901

  l9901
  ואוו|5 11.06.16
  מרשים, מרשים, מרשים! איך בנו ככה לפני כל כך הרבה שנים. פעולת שימור מקסימה. מנהרה יפיפיה, שווה ביקור!
 • shamirt

  shamirt
  נחמד אבל חסרה ההיסטוריה|3 31.08.15
  הכיסה נכללת בכרטיס משולב ביחד עם החמאם ואולמות האבירים. בניגוד לחמאם ולאולמות האבירים במקום רוב האמצעים האור קוליים אינם פועלים. האוזניות אינן פועלות במקום כך שאינך מקבל הסבר על המקום.
 • likeornot

  likeornot
  פשוט מרהיב |5 18.03.15
  ואסור לוותר עליהן. כילידת הצפון תמיד כיף לחזור ליעד ילדות בו שרצנו ולגלות עולמות חדשים ועוד מתחת לאדמה. מקסים ומומלץ ממש בחום. (ממליצים על רכישת כרטיס משולב לכל האתרים 60 ש"ח ללא הגבת זמן שניתן לממש עד שנה מיום הרכישה.)
 • danam_20

  danam_20
  מנהרת הזמן|5 19.05.13
  אתר מרשים ביותר, שחושף את המבקר למה שנקרא "העיר שמתחת". לתשומת לב - בחלק מהדרך המנהרה הופכת לנמוכה כך שצריך ללכת כפופים. בסוף המסלול יוצאים היישר לרציף נמל עכו המרהיב.
 • goodlife

  goodlife
  חוויה לילדים|4 22.02.13
  חשוב להכיר את סיפור הקמת המנהרה ואיך נתגלתה - בלי זה הביקור מבוזבז. שווה להרחיב על העושר של הטמפלרים שהוביל לסופם ביום שישי ה- 13 לחודש...
 • yoavbp

  yoavbp
  בשילוב עם המצודה|4 18.11.12
  מנהרה יפה ומתוחזקת - יש סרטונים בדרך ותאורה, הילדים מאד נהנו אם כי אחרי המנהרה שבמצודה, זו כבר הייתה יותר "תיירותית". מומלץ לרכוש כרטיס משולב.
 • s_ka

  s_ka
  יש פוטנציאל|3 22.08.12
  הילדים נהנו ללכת במנהרה ולצפות בסרטים. חבל שלא כולם עבדו ושחלקם ללא הסברים כלל.
 • dafnag

  dafnag
  טעם של הרפתקה|4 08.08.11
  מעבר "סודי" של הצלבנים מהרובע הפיזני לנמל הגנואזי. עדות לתקופות אחרות...
 • ramoron

  ramoron
  מרענן בקיץ|4 20.07.11
  מנהרה ארוכה וקרירה. לא לוותר אם נמצאים בעכו העתיקה, בעיקר כשבחוץ חם.
 • תלתן

  תלתן
  פעילות נחמדה|4 28.11.10
  סיפור חשיפת המנהרות , מרתק ומסקרן. המנהרות עצמן , נעימות להליכה קצרה ביום קיץ חם. אפשר ללכת מהחאן לכיוון הים , אפשר הפוך . אנחנו צעדנו עד החאן וחזרנו חזרה בתוך המנהרות. המים שזורמים בצידי שביל העץ , צלולים ומרהיבים. אם אתם כבר שם , אל תוותרו.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
כנסיית הר תבורכנסיית הר תבור מומלץ מפה9.6בראש ההר המקודש לנוצרים עומדות זו לצד זו כנסייה יוונית-אורתודוקסית וכנסייה פרנציסקנית שנבנתה על יסודות ביזנטיים וצלבניים עתיקים על ידי האדריכל המפורסם אנטוניו ברלוצי. במסורת הנוצרית נקרא התבור הר ההשתנות, משום שעליו השתנה ישו בלבושו ובמראהו כשנגלה היסוד האלוהי שלו לעיני תלמידיו הבכירים. בברית החדשה לא צוין בדיוק מיקומו של ההר שעליו התקיים החזיון העל טבעי הזה, אבל צוין הר גבוה והר קדוש. סמיכותו לאתרים נוצריים אחרים הפכו את התבור למועמד הנבחר לשמש כהר ההשתנות. כבר מהמאה הרביעית החלו לבנות כאן מבנים, שנהרסו ושוקמו חליפות. לאחר מלחמת העולם הראשונה החלו בבניית הכנסייה החדשה בה משולבות הקפלות העתיקות והיא תוכננה כך שהאור החודר אליה, יחד עם חומרי הבניין, יצרו את אווירת ההשתנות הבוהקת והמבריקה. בקדמת הכנסייה מצוי פסיפס המתאר את סצינת השינוי - ישו ניצב לעיני תלמידיו פטרוס, יעקב ויוחנן, בין משה, סמל החוק, ואליהו, סמל הנבואה, כמו שנכתב בברית החדשה בספר לוקס: "ויהי בהתפללו, וישתנו פניו, ולבושו הלבין והבריק, והנה שני אנשים מדברים איתו, משה ואליהו". לכל אחד מאלה, המוכרים לנו מהתנ"ך, מוקדשת קפלה מרשקרא עוד


אולמות האביריםאולמות האבירים מומלץ מפה9.6מתחם אולמות האבירים הפך עם הזמן לשער הכניסה הרשמי של עכו העתיקה. כאן, בחצר בפאתי האולמות, תוכלו לרכוש כרטיס משולב לכל האטרקציות של עכו או לכל אחת בנפרד ולקבל כל מידע שתרצו, כולל להצטייד באמצעי הדרכה קולית. הביקור בשטחי המצודה ההוספיטלרית עצמה, בה נמצאים אולמות האבירים, פותח צוהר למחשכי עכו הצלבנית שכיום נמצאת מתחת לפני השטח. המצודה, שהיתה חלק מהרובע ההוספיטלרי העתיק ששקק חיים לפני כמעט אלף שנים, כוללת ארבעה אגפים הבנויים סביב חצר פתוחה. המבנים השתמרו באופן יוצא דופן ועיקר עבודת החפירה כאן היתה הוצאת עפר מתוך האולמות וניקיון כללי, עבודה שנמשכת כל הזמן וחושפת עוד ועוד מבנים. הקהל המבקר יכול להנות מארכיטקטורה צלבנית טיפוסית ואולמות מקומרים, אדירי ממדים, בהם גרו האבירים, אכלו וניהלו את טקסיהם. החל מ-2015 מוקרנים על קירות החללים סרטוני אנימציה הממחישים את החיים כאן בימי הביניים, ואומנים של ימינו עושים את מלאכתם העתיקה בכמה חנויות. בפינת החצר נחשף המקום בו עשו האבירים את צרכיהם. מי שאינו רוצה לחזור חזרה למרכז המבקרים יכול לסיים את הביקור במינהרה שאורכה 350 מ'. המנהרה מסתיימת מחוץ למצודה במרתקרא עוד
עוד אטרקציות