פסטיבל ימי תור הזהב - פסח 2014

פרטים נוספים עדכנו אותנו
 

פסטיבל ימי תור הזהב מתקיים זו השנה השנייה באשדוד. תקופת תור הזהב של התרבות והאמנות היהודית בספרד התקיימה בימי הביניים תחת שלטון מוסלמי סובלני במיוחד. תקופת תור הזהב התאפיינה בפריחה של שירה ומוזיקה יהודית שהושפעה הן מהיהדות והן מהאיסלאם ובשיתופי פעולה בין תרבויות בכלל.

פסטיבל תור הזהב לוקח השראה מתקופה זו, ומארח למעלה מ-100 אמנים, ביניהם: תזמורת סימפונית, הרכבים מוזיקליים, זמרים, חזנים ועוד שמופיעים בארבע במות במתחם התרבות של אשדוד: במשכן לאמנויות הבמה, בבית יד לבנים, במרכז מונראט לאומנויות ובכיכר המשכן. מופעי הפסטיבל משלבים בין מזרח למערב, צפון ודרום ומושפעים ממורשת תור הזהב.
מופעים בפסטיבל
במופע הפתיחה של הפסטיבל מארחת אסתר רדא את קורין אלאל ושי צברי במשכן לאמנויות הבמה. אהובה עוזרי מופיעה באותו ערב במרכז מונארט עם המופע החדש 'מעלי דממה' בו היא מבצעת את מיטב להיטיה. גלי עטרי ודקלון מתארחים במופע של שגיב כהן שהופק במיוחד עבור הפסטיבל, מור קרבסי משיקה את אלבומה 'הצדיקה' והתזמורת הסימפונית אשדוד מארחת את החזנים סיימון כהן ואברימי רוט ואת שחקן העבר דורון שפר למופע חגיגי.

קבלת שבת ופעילות לילדים עוד מתקיימים בפסטיבל, מדרש פיוט וקבלת שבת עם הפייטן מני מימון כהן בבית יד לבנים באשדוד ופעילות לילדים בככר המשכן לאמנויות הבמה בשעות אחר הצהריים.
כרטיסים לגולשי מפה ופרטים נוספים
חלק מהמופעים בתשלום וחלקם בכניסה חופשית. גולשי מפה נהנים מכרטיסים זוגיים למופע הפתיחה של הפסטיבל, בו אסתר רדא מארחת את קורין אלאל ושי צברי! רוצים כרטיסים? היכנסו ללינק והירשמו ואנחנו נודיע לכם אם זכיתם.


**אם לא זכיתם, כאן תוכלו לרכוש כרטיסים וגם לקרוא פרטים נוספים על הפסטיבל.

( 1 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
  • דליקטס

    דליקטס
    אסתר רדא מארחת|3 17.04.14
    חברים. להופעה הזו הלכנו במשכן לאומנויות הבמה (מקום נהדר להופעות) אך יצאנו מאוכזבות. מזל שהיא ארחה זמרים נוספים כי להחזיק מופע שלם לא ממש הולך לה. הקול מדהים העיבודים לשירים פחות וההרמוניה בינה לבין הנגנים: טעונת שיפור.
- 1
עוד מופעים ואירועים