1 הגדל תמונה
נמל עין גב בלילה
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
מסעדת בסטרו בנמל
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
שלטי ההסבר
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
הנמל בלילה
הועלה על ידי מערכתמפה
5 הגדל תמונה
סירות דייגים בנמל עין גב, תמונה: תיירות עין גב
הועלה על ידי מערכתמפה
6 הגדל תמונה
רכבת תיירותית, תמונה: תיירות עין גב
הועלה על ידי מערכתמפה
7 הגדל תמונה
הפלגה תיירותית בכינרת, תמונה: תיירות עין גב
הועלה על ידי מערכתמפה
8 הגדל תמונה
מרינדו בנמל, תמונה: תיירות עין גב
הועלה על ידי מערכתמפה
 

נמל בקיבוץ

קיבוץ עין גב לא זר לענף התיירות ופועלים בו מזה מספר שנים כפר נופש ומסעדת דגים על שפת הכינרת. מפתיע אפוא לגלות בו נמל ועוד כזה שפועל כאן מימי ראשית ההתיישבות. נמל עין גב, קטן, צנוע ופחות מוכר בנוף הנמלים הישראלי אך דווקא על שום כך רב חינו. הנמל שהחל לפעול בשנת 1942 שימש להעברת תוצרת חקלאית, ציוד וגם אנשים מעין גב לטבריה ולדגניה, עד שנסלל הכביש המחבר את עין גב עם הגדה שממול בשנת 1952. כיום, משמש הנמל את דייגי הכינרת לעגינה ולפריקת שלל הדגה, כמו גם את ספינות התיירות היוצאות לשוט על פני האגם.
אטרקציות בנמל
הקיבוצניקים, שוחרי ההיסטוריה והנוסטלגיה, הציבו שלטי הסבר קצרים אודות פינות החמד החבויות בנמל. חפשו את השלטים דמויי סירות מפרש זעירות, לאורכו של הנמל, שובר הגלים, הנגרייה של סבא יוסי ושאר האטרקציות במתחם. שעות החשיכה עושות חסד עם הרומנטיקניים ומומלץ לצאת לטיול קצר בשניים על שובר הגלים או ללגום כוס יין במסעדת מרינדו בנמל הצופה אל מעגן הסירות או במסעדת הדגים הוותיקה של עין גב.
אפשר לשוט בכינרת ולעקוב אחר פעילות הדייגים ואפשר גם לצאת לסיור בן חצי שעה ברחבי הקיבוץ והנמל, ברכבת ציורית שתשמח ילדים. הרכבת יוצאת בימים א'-ו'בשעות 12:30 ו-14:30 ובשבתות כל שעה עגולה בין השעות 12:00-16:00. העלות: 20 ₪ למבוגר ולילד מעל גיל 3. לתיאום יש לפנות לטלפון 04-6658088.
עוד אפשרויות בילוי בנמל עין גב, הצעות לטיולים בסביבה ועוד
פסטיבל הבננה - חנוכה 2015 בנמל עין גב

נמל עין גב מזמין אתכם לחגוג את חנוכה ב"פסטיבל הבננה" הכולל שלל פעילויות חווייתיות בנמל עין-גב, בילויים, מטעמים, שייט, סדנאות, מנות מיוחדות ועוד בין התאריכים 3-12 בדצמבר.

הפסטיבל מציין את תחילתה של עונת הבננות והפעילויות בהתאם:
סיורכבת - סיור היסטורי מודרך ברכבת זעירה העובר בין ענפי הקיבוץ ומתמקד השנה במטעי הבננות - כולל הסבר על אופן הגידול, חלוקת בננות ועוד. בשעות 12:30 ו14:30 ובשבת בין השעות 12:00-17:00 בכל שעה עגולה.

מסעדת הדגים - בנמל עין גב מציעה מנת ספיישל לימי הפסטיבל - אמנון בעשבי תיבול עטוף בעלי בננה בתנור. מדי יום תתקיים במסעדה הדלקת נר חנוכה בשעה 18:00. עוד בגזרת האוכל, מפגש הדייגים של הדייג מנחם לב, יהיה פתוח בתאריכים 3.12, 8.12 ו-10.12 החל מהשעה 20:00 ויגיש מנת ספיישל של דג בבננה לצד מנות הבית: סרדינים, מושטים, צ'יפס ועוד.

בנוסף תתקיים גם הפלגת שייט דייג וציפורים - שטים בספינה היוצאת מנמל עין גב, צופים בדייגי עין גב, בעבודתם כיצד הם זורקים רשת ואוספים את השלל. מתקרבים ככל האפשר לעופות הנודדים המגיעים למצוא את מזונם בכינרת. בתאריכים 4.12 ו- 11.12 בשעה 10:00. בשבתות 5.12 ו-12.12 הפלגת ציפורים עם הסבר והאכלת ציפורים בשעה 14:00.

חג שמח!

( 2 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • danam_20

  danam_20
  קטן וחמוד|4 22.04.14
  קפצנו לנמל עין גב באחה"צ אביבי במסגרת פסטיבל עין גב. בנמל הקטן יש מזח ארוך, מעגן סירות, וסיבו בתי קפה, מסעדות ואטרקציות לכל גיל. נעים להעביר שם כמה שעות טובות.
 • yoavbp

  yoavbp
  אתנחתא באמצע טיול בכנרת|4 24.03.12
  עצרנו במקום לאתנחתא קלה ואולי למצוא איזה שייט שיוצא מהמעגן. המקום עצמו חביב, כמה וכמה מסעדות, אויר טוב, נוף יפה, גם סיור ברכבת שנוסעת ברחבי הקיבוץ עשינו. לצערי בנוגע לשייט התאכזבנו קלות לאחר שנמסר לנו שזה רק לקבוצות מוזמנות מראש.
- 1
אתר מפה מעדכן בקביעות שעות פתיחה וטווחי מחירים, אך תמיד מומלץ לבדוק מראש עם המקום.
עוד אטרקציות מומלצות


עוד אטרקציות