סינדרלה - להקת הבלט הצרפתית - ביאריץ

פרטים נוספים עדכנו אותנו
 

בעקבות הצלחתה הכבירה עם המופע ״מג’יפיק״ (2015) , חוזר בלט ביאריץ לישראל במופע הכובש את במות אירופה. מאז הבכורה בתיאטרון ארמון וורסאי, אשר זכתה לביקורות נלהבות הוצג המופע בפסטיבלים ובסדרות מחול ברחבי צרפת, גרמניה, איטליה, רוסיה, יפן, סין, ארה״ב וקולומביה בהצלחה מסחררת.

מדובר בעיבוד מודרני ותיאטרלי לאגדה הקלאסית ״סינדרלה״, סיפור על נעלי עקב ועל נערה שנולדה לרקוד, להיות כוכבת. הכוריאוגרף תיירי מלנדין מוביל אותנו בנתיב קסום, לעתים טראגי, לעתים קומי, ומראה לנו את לידתה ופריחתה של אהבה, המגשימה את החלום למרות המכשולים שבדרכה. על הבמה 20 רקדנים וסגנון הלהקה הינו ניאו קלאסי המשלב אלמנטים של מחול מודרני.

בשנת 2013 יצר הכוריאוגרף תיירי מלנדיין את גרסתו לבלט "ביאריץ". וכך הוא מספר על השראתו ליצירה: ״בסיפור המקורי, סינדרלה נחשבת בידי האם החורגת האכזרית שלה, ללא מוצלחת ומלוכלכת מניקוי אפר האח, ומכאן שמה. מציאת הנעל המתאימה לה בצורה מושלמת היא אלגוריה למציאת יעודה. בהגשמת האהבה, היא הפכה לאישה צעירה ומלוטשת ואף לרקדנית כוכבת. אין צורך לחזור ולהיות ילד בכדי להאמין בפנטזיה על מנת להבין כי התקומה מן האפר והגשמת החלום המתואר בסיפור, מסמלות הגשמה עצמית. יש משהו אוניברסלי בסיפור של סינדרלה: סבל, רגשות, תקוות, מרידות, צער וחלומות על אושר.

רוצים להיות המדרגים הראשונים?

דרגו עכשיו
עוד מופעים ואירועים