1 הגדל תמונה
ספסלים שהשתמרו יפה
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
בית הכנסת העתיק
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
עיטור על הבזלת בבית הכנסת
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
המתחם
הועלה על ידי מערכתמפה
5 הגדל תמונה
פינת ישיבה
הועלה על ידי מערכתמפה
6 הגדל תמונה
עץ השיזף
הועלה על ידי מערכתמפה
7 הגדל תמונה
בריכת המים
הועלה על ידי מערכתמפה
8 הגדל תמונה
נדנדה בצל האקליפטוס
הועלה על ידי מערכתמפה
9 הגדל תמונה
בריכת המים
הועלה על ידי מערכתמפה
10 הגדל תמונה
מבט ממגרש החניה
הועלה על ידי מערכתמפה
 

לבריכה הזאת יש בעל בית

מי מעיין דיר עזיז, המכונה גם מעיין כנף, מנוקזים אל בריכת בטון מלבנית ( 4X7 מ'), בסגנון בריכות הקצינים המוכרות של הגולן. עזיז על שום כפר סורי נטוש שנמצא בסמוך, כנף על שום היישוב והנחל הסמוכים. ייחודה של הבריכה הוא בטיפוח ובתחזוקה, מהטובים ביותר שיש למעיינות הגולן להציע. ההסבר לכך טמון באנשי מושב כנף שהכשירו את פנינת הטבע הזאת כאתר הנצחה לחבר המושב אשי (אשר) נוביק שנפל במלחמת לבנון השנייה. נוביק החל בבנייתה של הבריכה, וחבריו סיימו את המלאכה לאחר מותו. מי הבריכה רדודים יחסית, פחות ממטר. היתרון הוא שהיא נוחה לבילוי עם ילדים. עצי איקליפטוס גבוהים ועצי שיזף מפושטי ענפים ועמוסי פרי (בסוף הקיץ) מספקים נקודות צל נעימות. יש שולחנות פיקניק, נדנדות צנועות שישמחו ילדים, ספסלים אל מול הנוף וגם שירותים כימיים. למקפידים הוכן שק גדול לאיסוף בקבוקי שתיה מפלסטיק. לבריכה הזאת יש בעלי בית וזה ניכר בשטח לטובה, רק ספק אם יש צורך בכל כך הרבה שלטים המורים לשמירת המקום וניקיונו.
בית הכנסת העתיק
לפני או אחרי הרחצה מומלץ לבקר בשרידי בית הכנסת העתיק הנמצא מעל למעיין, מעברה השני של דרך העפר. בית הכנסת מהמאה ה-4 לספירה הוא עדות ליישוב היהודי שהיה במקום בתקופת התלמוד. בין הממצאים אפשר לראות את גומחת ארון הקודש הפונה דרומה לכיוון ירושלים וכן ספסלי ישיבה מאבן ואבנים עם עיטורים יוצאי דופן שנשתמרו היטב. עדרי בקר נוהגים לרעות כאן, ופר סקרן ועבה בשר אל מול בית כנסת הוא מראה שבשגרה.
איך מגיעים: פונים מכביש 869 אל הישוב כנף, כ- 200 מטרים לפני הכניסה למושב פונים שמאלה לכיוון מתחם העסקים של המושב. נוסעים ישר עם סימון שבילים שחור ובמהרה הכביש יתחלף לדרך עפר הנוחה לכל סוג רכב, שהיא למעשה תוואי תעלת הטיית המים של סוריה במאבק על המים משנות השישים. בקצה הדרך נמצא מגרש חנייה שבמורדותיו הבריכה ומעליו חורבות בית הכנסת.

( 5 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • שרון34

  שרון34
  עמוס מאוד|3 07.04.15
  חול המועד פסח, בעשר בבוקר המקום הומה אדם, אוהלים, רוחצים… הגענו, עשינו תצפית לנוף היפה וחזרנו. הבריכה נראתה מעט עכורה.
 • trattnh

  trattnh
  מקום יפה - למעט הדבורים|4 19.04.12
  היינו שם בקיץ שעבר. הילדים נהנו מהמים ומהנדנדה. המבוגרים מהנוף. הבעיה היתה שהיו שם המון דבורים והילד אפילו נעקץ...
 • dafnag

  dafnag
  שעשוע לילדים ביום חם|4 12.04.12
  יחודו של המקום בנוף הגבעות המשתפלות של מורדות הכנרת, בטיפוח הסביבתי ובביה"כנ העתיק (מומלץ, 5 דקות עליה בלבד). הבריכה לא עמוקה, קרירה ועמוסה. כשהגענו היה עמוס במשפחות, אבל היה נעים- פרט למנגליסטים שהסריחו את האוירה (לא ברור מדוע לא יכלו לבחור בפינה מרוחקת).
 • yoavbp

  yoavbp
  מתחם יפה וקצת עמוס|4 09.04.12
  מעין עם מים נעימים במתחם יפיפה בישוב כנף. המים בגובה של כ- 80 סמ'. המתחם מטופח ונקי - שמרו עליו. שוב חבל שכל פינת חמד שכזו הופכת ליעד למנגלים.נוף מקסים בייחוד בעונה הזו כשהכל ירוק.
 • ronishay

  ronishay
  מקום טוב להעביר את השבת|5 15.06.11
  הגענו לסוף שבוע 2 משפחות - 4 מבוגרים ו-4 ילדים בני שנה עד 4. המקום מטופח, הניקיון מוקפד, רק את השירותים הכימיים המדוברים לא מצאנו. מצאנו פינה מוצלת עם שולחן, מקום לשני אוהלים ואפילו מעגל אבנים למדורה. הילדים לא הפסיקו לרוץ למים, טבלו דקה ובמשך שעתיים הפשירו בשמש.לאורך כל השבת היתה תנועת מטיילים, אך לא הורגש העומס והיה מקום לכולם.היה יופי.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות


עוד אטרקציות