טוסקה - האופרה הישראלית

מומלץ מפה
8.9
פרטים נוספים עדכנו אותנו
 

על האופרה ועל ההפקה

שלוש עשרה שנים מאז נוצרה במיוחד לאופרה הישראלית חוזרת האופרה "טוסקה" מאת ג'קומו פוצ'יני בהפקה בימתית-קולנועית, בעיצוב ובימוי של הוגו דה אנה ובניצוחו של דיוויד שטרן מנהלה המוזיקלי של האופרה הישראלית. דה אנה, מבמאי האופרה החשובים בעולם כיום, ביסס את ההפקה על צילומי קולנוע שערך באתרים הספציפיים בהם מתרחשת עלילת הסיפור ברומא: בכנסיית סט. אנדראה, ארמון פרנזה ומבצר סט. אנג'לו.

האופרה "טוסקה" מאת ג'קומו פוצ'יני הוצגה לראשונה בשנת 1900 והיא מבוססת על המחזה "לה טוסקה" מאת המחזאי הצרפתי סרדו. מפקד המשטרה המושחת הברון סקרפיה, רוצה לבלות את הלילה עם זמרת האופרה הנודעת פלוריה טוסקה והיא אינה נענית לחיזוריו. כאשר אהובה של טוסקה, נעצר ועומד לעלות לגרדום, סקרפיה מציע לטוסקה להציל את חיי אהובה במחיר לילה אחד במיטתו, היא נענית לו. אך רוצחת אותו במשרדו לפני שמספיק לממש את זממו. לאחר שגילתה כי אהובה הוצא להורג היא קופצת אל מותה מגג המבצר. היא קופצת אל מותה אך אינה מתאבדת, לפחות לפי תפישת עולמה, היא הולכת להתעמת עם סקרפיה בפני האל.
המשתתפים
ההפקה המיוחדת הזו עולה באופן חד פעמי, לפני נסיעתה לפסטיבל האופרה שבוויסבאדן, ישתתפו זמרת הסופרן מישל קריידר האמריקאית, ששרה בקביעות בבתי-האופרה הגדולים בכל העולם ובכל התפקידים הגדולים כמו לאונורה ואאידה, הטנור קאמן צ'אנב מבולגריה, הבריטון קו סנג יון הדרום קוריאני וגם סולני האופרה הישראלית, מקהלת האופרה הישראלית בניצוח ישי שטקלר ומקהלת מורן הצעירה עם המנצחת שרון רם, על תזמורת תזמורת האופרה, התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון, מנצח דיוויד שטרן.
אתר הבית של האופרה הישראלית
http://www.israel-opera.co.il/

רוצים להיות המדרגים הראשונים?

דרגו עכשיו
עוד מופעים ואירועים