1 הגדל תמונה
באור אחר בגן הבוטני, צילום: יח''צ
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
הכותל המערבי בלילה, צילום: חנן ישכר
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
הגן הבוטני האוניברסיטאי, צילום באדיבות יח''צ
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
שכונת נחלאות, צילום: מערכת מפה
הועלה על ידי מערכתמפה
5 הגדל תמונה
מזרח ירושלים
הועלה על ידי מערכתמפה
6 הגדל תמונה
סמטאות העיר העתיקה, צילום: מערכת מפה
הועלה על ידי מערכתמפה
 

אירועי חמשושלים שבים לירושלים עם ארבעה סופי שבוע, מסוף נובמבר ועד סוף השבוע השלישי של דצמבר, בהם מתמלאת העיר באירועי תרבות, אירועי חוצות, מופעים לילדים, מסיבות, תערוכות ועוד שפע של אטרקציות.

מלבד האירועים הייחודיים לחמשושלים, המסעדות, בתי המלון, מרכזי מבקרים ומוזיאונים ברחבי העיר עורכים מבצעים ופעילויות לכבוד סופי השבוע של חמשושלים, כך שהעיר תהיה שוקקת ואנחנו ממליצים להיכנס לאתר האינטרנט של חמשושלים על מנת לקרוא על כל מה שקורה בעיר במהלך סופי השבוע.
אירועי תרבות
בין אירועי התרבות בחמשושלים תמצאו את פסטיבל הולגאב לתרבות אתיופית ישראלית שאורח הכבוד שלו הוא גדול זמרי אתיופיה - מחמוד אחמד ,
להקת קולבן דאנס במופע מחול חדש לילדים - מי לקח את הגבינה שלי? , יריד בצלאל לאמנויות שמתקיים בכל יום שישי במדרחוב בצלאל, מדרחוב ש"ץ ובגן הסוס. בתיאטרון האינקובטור מעלים את ההצגות העיר הזאת , פרה שחוטה ואחרות ובמשכנות שאננים מארחים מומחים מהארץ ומחו''ל, מוזיקאים ואמנים לשלושה ימים שמוקדשים לסר משה מונטיפיורי במסגרת אירועי ימי מונטיפיורי .
סיורים מודרכים ברחבי העיר
בית שמואל , שעורך במהלך השנה סיורים על כל נושא שיכול לעלות על דעתכם בהקשר של עיר הבירה, עורך סיורים מיוחדים לאירועי חמשושלים, ביניהם: סיור מוזיקלי בעיר העתיקה וסביבותיה, סיור בעקבות סודות וסמלים בעיר העתיקה, סיור אל מחוזות ילדותו של יוסי בנאי ורבים אחרים. יש להירשם מראש ב אתר בית שמואל . תוכלו גם ללכת לסיור בחיי הלילה של עין כרם, סיור קולינארי ב שוק מחנה יהודה , רכיבת אופניים אתגרית לנשים בהרי ירושלים וסיורים עירוניים על סגווי.
אירועים מיוחדים
ב גן הבוטני בגבעת רם מקיימים גם השנה את האירוע באור אחר : הגן כולו מואר בימי חמשושלים מלבד שישי באלפי נורות ומתקני אור יחודיים: אורות של חג המולד, מפלי אור, כדורים צבעוניים הצפים על האגם ומכשירי לד צבעוניים. האירוע כולל גם מוזיקה, מה שעושה אותו רב חושי ומרהיב.

בבית הקונפדרציה עורכים ערב מחווה למשורר יהודה עמיחי במלאות 90 להולדתו. ניב קאופמן מארח אמנים להיכרות מחודשת עם יצירתו של המשורר שהביא לשינוי מהפכני בשפת השירה ושילב בין קודש לחול. בין המשתתפים: דרור קרן, נתן סלור, עמרי רוזנצוייג ועמנואלה עמיחי, שישתפו את הקהל ביהודה עמיחי הפרטי שלהם.

אירוע הנעילה של אירועי חמשושלים הוא פסטיבל יין חורפי ב מתחם התחנה הראשונה , שם עורכים טעימות מהיינות שזכו בתחרות TERRAVINO 2013. כרטיס לפסטיבל היין מקנה לכם טעימות חופשיות במהלך הערב והטבות במסעדות של מתחם התחנה הראשונה. את הכרטיסים ניתן לרכוש באתר של חנות היין איש הענבים. .
מידע נוסף ולוח אירועים מלא ניתן למצוא באתר של אירועי חמשושלים.

רוצים להיות המדרגים הראשונים?

דרגו עכשיו
אתר מפה מעדכן בקביעות שעות פתיחה וטווחי מחירים, אך תמיד מומלץ לבדוק מראש עם המקום.
עוד מופעים ואירועים