שירת העשבים - טיולי ליקוט עם אורי מאיר צ'יזיק

מומלץ מפה
8.9
 

כבר כמה שנים שאורי מאיר-צ'יזיק יוצא לשטח עם קבוצות שונות לטעום, להריח ולבשל את צמחי הבר. ספרו של אורי "צמחי בר למאכל" בהוצאת "מפה" הביא את הטעמים והליקוטים אל מדפי הספרים והפך לשגריר של הטבע על מדפי המתכונים. השנה אפשר להצטרף לאורי לטיולים בשטח, לימוד על צמחים ומאכלים, סדנאות בישול בטבע וארוחות טעימות מצמחי בר.

"שירת העשבים" היא סדרה של מפגשים, בימי שישי פעם בחודש. המפגשים נערכים במסלולים שונים ברחבי הארץ. הסיורים כוללים טיול, לימוד וזיהוי צמחי בר למאכל, סדנת בישול וארוחה משותפת. ההשתתפות בסדרה אינה דורשת ידע מוקדם וחשוב מאוד לבדוק אם מתקיים סיור בהתאם למזג האוויר. ההגעה לנקודות השונות באחריות המשתתפים.
בעמק חפר, פוגשים אורי והלקטים את שימי רף שהוא לקט ופילוסוף, בנחל ציפורי פוגשים משפחה בדואית ומתארחים אצלם לארוחה, בגשר בנות יעקב שומעים על תזונה ופרהיסטוריה מדר' גונן שרון, בנאות קדומים מבשלים ארוחה תנ"כית עם החוקרת טובה דיקשטיין, ביער בית קשת וגם בנחל גוש חלב, מכירים את צמחיית האזור, את עצי הפרי וצמחי הנחלים, ולומדים להכין אוכל ממה שהטבע נותן.

( 1 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
  • קרןהפוך

    קרןהפוך
    אחלא סיור אחלא קונספט|5 09.02.17
    הייתי לפני כשנה בסיור ליקוט עם מאיר צ'יזיק וגם לאחרונה בסיור ליקוט עם יתיר שדה (שירת השדה). הסיורים הללו מעולים: א. מכירים צמחי בר שאפשר לאכול אותם ב. מטיילים באזור חדש.. ג. מכינים ארוחה בריאה עם הילדים ד. אוכלים ונהנים.. ממליצה בחום לגדולים ולקטנים
- 1
עוד מופעים ואירועים