החצר האחורית - הופעה חיה

מומלץ מפה
9.3
פרטים נוספים עדכנו אותנו
 

שיתוף פעולה יוצא דופן בין הפזמונאי הוותיק יענקל'ה רוטבליט ובין תומר יוסף ואיתמר ציגלר (חברי ה"בלקן ביט בוקס") וגדי רונן ("אחד חלקי אחד", "דבק"), הוליד את אחד הפרויקטים המוסיקליים הטובים ביותר שפועלים היום. 14 השירים היפהפיים שרוטבליט תרם לפרויקט, מקימים לתחייה רבדים שלמים בשפה העברית שסובלת מדלות מדאיגה של כותבים מוכשרים. אל השירים מצטרפים לחנים מצוינים, שמשקפים היטב את העולמות המוסיקליים השונים שמהם מגיעים חברי הפרויקט, ושיושבים טוב גם על אוזניים צעירות.

על הבמה החצר האחורית מקסימים במיוחד ומומלץ מאוד לראות אותם בהופעה ולא להסתפק רק בדיסק. מדהים לראות איך השירים, שרובם המכריע חדש לגמרי, נכנסים עמוק לתוך הבטן, הרבה בזכות השילוב המוצלח בין השירה המרסקת של גדי רונן, הנשמה הגדולה של תומר יוסף והכריזמה האינסופית של איתמר ציגלר.
"החצר האחורית" הוא פרויקט עצמאי לגמרי. האלבום מומן בעזרת מיזם ה "Headstrat", וניתן לרכישה באתר "אפס", כך שהתשלום מגיע ישירות לאמנים, ללא דמי תיווך, ניהול או חברות תקליטים.

( 6 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • galiavu

  galiavu
  החצר מדברת בקול רם וצלול|5 15.02.15
  שני דורות, ארבעה אנשים (בהופעה שלנו היו למעשה חמישה, עם גיטריסט סוף הדרך ששכחתי לצערי את שמו), טקסטים הכי רלוונטיים שיכולים להיות, מוזיקה מצוינת. לראות את הצעירים הסופר-מוכשרים האלה ואת האהבה, ההבנה וההערכה ההדדית שבינם לבין רוטבליט זה להעז לקוות שפעם יהיה כאן טוב יותר. כדאי לטפח את פרחי החצר הזאת, מהם אולי תצמח ישועה.
 • לנטנרצר

  לנטנרצר
  הכל פוליטי|5 06.06.14
  בחסות מוזיקה קצבית ומצויינת מגישים חברי להקת החצר האחורית טקסטים פוליטיים קשים, נוקבים ומשובחים. מי שלא שם לב למלים מקבל מפעם לפעם תזכורת והסברים בדברי הקישור בין השירים, וטוב שכך. ביום שראינו את ההופעה נעדר יעקב רוטבליט ולכן, מן הסתם, היא היתה שונה מבדרך כלל. בכל אופן, האיכות לא נפגמה, המוזיקה סוחפת והאווירה מאוד ישראלית (במובן החיובי של המילה). מומלץ מאוד, למי שלא מפחד מפוליטיקה.
 • zeevfl

  zeevfl
  להקה נהדרת|5 30.05.14
  צפינו בהופעה של הלהקה. הביצועים מעולים . מתחברים אל הקהל . מומלץ מאד.
 • doriyael

  doriyael
  הופעה נהדרת|5 30.05.14
  מדף הפייסבוק של הלהקה הבנתי שנותרו עוד הופעות ספורות. רוצו לקנות כרטיסים. המילים, הלחנים, ההרמוניה הקולית והכימיה הטבעית לעין בין חברי הלהקה הופכים את ההופעה הזאת לטובה מכל ההופעות שראיתי בשנים האחרונות. גם אם אתם לא מכירים את כל השירים, לכו ותראו שמיד תרגישו בבית.
 • amnonsegal

  amnonsegal
  הפעם הראשונה|5 07.01.14
  זו הפעם הראשונה שאני רואה הופעה שאני לא מכיר בה אף שיר. וזאת הפעם הראשונה ששמעתי וחשבתי על כל מילה בכל שיר שלא הכרתי. יענקלה רוטבליט שמסתובב על ומסביב לבמה כאב גאה בחתונת בניו אחראי למחשבות הללו... זו הפעם הראשונה שאני נתקל בהרכב כל כך מעניין שבו ארבעה מוסיקאים מוכשרים מאוד שלא רק שדאגו ללחן ולעיבוד, אלא גם ניגנו ושרו בצורה שמשאירה אותך מרותק לבמה במשך הופעה של כשעה וחצי. על קטעי הקישור המתנחמדים של יענקלה רוטבליט הייתי מוותר... הנאה צרופה - לרוץ.
 • Teatime

  Teatime
  יענקל'ה תעשה לי ילד!|5 26.12.13
  או תכתוב לי שיר. מה שבא קודם אני לא קטנונית. ומילה לקהל הרחב: אם אתם מאלה שרואים הופעה אחת בשנה תעשו לעצמכם טובה ושזו תהיה ההופעה של החצר האחורית. כי הפרויקט הזה כל כך יפה ומיוחד וממש קשה לי לחשוב על שיתוף פעולה דומה לו שנעשה כאן לאחרונה. הטקסטים של רוטבליט ישירים ומצמררים ונוגעים איפה שכולנו קצת מפחדים לגעת והלחנים המצוינים הופכים אותם למשהו שאפשר לעכל. ובעיניי זה בדיוק מסוג החומרים התרבותיים שהחברה שלנו זקוקה להם נואשות. שיקום תרבותי!
- 1
עוד מופעים ואירועים