חיות הפרא של נחום גוטמן וחברים

סוג: תערוכה
פרטים נוספים עדכנו אותנו
 

תערוכה מקורית זו הנפתחת בימים אלו לקהל הרחב מציעה חלופה ידידותית לציד: במקום לצוד חיות בעזרת רובה, האמן יכול לצוד אותן בעזרת האמנות, ממש כפי שהציע נחום גוטמן. האמנים ה"ציידים" משתמשים באמצעי ציד שונים: דיו וצבע, עדשת המצלמה, חוט ברזל ונייר:

הצייר נחום גוּטמַן התבונן בחיות פרא בגן החיות בפריז ורשם אותן במחברת הציור שלו. מאוחר יותר כתב ואייר את הספר הנודע "בְּאֶרֶץ לוֹבֶּנְגוּלוּ מֶלֶךְ זוּלוּ" המתאר את הרפתקאותיו בעת מסע באפריקה בשנת 1934. שבעים שנה מאוחר יותר, הלך בעקבותיו צלם הטבע אייל ברטוב ותצלומיו מביאים מבט קרוב על החיות בסביבתן הטבעית. הצייר הטכני טוּבְיָה קוּרְץ, מצייר את הטבע ובעלי החיים בְּמיומנות ייחודית ודיוק מירבי, ואילו האמן דֵיוִיד אַיזֶקְס, צייר בעזרת חוטי ברזל, פילים ככדורים פורחים באויר. דף נייר הופך לתנין וגי'רף, בידיו של אמן האוריגמי אייל ראובני ולצידו האמָן יוֹנָתָן אוֹפֶק עוקב במכחולו אחרי צללית של שור.

עבודות האמנות ומוצגים מתוך אוסף המוזאון מביאים את סיפורן של חיות הפרא. התערוכה מאפשרת גם לילדים "לצוד" חיות באמצעי יצירה שונים: אוריגמי, ציור בעיפרון, ציור בעזרת שרשרת וציור בעזרת שולחן אור. כמו כן בתערוכה ספרים על חיות והפעלות כגון משחק זיכרון, חידונים ועוד.

רוצים להיות המדרגים הראשונים?

דרגו עכשיו
עוד מופעים ואירועים