ארשת פנים – facelook - מוזיאון תל אביב

פרטים נוספים עדכנו אותנו
 

תערוכת הילדים במוזיאון תל אביב מקרבת את הילדים אל האמנות הישראלית דרך הפיכתה לרשת חברתית מסועפת,הבנויה בדומה לפייסבוק. התערוכה מציגה את הקשרים הגלויים והסמויים בין דיוקנאות ודמויות בתצוגת הקבע של האמנות הישראלית, אשר מוצגת בבניין החדש, לבין דיוקנאות של אמנים ישראליים עכשוויים המוצגים בתערוכה עצמה. הקשרים מבוססים על קשרי משפחה, קשרי סגנון, ציטוטים, נושאים משותפים והשפעות. כך למשל יכולים המבקרים להתבונן בציוריו של גדעון רובין נכדו של ראובן רובין או בציורה של אסנת ריזמן בן שלום בתו של אורי ריזמן אשר מתכתבים בציור עם בני משפחתם, שציוריהם מוצגים בבניין החדש של המוזיאון. עבודה מרכזית בתערוכה היא עבודתו של האמן איתמר גלבוע, הממפה את רשת הקשרים בין אמנים, אוצרים ואנשי מפתח המשפיעים על עולם האמנות הישראלית. באמצעות תוכנת מחשב שתוכננה במיוחד לתערוכה נפתחו דפי פייסבוק מדומים לקבוצת אמנים ישראלים. דרך דפי הפייסבוק יכולים הילדים להשתלב ברשת החברתית, להכיר מקרוב את חבריה האמנים ואף לשחק. כל דף פייסבוק מכיל מידע על עבודותיהם, מקורות השראתם וקורות חייהם. הילדים יכולים להתנסות בפעילויות הקשורות בדיוקן: משחקי תיאטרון, משחקים טכנולוגיים, ציור של דיוקן חיצוני ופנימי, תוכנת צילום ההופכת את פני הילדים עצמם לדיוקן מצויר ובניית דיוקנאות בקוביות.

האמנים המשתתפים בתערוכה
מנשה קדישמן, דוד עדיקא, גדעון רובין, שי אזולאי, אליהו אריק בוקובזה, מיכל גולדמן, שירה זלוור, שירה גפשטיין - מושקוביץ, דרור אוסלנדר, הילה קרבלניקוב פז, קרן ענבי, שחר סיון, אולף קונמן, איתמר גלבוע, עומר וטל גולן, דניאל רוזין, שי שניידר, נטע ליבר שפר, מישל פלטניק ואסנת ריזמן בן-שלום.

( 1 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
  • dalitdo

    dalitdo
    תערוכה קטנה ומהנה|4 23.08.12
    נושא התערוכה סיקרן אותי, ולמרות שהגענו בלי ילדים הצצנו לחדר הקטן ונשארנו לשעה מהנה לסיום יום המוזיאון. אפשר לגעת, לצייר, וגם להצטלם לדיוקן משפחתי. אהבנו את המסכים שמציירים את מי שעומד מולם בטכניקה מיוחדת. אם מגיעים למוזיאון עם ילדים- כדאי להתחיל בחדר הזה ולגלות ברחבי המוזיאון כמה מהעבודות המוזכרות שם. מתאים לכל הגילאים (וגם להורים).
- 1
עוד מופעים ואירועים