סיור סגווי בטיילת ארמון הנציב

רכינוע
הסגווי, המכונה בעברית רכינוע, מספק תשובה ברורה לשאלה מה היה קורה אילו לסבתא היו גלגלים. היא כנראה הייתה לוקחת את כל המשפחה איתה על כלי הרכב החדשני לסיור היסטורי בירושלים. סיור הסגווי בירושלים, שמפעילים עובדי אתר עיר דוד, מפגיש את העתיק עם העתיד ופורס את נופיה המרגשים של ירושלים מנקודת מבט קצת אחרת. הסיורים המודרכים מתקיימים תוך כדי רכיבה נינוחה ברכס ארמון הנציב ואורכים כשעה וחצי, כולל הפסקות קצרות לתצפית פנורמית ולהסברים.
תרגולים להתחלה
נקודת המפגש שממנה יוצא הסיור נמצאת ביער השלום, שם מתוודעים לנפלאותיו של הסגווי. בתחילת המפגש הכלי נראה מסובך לתפעול ולא ברור איך בדיוק הוא עובד אבל כשיוצאים לדרך, הרכיבה הופכת לטבע שני. העיקרון פשוט, כשרוכנים קדימה - נעים קדימה וכשמזיזים את הכידון לאחד הצדדים – פונים לכיוון הרצוי. מה שמאפשר את הנסיעה היא מערכת חיישנים הקוראת את תנועות הגוף. בעזרת שיווי משקלו של הרוכב שומרת המערכת על הנוסע יציב ומאוזן.
הסיור המודרך
מסלול הסיור עובר בשביליהן המטופחים של טיילות ארמון הנציב: טיילות שרובר, האז, וגולדמן, ויש בו תצפית אל חומות העיר העתיקה ואל הר הבית, עיר דוד ומזרח העיר, וכן אל העיר החדשה ממערב. התצפיות מזרחה לכיוון מדבר יהודה בשילוב עם ההדרכה המקצועית בסיור, ממחישות את הימצאותה של ירושלים על גבול המדבר ושלאורך ההיסטוריה הייתה קצה קצהה של הארץ הנושבת. האדם התיישב בה בזכות הביטחון היחסי שהציעה, ובזכות תנאי המחייה והפרנסה הבסיסיים שאפשרה. גם מי שאינו נפעם בימים כתיקונם מיפי ירושלים, יתרגש בוודאי מהנוף ומכלי הרכב המיוחד הזה שבעזרתו הוא נשקף במלוא הדרו.

( 5 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • בןגיגי

  בןגיגי
  תענוג|5 31.05.11
  כבר רכנתי פעמיים על הרכינוע- כיף לא נורמלי. בהתחלה טיפונת מפחיד, אח"כ כבר לא רוצים לרדת ממנו... מומלץ בחום!
 • wife

  wife
  ממש כן|5 20.03.11
  בזכות האתר הגענו לסיור בטיילת ארמון הנציב. המסלול נפלא, גם מבחינת הנוף (העיר העתיקה, רכס הר הזיתים ועוד) וגם מבחינת הגן היפיפה שהשבילים עוברים בו. ההדרכה מצויינת, גם מבחינת התצפיות וגם מבחינת השימוש ברכינוע (זה לא אני, זו האקדמיה). ובאשר לחוויה, תענוג. לגמרי. ומסתבר שעד סוף החודש גם במבצע.
 • eliko421

  eliko421
  חוויה נהדרת|5 12.03.11
  ראשית, הכלי נהדר. משתלטים עליו די מהר ומתחילים לפנטז שלא ניתן להסתדר בלעדיו ... הסיור ארוך (כשעתיים) בהם גומאים מס' ק"מ בעליות ובירידות ללא מאמץ. מעבר לכך - הנוף מקסים (תפסנו ראות נהדרת - עד ירדן כולל) ומדריכי עיר דוד מעבירים סקירה בסיסית על ההיסטוריה של העיר ומעמיקים יותר על בסיס שאלות. נפילה תקרה בד"כ רק מעודף ביטחון עצמי (יש זמן אימון להכרת הכלי לפני הסיור) או מכתוצאה תקלה (פגיעה במדרכה במהלך נסיעה וכו'). מי שבא להנות, לא צריך להיות מוטרד.
 • oeoai

  oeoai
  ירושלים כפי שנראית ממעוף סגווי|5 09.03.11
  חוויה מדהימה. סיור מודרך של שעתיים כשאנו רכובים על סגווי ומשייטים לנו בטיילת שרובר, טיילת האז ופארק טרוטנר וטיילת גולדמן, לא רחוק מארמון הנציב וג'בל מוכבר. הסיור כולל ועצירות לתצפיות ולקבלת הסברים. כל הדרכה נמשכה זמן רב והיתה ארוכה ומרתקת, שילוב של גיאוגרפיה, היסטוריה, דמוגרפיה, קפיצות בין התקופות, בין הדתות. באמת היה מרתק ומעניין. 170 ש"ח לאדם, לא זול אבל שווה כל גרוש. חויה מרגשת ומהנה, כיף לדהור על הסגווי ולראות את נופיה המדהימים של ירושלים. היינו בטיול זוגי ומאוד נהנינו. המדריך היה מקסים ומרתק. מומלץ בחום!
 • sasmic

  sasmic
  מומלץ מאוד|5 09.03.11
  סיור מהנה ביותר, היינן קבוצה של חברה מהעבודה והיה מאוד מוצלח. ההנאה היא גם מהרכיבה עצמה וגם מהתצפיות המרשימות וההסברים ל המדריכים. הערה קטנה - תזהרו מעודף ביטחון עצמי, אחד מהאנשים אצלנו שבר את היד לאחר נפילה.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות


טיילת ארמון הנציבטיילת ארמון הנציב מומלץ מפה9.5הנציב העליון לא גר כאן יותר, אבל ליד הארמון שהיה ביתו נמתחת כיום טיילת שאורכה שלושה קילומטרים. היא צופה אל ירושלים העתיקה, ונדמה שכיפת הזהב נמצאת במרחק נגיעה. בעצם, מדובר בשלוש טיילות שחוברו להן יחדיו, שנקראו על שם שלושה אנשים שונים: שרובר, האז וגולדמן. זהו מקום המפגש בין הארץ הנושבת לבין הישימון – בין ירושלים למדבר יהודה. לפי המסורת היהודית, התצפיות מהמקום החלו כבר בתקופת האבות, עת צפה מכאן אברהם על הר המוריה בדרכו אל מקום העקידה. הטיילת היא מקום רומנטי להפליא, לאורכה פזורים נקודות תצפית וספסלים אבל ברוב שעות היום היא עומדת בשיממונה. העונה המושלמת לביקור בטיילת היא האביב. אז מכסים את השבילים דשאים ירקרקים ורקפות עולות מן הסלע. המקום מואר בלילה, אבל דווקא בשעות החשיכה הוא פחות אטרקטיבי. סיור מודרך על סגווי, שמפעיל צוות מעיר דוד, הוא דרך מצויינת ומהנה, אם כי יקרה, למצות את הטיילת ולעשות תצפית מלומדת על האיזור.קרא עוד
עוד אטרקציות