קתרין ראסל - הקסם של ניו אורלינס

פרטים נוספים עדכנו אותנו
 

קתרין ראסל היא בת למשפחת מלוכה מוזיקלית: אביה, לואי ראסל, היה המנהל המוזיקלי של לואי ארמסטרונג ואמה, קרלין ריי הייתה נגנית בס וזמרת. קתרין עצמה שרה ומנגנת על כלי הקשה, גיטרה וקלידים ושיתפה פעולה עם מוזיקאים רבים, ביניהם: מדונה, פול סיימון, דיוויד בואי, דולי פרטון וסינדי לאופר.

קתרין מופיעה בפסטיבלי הג'אז הגדולים בעולם וכעת מגיעה למספר הופעות בישראל, ביניהן אחת שמיועדת לילדים.
ביקורת המערכת
איזה כיף לראות אולם מלא בילדים נרגשים שזזים בקצב הסווינג, לידם הורים גאים שדואגים לחינוך תרבותי איכותי לילדיהם כבר מגיל צעיר, ועל הבמה נגנים מקצועיים שעל פניהם מרוח חיוך ענק של הנאה. כל זה קורה באותו האירוע, אירוע שמח במיוחד, שמתקיים פעם בחודש בסדרת ג'אז חם לילדים. מסתבר שמוזיקה, בנוסף לקשת של רגשות ותגובות שהיא מפעילה, אינה רק גשר בין עמים שפות, לאומים ואנשים אלא גם גשר בין דורי, בין הורה לילד. כהורה חובב ג'אז, נחמד לגלות רובד חדש של הנאה מהופעה - לשבת ליד הבת שלך. לראות אותה נהנית מהקצב, מהמלודיה, מהצליל החצוף של החצוצרה, מהליווי השמח של הבאנג'ו, מהשובבות של המתופף ומהצליל המצחיק של הטרומבון. לראות אותה מבינה את התקשורת המוזיקלית שמתרחשת על הבמה ומגיבה לכך.
ההופעות בסדרה בנויות נכון, הן באורך המתאים לילדים, ובמהלך ההופעה קיים איזון טוב מאוד בין מוזיקה, הסברים והדגמות על כלי הנגינה. להופעות גוייסה בובה נחמדה שמתווכת בין הילדים למה שקורה על הבמה, וגם החלק הזה בנוי היטב. ההנחיה של ההופעה הייתה החלק החלש ונראה שעל אף שהתוכן הכתוב היה מעולה ההגשה הייתה פושרת ולא מספיק מוכנה.
האדם המתאים להנגיש את הג'אז של ניו אורלינס לילדי הכבש ה-16
קתרין ראסל, שהביאה צלילים וניחוחות מניו אורלינס לאולם רקנאטי במוזיאון תל אביב, שרה ג'אז בקול צלול ורהוט, לא מפספסת אף תו, ומביאה לבמה שמחת חיים סוחפת. ראסל היא בדיוק הבן אדם המתאים להנגיש את הג'אז של ניו אורלינס לילדים של הכבש הששה עשר.

רוצים להיות המדרגים הראשונים?

דרגו עכשיו
עוד מופעים ואירועים