מת'יו בורן - אגם הברבורים

מומלץ מפה
9.1
סוג: מחול
פרטים נוספים עדכנו אותנו
 

אחרי אין ספור גירסאות קלאסיות שהוצגו ברחבי העולם לאורך השנים, הכוריאוגרף הבריטי מת'יו בורן מציג את אגם הברבורים בגירסה מודרנית, נועזת ובועטת. הברבורים כאן הם גברים והיצירה משלבת מחול, הומור, תיאטרון, תפאורה ותלבושות מרהיבות. הברבורה הענוגה בגירסה הזאת היא נסיך גיבור הנאבק על חירותו ומנסה להגשים את עצמו באמצעות אהבה לברבור גבר. מלבד השינויים בסיפור האהבה, בורן שמר על התימות שבבלט המקורי וכמובן על המוזיקה של צ'ייקובסקי.

ביקורת על המופע

( 2 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • Seshtma

  Seshtma
  אגם הברבורים בגרסא עכשווית|5 28.06.14
  העולם הולך ומשתנה היציאה מהארון כמו נישואים חד מיניים הופכים לנורמה מקובלת, היצירה הקלאסית הולכת ומקבלת ממד חדש, בורן בכוריאוגרפיה שלו לאגם הברבורים הקלאסי של צ'ייקובסקי המיר את אהבת הנסיך לברבורה באהבת ברבור זכר. היחסים בין הנסיך לאם השרלילה מביאים את הנסיך לגילוי יצרים נסתרים לברבור זכר. זו הפקה מיוחדת ונדירה, חוש ההומור של בורן לא חוסך שבטו מהעלילה, הקהל מגחך חושש לפרוץ בצחוק והעלילה הכואבת הזו חולפת מבלי שתכאיב עד הסוף המר, והסוף כואב ומר! הביצוע אדיר, הרקדנים עושים את המיטב על הבמה, זו הכוריאוגרפיה. "אגם הברבורים", בגרסתו המיוחדת של מתיו בורן בגרסה גאונית
 • Morrissey

  Morrissey
  מצחיק, עצוב, מרגש, מרהיב|5 05.06.14
  וואו! בפירוש אחד המופעים הכי מפעימים שהיינו בהם אי פעם. ההפקה המורכבת והעשירה, התפאורות והתלבושות, הכוריאוגרפיה המודרנית המופלאה של בורן - במיוחד בסצנת אגם הברבורים עצמה אבל גם אחריה, ההומור, הדרמה קורעת הלב, הרקדנים הנפלאים, ברבור אחד נפלא במיוחד (במקרה שלנו ג'ונתן אולייביה, רקדן מדהים עם כריזמה שלא תתואר) וכימייה מופלאה עם הנסיך. וכמובן המוזיקה הנצחית של צ'ייקובסקי, ארוטיקה הומוסקסואלית והטרוסקסואלית שהופכת את היצירה לסקסית לעילא ולעילא, ועיבוד מחודש שהופך את הסיפור לרלוונטי ואוניברסלי מתמיד, סיפור על חיפוש אחר זהות שמסתיים במסקנה שעדיף למות מאשר לחיות חיי שקר (ולא רק בתחום המיני). חובה!
- 1
עוד מופעים ואירועים