עין חרוד (איחוד)

סוג: קיבוץ
 

קיבוץ (התנועה הקיבוצית/ תק"ם) בעמק חרוד, מצפון לקיבוץ עין חרוד מאוחד.

הוקם ב-1955 בידי קבוצה של אנשי מפא"י חברי עין חרוד שפרשו מתנועת הקיבוץ המאוחד. הקיבוצים עין חרוד (איחוד) ועין חרוד (מאוחד) שוכנים לרגלי גבעת קומי. כיום שני הקיבוצים נושקים זה לזה ומוסדות התרבות שלהם משותפים:
המשכן לאמנות על שם חיים אתר (מוזיאון עין חרוד)
אוסף גדול ובו יצירות של אמנים ישראלים, אמנים יהודים בני הזמן החדש ואמנות יהודית עממית.
בית חיים שטורמן
מכון ומוזיאון לידיעת הארץ על שם חבר המשק ואיש הביטחון באזור, שנהרג ב-1938 עם שניים מחבריו בעלות רכבם על מוקש בדרכם אל קיבוץ מעוז (מעוז חיים). בית שטורמן מציג את תולדות ההתיישבות היהודית החדשה בעמק, ובו גם אוסף של צמחים ובעלי-חיים האופייניים לאזור ומימצאים ארכיאולוגיים. במקום גם ארכיון, אולם לתערוכות מתחלפות וחדר זיכרון לבני משפחת שטורמן ולחללי יישובי הסביבה.

מומלצים באזור
וילה בכפרוילה בכפר מומלץ מפה9.7בכפר יחזקאל, המוקף בשדות עמק יזרעאל, הווילות כבר החליפו מזמן את בתי הראשונים. הווילה של ענת פורת עומדת כולה לרשות הנופשים. בקומת הקרקע נמצאים סלון רחב עם אח וממול ממוקם מטבח ובו כל הדרוש לבישול בתנאים ביתיים כולל תנור. בין המטבח לסלון נמצאת פינת קפה ובהמשכה חדרון פתוח שמשמש כמיני חדר אוכל ובו מספר שולחנות עץ. בקומה השניה של הוילה נמצאים שלושה חדרי אירוח שכל אחד מהם הוא קצת כמו סוויטה קטנה. שניים מהם מציעים, כל אחד, חדר שינה זוגי וחדר שינה נוסף שיתאים להלנת שני ילדים וכן שירותים ומקלחת פרטיים. הסוויטה השלישית קטנה יותר וילד או שניים מעל גיל שש יוכלו לישון בה. כל החדרים מעוצבים בטוב טעם, יפים ונקיים ונותנים הרגשה של בית. יחידת אירוח נוספת, שגם היא חלק מהווילה, נמצאת בקומת הקרקע והיא בעלת כניסה נפרדת. ביחידה יש סלון נעים ונוח, מטבח עם פינת אוכל, חדר שינה זוגי ומרפסת פרטית. ארוחת הבוקר המוגשת במקום עשירה, וכוללת פשטידות, סלטים, גבינות של משק בירקין השכן, מיץ, דגני בוקר וביצים. *בסופי שבוע וחגים לא ניתן לשכור חדר בודד בוילה, אלא את כל הוילה בשלמותה. לזוג בודד מומלץ להזמין רק את דירת האקרא עוד