אנטי - תיאטרון גשר

סוג: הצגה
פרטים נוספים עדכנו אותנו
 

מה כוחה של נערה אחת מול שליטים גדולים? והאם יש היום רעיון גדול שכדאי למות למענו?

אנטיגונה יוצאת לקבור את גופת אחיה למרות איסורו של קריאון, שליט העיר. היא יודעת שזה עלול להיגמר במוות, אך מוכנה לסכן את חייה ואת חיי הקרובים לה ומחליטה להתמרד מול הסדר הקיים. היא הולכת נגד החוק ובעד הלב, ורצה אל זרועות הגורל האכזר.

זהו סיפורה המוכר של אנטיגונה מאת סופוקלס בעיבוד מודרני, הוא לא מתרחש בעולם עתיק שאיננו, אלא במציאות העכשווית שאנו מכירים. זהו דיון נוקב בין שליט לנערה הדורש לבחור צד, והדבר אינו פשוט כפי שנדמה. אנטיגונה הנוכחית היא נערה מתבגרת מודרנית, עוצמתית ומרדנית, רגשנית וטהורה שרוצה הכל ועכשיו, וקל להזדהות איתה.

( 3 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • Donna_Summer

  Donna_Summer
  מרענן ומיוחד|5 23.01.14
  פרשנות מודרנית לסיפור אנטיגונה, ולמרות שלתאטרון גשר יש נטייה לכבדות, במקרה הזה, משחק מעולה, סשה דמידוב נפלא כתמיד, תפאורה באמת מהממת, יש גם לא מעט הומור. כנהוג במקומותינו, שעה וחצי ללא הפסקה, בדיוק במידה. מומלץ.
 • ocp

  ocp
  למי שאוהב את הסגנון של גשר|3 16.11.13
  אני התקשיתי להתחבר ולהזדהות. כמו בהצגות אחרות של גשר (יונה ונער, שש דמויות מחפשות מחבר) יש תיאטרליות "גדולה" בסגנון מעט מיושן, פומפוזיות רוסית מעט, זרה. לצד זה, אולי בגלל שלא סומכים על הצופה שיבין לבד, יש נטייה לדידקטיות יתר, הסברים מעט טרחניים ומונולוגים מלאי פאתוס ורווי קלישאות ("החיים הם חול") שנשמעים כמו דקלום. ולפני שקופצים ואומרים שזה חלק מהמחזה, מדובר דווקא בקטעים שהם תוספת מודרנית ומעין פרשנות (לטעמי לא נכונה) למחזה המקורי. אז בשורה התחתונה- לא התלהבנו, וכנראה שעל ההצגות הבאות של גשר נוותר. מה שכן, התפאורה הייתה מקורית ויפהפיה.
 • lfrdzn

  lfrdzn
  נהדר!|5 13.04.13
  זהו סיפור של אנשים ש”לא יכולים אחרת”... וההצגה הזאת של תיאטרון גשר... היא טובה ומרגשת, כי - איך לומר זאת - יש אנשי תיאטרון שלא יכולים אחרת.
- 1
עוד מופעים ואירועים