מלקטים עם אורי - סדנאות ליקוט צמחי בר למשפחות

04-6063699 פרטים נוספים עדכנו אותנו
 
מהו ליקוט?
לתרבות הליקוט שורשים עתיקים. בעבר, לפני שהתיישבו בני-האדם והפכו לחקלאים, הם היו ציידים-לקטים שליקטו את מרבית מזונם, פירות, שורשים, אגוזים, ירקות ועלים ירוקים. ככל שהפכנו מיושבים יותר, כך התמעט חלקו של הלקט במזוננו, והיום רובנו אוכלים רק מזון שגודל במיוחד עבורנו. משלל הליקוטים נשארנו היום בעיקר עם עשבים. לכל עשב השפעה משלו על המנה, עונת קטיף מתאימה משלו ואופן הבישול המיוחד לו. אורי מאיר-צ'יזיק הוא תזונאי, היסטוריון של מזון, טייל ובשלן, שכתב המדריך "צמחי בר למאכל" בהוצאת מפה, ומוביל את משתתפי סיורי הליקוט בשבילי הטבע ובשבילי הידע.

במיוחד למשפחות, שבעה סיורי ליקוט המותאמים לילדים. מטיילים, ולומדים ביחד מה זה צמח אכיל ומה זה רעיל, איך יודעים אילו צמחים רעילים ואילו אכילים, מה אפשר לעשות עם צמחים, איך קוטפים צמחים בלי לפגוע בטבע, מהו מחזור החיים של הצמח. בכל מפגש יש הפעלה בנושאי אקולוגיה וסביבה, סדנת בישול וארוחה משותפת.

יתכנו שינויים במועדי המפגשים בהתאם למזג האויר. מחיר מפגש בודד 350 ₪ למשפחה, כרטיסייה של 5 סיורים 1300 ₪. פתיחת הקורס מותנית במספר הנרשמים, נא הירשמו מראש.
האתר של אורי
http://www.mazon-izun.com/
( 1 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
  • blancmaya

    blancmaya
    חיבור מושלם בין טבע ואוכל|5 17.03.12
    היינו בסיור ליקוט למשפחות באזור אלוני אבא ונהננו מכל רגע!!! אורי מוביל את הסיור עם המון ידע וגישה נהדרת לילדים שמתחברים תוך שניות למשימת (וחווית)הליקוט. מה שבהתחלה נשמע כמו מדע בדיוני, הופך תוך שעתיים-שלוש לארוחת מלכים העשויה מאוכל מקומי ו"פירות" הליקוט- עשבים ממינים שונים. והפלא ופלא- הילדים מלקקים את האצבעות מתבשיל ירקות וחומוס, סלט ירוק, חביתת אספרגוס ופיתות מחיטה מלאה. מומלץ בחום!!!!
- 1
עוד מופעים ואירועים