אפרים קישון - פסטיבל סרטים

פרטים נוספים עדכנו אותנו
 

ב-29 בינואר 2016, תאריך פטירתו של אפרים קישון - גדול הסאטיריקנים הישראלים - יוקרנו בבכורה עולמית חמישה סרטים קצרים עלילתיים וסאטיריים, פרי עבודתם של יוצרי קולנוע ישראלים - תסריטאים, במאים ומפיקים. הסרטים הופקו במסגרת תחרות "קצר וסאטירי" - יוזמה משותפת של קרן גשר לקולנוע רב תרבותי, הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו, פסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה ומשפחת קישון.


ההקרנה החגיגית חותמת את אירועי שנת העשור למותו של קישון, שנה בה קיימו משפחת קישון והעיזבון התרבותי של אפרים קישון, סדרת אירועים שכללה פסטיבל הומור ברחבי ת"א - "פסטיבל קישון להומור", השקה חגיגית של ספר "קישוני" בהוצאת ידיעות ספרים, הרצאות ומפגשים ברחבי הארץ ובחו"ל ועוד.


בתחרות "קצר וסאטירי" השתתפו כ-100 יוצרי קולנוע שהרימו את הכפפה ונענו לפניית קרן גשר, הרשות השנייה, פסטיבל חיפה ומשפחת קישון. חמישה מתוכם הבשילו לסרטים בעלי אמירה חברתית עוקצנית על החברה האנושית. חמשת הסרטים שנבחרו הם: "סיביר", "הוצאתו לאור של המשורר המת", "לחופש נולד", "יוקר המחייה", ו"לתפארת מדינת ישראל".


מומלץ בחום

( 1 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
  • briza

    briza
    הסרטים ראויים - הארגון לא|3 30.01.16
    מאוד נהננו מהסרטים, אבל ארגון האירוע ע"י הסינמטק היה מתחת לכל ביקורת. הכרטיסים שהזמנו ושילמנו עליהם מבעוד מועד, "נעלמו" להם... אחרי הרבה עצבים, נאלצנו לבסוף לצפות, אחרי המתנה מבישה, בהקרנה באולם אחר וקטן (עם עוד כמונו), מבלי להנות מאירוע הגאלה ושיח היוצרים שהיו באולם הראשי. חבל שהאכסניה קילקלה את החוויה.
- 1
עוד מופעים ואירועים