אישה בורחת מבשורה - תיאטרון הבימה

סוג: הצגה
פרטים נוספים עדכנו אותנו
 

מחזה מקורי חדש עפ"י ספרו של דוד גרוסמן, בעיבוד ובבימוי של חנן שניר, במאי הבית של התיאטרון הלאומי הבימה וזוכה פרס מפעל חיים. במרכז העלילה, אורה, שבנה החייל יוצא למבצע צבאי גדול, בורחת מביתה כדי לא להתענות בציפייה לבשורה המרה, שאין לה ספק כי תגיע. כסרבנית בשורה אולי בכלל תוכל למנוע אותה ובכך להציל את בנה. בדרכה אל הגליל היא כמעט חוטפת את אברם, אהוב נעוריה, ובמשך ימים ולילות היא נודדת אתו על פני הארץ, ברגל, ועושה את הדבר היחיד שיש ביכולתה לעשות כדי לגונן על בנה ולתת לו כוח. זהו סיפור שמתלכדות בו השבריריות והחרדה של הקיום הישראלי כולו עם אלה של תא משפחתי אחד. בשיתוף התיאטרון הקאמרי.

( 2 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • קרןהפוך

  קרןהפוך
  חזק וישיר|5 16.11.17
  כיוון שההצגה ארוכה תכננתי לעזוב בהפסקה אך ההצגה היתה כל כך מעניינת ששיניתי את התכניות שלי. ההצגה מאד ישירה בלי ללכת מסביב ובלי לעטוף במילים יפות - בהקשר מלחמה, עינויים, מין, עקידת יצחק, ראשי ממשלה אשמים.. לא קראתי את הספר קודם ולא ידעתי על המקום המרכזי של מלחמת יום כיפור בהצגה.
 • נירית1

  נירית1
  הצגה מענינת|4 18.12.16
  הצגה לא קלה וארוכה (שעתיים וחצי כולל הפסקה), עשויה היטב, הסיפור מרתק, משחק מצויין פלוס פלוס של אפי בנצור, דרור קרן והאחרים, צוות רב משתתפים וקטעי נגינה נחמדים. הבעיה היא שההצגה כאמור קצת ארוכה מדי וקצת "מוזרה", כמו כל הסיפורים של דודי גרוסמן. אני נהנתי, יש כאלו שנהנו פחות אבל בדבר אחד אין ספק- משחק משובח!
- 1
עוד מופעים ואירועים