נופי מעבדה

מומלץ מפה
9.1
סוג: תערוכה
פרטים נוספים עדכנו אותנו
 

בחלל שבכניסה לספרייה ע"ש אלישר בטכניון מוצגים עצים בשלכת, סופות ברקים, זחלים זרחניים, זרי ורדים, קקטוסים וגלקסיות. כך לפחות זה נראה מרחוק. הצבעים חזקים, הנופים מוכרים אבל בכל זאת קצת מוזרים. כמשתקרבים וקוראים את הטקסט מגלים שהעץ בשלכת היא בכלל "רשת של תעלות מיקרוניות וננומטריות בפולימר", טקסט שאצל רובנו לא מתחבר לשום דבר מוכר, ובוודאי שלא מוכר כמו עץ בשלכת. כך קורה בשאר העבודות, כולן צילומים מבעד לעדשות מיקרוסקופ של 29 חוקרים בטכניון.

הגלקסיה היא בכלל "דיפרקצית אלקטרונים בעלת סימטריה סיבובית מחומשת מן הפאזה האיקוסהדרלית". זר הוורדים הוא "חלקיקי הידרוקסיד המגנזיום שהוכנו בשיטה הידרותרמית". וכן האלה. נדמה לנו שאנחנו יכולים להיזכר במעורפל מה זה אלקטרון. מגנזיום הוא מקסימום תוסף מזון ושאר המילים זרות ואינן מתחברות לשום דבר מוכר או הגיוני. אבל הנה, ככה זה נראה. וזה יפה. ממש. גם אם אין לנו ממש מושג מה אנחנו רואים. אבל תמיד נפלא לגלות מה קורה כששני עולמות שונים כל כך כמו מדע ואמנות נפגשים. האוצרת ענת הר-גיל אומרת "שהתערוכה מאפשרת הצצה נדירה אל עולם שלם המסתתר במעבדות המחקר בטכניון”. צודקת.

התערוכה פתוחה לקהל הרחב ומוצגת בגלריה במבואה לספרייה המרכזית ע”ש אלישר, בטכניון.

( 2 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • אבקסיס2

  אבקסיס2
  ביקור מרתק!|5 11.05.14
  בתערוכה מוצגים כמעט שלושים צילומים שנלקחו ממיקרוסקופים שונים במעבדות שונות בטכניון. המתח שבין האפקט המדעי לבין האסתטיקה שבצילומים מעניין ומעסיק והתערוכה מרתקת ומספקת הצצה לנעשה מאחורי דלתות המעבדות בטכניון. גם למי שלא ממש מתעניין בעולם המדע - משחקי הדמיון א-לה רורשאך מסבים הנאה רבה. מומלץ מאד.
 • דליקטס

  דליקטס
  מקוריות|5 29.04.14
  איזה רעיון מקסים לתערוכה, הגענו במקרה למקום ונעצרנו בו שעה קלה. עבודות נהדרות עם לא מעט מחשבה ויצירתיות של האוצרת. טוב שיש את גוגל באייפון כך שיכלנו להבין מה המקור. מומלץ בחום אם אתם באזור.
- 1
עוד מופעים ואירועים