עמיר לב - הופעה חיה

מומלץ מפה
9.1
 

הזמר בעל קול הבס העמוק, שיש שמשווים אותו לקולו של לאונרד כהן, הוציא חמישה אלבומים ומתוכם זכורים להיטים כמו "אריה ורותי", ו-"כחול וירוק". לב ידוע בכישורי הגיטרה הוירטואוזיים שלו, ושיתף פעולה עם אמנים רבים ביניהם ברי סחרוף, שלמה ארצי, גבע אלון ורפי פרסקי.

אלבום האולפן השישי של לב יצא ב-2014. באלבום 'נוגע בדרכון' לב מציג מציאות פרטים שמשולבת עם המציאות הכללית, שירים שנמצאים על הגבול בין ישראל למקומות אחרים בעולם. השתתפו באלבום: רם אוריון - גיטרות, יונתן לויטל - בס, נווה קורן - תופים, כאשר עמיר לב אמון על המילים והלחנים, והנגנים אמונים יחד איתו על העיבודים.
ביקורת המערכת
פולק-רוק ישראלי
ההופעה של עמיר לב מתאימה למקומות קטנים, אפופי עשן סיגריות וגדושי ידיים שלופתות כוסות בירה צוננות. כאן עמיר בבית, עם קולו החרוך והשירים העצובים על היום-יום. פשוטים, פשוטים, אבל אנינים, כמו הפאב בו מתרחשת ההופעה. פשוטים גם הלחנים, אבל כמה פשוטים ככה מרגשים. עמיר לב לא מוכר כלום, הוא פשוט מביא את עצמו, בצורה הכי אותנטית שאפשר. אמנם לא כל אחד מצליח לאהוב את מה שהוא עושה, ואפשר להאשים אותו במונוטוניות, אבל יש לו את הקטע שלו, והוא שלו, ואין דומה לו. במופע האקוסטי בעקבות הדיסק "הכל כאן" הוא עולה לבד אבל מצליח להחזיק את ההופעה ברמה נכונה של מתח תמידי ובליווי הולם על הגיטרה, עד שלא מורגש שחסרים בס ותופים. הקהל האוהד ששר איתו הוא הלהקה שלו במופע הזה, ואם יוצא אז עדיף ב"אגנס" בהוד השרון או בתמונע בתל אביב.

( 1 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
  • galiavu

    galiavu
    אביר האופל במאורה האולטימטיבית|5 21.03.10
    עמיר לב ותמונע תפורים זה על זה: המלנכוליה של לב והקול החרוך שלו נשמעים נפלא בחלל האינטימי והאפלולי של תמונע, המעריצים השרופים נושאים קולם מירכתי הבר והשילוב בין גיטרות חשמליות לסאז מהפנט. אף אחד לא מגיע להופעה במקרה, כולם יודעים את המלים בע"פ ואפילו אני, שבקושי מגמגמת את "אריה ורותי", נכנסתי לאווירה והתמכרתי. אחרי ההופעה מחלקים בחוץ, חינם לרוכשי הכרטיסים, את דיסק ההופעה של לב בזאפה, שכולל דואטים מקסימים עם גבע אלון ועם ברי סחרוף. סיום מושלם לערב נהדר.
- 1
עוד מופעים ואירועים