התזמורת הסימפונית פיליפס - מהולנד בהוקרה

פרטים נוספים עדכנו אותנו
 

"התזמורת הסימפונית פיליפס", (PSO), תגיע מהולנד לישראל לסדרת קונצרטים, כאורחת התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון. התזמורת תנגן בניצוחו של ההולנדי ז'ול ואן הסן ותשתתף בו גם הכנרית ההולנדית הצעירה, נערת הפלא נועה וילדשוט.

'התזמורת הסימפונית פיליפס', (PSO), תגיע לישראל בפעם הראשונה, ותציין בביקורה את יום השנה למותו של מנהלה הראשון, פריץ פיליפס, אשר עמד בראש התזמורת עד מותו, בגיל 100 בשנת 2005. פריץ פיליפס הוכר כחסיד אומות עולם וניטע על שמו עץ ביער חסידי אומות העולם שב"יד ושם".

במהלך מלחמת העולם השנייה העסיק פריץ למעלה מ-500 יהודים במפעלי חברת פיליפס. הוא נתן להם ולבני משפחותיהם מחסה במפעל והכריז עליהם כ'עובדים חיוניים' במפעלים אשר הולאמו ע"י הנאצים לטובת תעשיית המלחמה, ובכך הציל את חייהם. פריץ פיליפס הוא נכדו של מייסד חברת רויאל פיליפס אשר הקימה את התזמורת ב-1930.

הכנרת ההולנדית נועה וילדשוט בת ה-16 (ילידת 2001) זוכה למקום משלה בסצנת המוסיקה הבינלאומית. כשהיתה בת ארבע גילתה אותה הכנרת קוסיה ויזנביק שהחלה ללמד אותה. כיום נועה היא תלמידתה של ורה בתס באוניברסיטת סוולינק באמסטרדם וממשיכה בה בעת בלימודי תיכון רגילים.

רוצים להיות המדרגים הראשונים?

דרגו עכשיו
עוד מופעים ואירועים