פסטיבל הקולנוע הצרפתי 2014

מומלץ מפה
8.7
פרטים נוספים עדכנו אותנו
1 הגדל תמונה
מתוך הסרט "פריז פינת ניו יורק". תמונה: יח"צ
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
מתוך הסרט "אני, עצמי ואמא שלי". תמונה: יח"צ
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
מתוך הסרט "בדרך לבית הספר". תמונה: יח"צ
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
מתוך הסרט "תשעה חודשי מאסר". תמונה: יח"צ
הועלה על ידי מערכתמפה
 

פסטיבל הקולנוע הצרפתי מתקיים זו הפעם ה-11 בסינמטקים ברחבי הארץ וכולל כבכל שנה מגוון מרשים של סרטים חדשים, הכולל 17 סרטים עלילתיים ושני סרטים תיעודיים. את הפסטיבל יפתח סרטו של גיום גאליין אני, עצמי ואמא שלי שזכה לאחרונה ב-5 פרסי סזאר, ביניהם פרס הסרט הטוב ביותר ופרס השחקן לגאליין עצמו. הסרט, קומדיה המתעדת את מסעו של גאליין בעקבות זהותו המינית יוצג בבתי הקולנוע ברחבי הארץ החל מה-27 במרץ.


ביקורת על אני, עצמי ואמא שלי

סרטים בולטים בפסטיבל
בפסטיבל יתארחו הבמאים גיום ניקלו, שיציג את סרטו החדש "חטיפתו של מישל וולבק" בהשתתפות הסופר המוערך, וז'אן פול סאלומה שיציג את סרטו ”כאילו אני מת", קומדיית פשע מצליחה על שחקן כושל שמקבל תפקיד לא שגרתי של נרצח בסרט שיחזור של אירוע פשע. עוד בפסטיבל: "פריז פינת ניו יורק", סרטו החדש של סדריק קלאפיש (הבמאי המוכשר של "כל אחד מחפש את החתול שלו", "פודינג אירופאי ו"פריז") שגם הוא צפוי להגיע להקרנות מסחריות בארץ בקרוב. זהו חלקה השלישי של הטרילוגיה שהחלה ב"פודינג אירופאי" ונמשכה עם "בובות רוסיות" (שלא הוקרן בארץ) והוא מתאר את המשך קורותיה של החבורה בגילומם של רומן דוריס, אודרי טוטו וחבריהם, שחוזרים לדמויות שגילמו בסרטים הקודמים, שהן כעת בוגרות יותר ובשלב אחר של חייהן.
סרטים מסקרנים נוספים בפסטיבל: הסאטירה הפוליטית של הבמאי הוותיק ברטרן טברנייה "קיי ד'אורסיי", זוכת פרס הסזאר לשחקן המשנה; "לפני החורף", סרטו האחרון של הבמאי פיליפ קלודל בכיכובם של דניאל אוטיי וקריסטין סקוט תומאס; "אטילה מרסל", סרטו הראשון כבמאי שחקנים של אמן האנימציה סילבן שומה, שמסתמן כמעין מחווה מבדרת למרסל פרוסט; הקומדיה "עד שההר יפגיש בינינו" עם דני בון ("ברוכים הבאים לצפון"); הקומדיה המצליחה "9 חודשי מאסר" שזכתה בפרסי סזאר לשחקנית סנדרין קיברלאן ולתסריט המקורי; והמותחן "אהבה היא פשע מושלם" שעלה בימים אלה בצרפת. סרט הנעילה של הפסטיבל, "ברביקיו" בכיכובו של למברט וילסון, יוקרן בפסטיבל בישראל עוד לפני שיעלה על המסכים בצרפת.
קולנוע תיעודי וסרטים קלאסיים
הסרטים התיעודיים שיוקרנו במסגרת הפסטיבל עוסקים שניהם בחינוך: "בדרך לבית הספר", זוכה הסזאר, מספר את סיפורם של ארבעה ילדים מקניה, מרוקו, הודו וצ'ילה העוברים מדי יום מסע ארוך בדרך לבית הספר; "חצר בבל" מספר על כיתה מיוחדת בבית ספר בפרברי פריז, ובה ילדים שהגיעו לצרפת מרחבי העולם.
במסגרת ההצדעה לקולנוע הקלאסי יוקרנו השנה שני סרטי פשע, "הדודים היורים" בכיכובו של לינו ונטורה ו"בעין השמש" בכיכובו של אלן דלון – העיבוד הקולנועי הראשון לסיפורו של טום ריפלי, המוכר לצופים בארץ בעיקר מהגרסה האמריקאית ("הכישרון של מר ריפלי").
תכנית הסרטים המלאה ושעות ההקרנה מתפרסמים באתרי האינטרנט של הסינמטקים.

( 2 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • דליקטס

  דליקטס
  קצר מדי|5 30.03.14
  לא הספקנו לראות את כל מה שרצינו, מבחר מוצלח של סרטים ממדינת הבגט והקרואסון, המלצה חמה לעקוב אחר הסרט חצר בבל ולראות, מרגש ועשוי נהדר.
 • galiavu

  galiavu
  בדרך לבית הספר|5 27.03.14
  אף על פי שקולנוע צרפתי הוא אהבה ישנה שלי, שמעטה לאכזב לאורך השנים, הפעם בחרנו דווקא בסרט תיעודי שצרפתיותו היחידה מתגלמת ביוצרו. "בדרך לבית הספר" מתאר ארבעה ילדים שחיים במקומות נידחים בעולם, ובשבילם הדרך לבית הספר היא מסע אמיתי, מפרך, ארוך ולפעמים גם מסוכן. על משמרות הזה"ב הם לא שמעו ואבאמא לא מקפיצים אותם בג'יפ נוצץ עד שער בית הספר. וכראוי לילדים שמשקיעים מאמץ רב כל כך בעצם הגעתם לבית הספר, הילדים האלה יודעים להעריך את מתת הלימודים ולטפח שאיפות שהן קצת מעבר לאייפון הבא. המעט שהם אומרים מעורר השתאות וכל ההתנהלות שלהם מעוררת הערכה עמוקה. סרט חובה - גם (ואולי בעיקר) לילדינו המפונקים.
- 1
עוד מופעים ואירועים