1 הגדל תמונה
סתם ציפור על בלייד. צילום: shamirt
הועלה על ידי shamirt
2 הגדל תמונה
massa מופע נייד. צילום: shamirt
הועלה על ידי shamirt
3 הגדל תמונה
75+. צילום:shamirt
הועלה על ידי shamirt
4 הגדל תמונה
"מפגש בקפה" - מופע בתוך ארומה. צילום: shamirt
הועלה על ידי shamirt
5 הגדל תמונה
הפעלה מוזיקלית צילום:shamirt
הועלה על ידי shamirt
 

פסטיבל תיאטרון הרחוב – חינם בבת ים

פסטיבל בת ים הבינלאומי לתיאטרון רחוב מתקיים זו השנה ה-16. אירועי הפסטיבל מתרכזים באזור כיכר המגינים בעיר, המכונה "המצבה". מופעי קרקס, תיאטרון, מחול, מוזיקה ווידאו ארט מתפרסים על פני רחובות בלפור, רוטשילד, בן גוריון והאזור. השנה מופיעים בפסטיבל כ-7 מופעים ישראלים בבכורה עולמית אשר מתחרים ביניהם במסגרת הפסטיבל, ובנוסף להם מופעים אורחים מבריטניה, ספרד וצרפת. כן מתארחים בפסטיבל מופעי קרקס, מופעי אמנות רחוב שמשלבים מחול במרחב הציבורי, פואטרי סלאם - תחרות קטעי שירה מדוברת (ספוקן וורד), מופעי מוזיקה ומופעים ניידים. פרויקט מעניין בפסטיבל הוא " אם כבר לבד " - מופע בנסיעה מאת אנסמבל "סוטין 9", המתקיים בנסיעות נבחרות בקו 18 מתל אביב לבת ים. ישנם אין סוף מפגשים באוטובוס, הנוסעים לכודים בכלוב תיאטרלי בלתי צפוי, בו הכול יכול לקרות, וההצגה היא בלתי צפויה.
עוד בפסטיבל
חלק גדול מההצגות מתאים לכל המשפחה, וכולן מתחילות החל משעות אחר הצהריים. בין המופעים המובהקים לילדים ישנו המופע "שמנפופים וחדחוטים" של קבוצת הליום, המבוסס על ספרו של אנדרה מורואה. ההצגה מעבירה את המסר שמלחמות הן דבר מטומטם, דבר שאולי אנו המבוגרים כבר שכחנו. המופע ווילהאוס - מעשייה אקרובטית שמסופרת בתוך ועל גלגל, מציג אקרובטיקה תיאטרלית ורגעים עוצרי נשימה של סיכון, בתוך מבנה שעוצב בעבודת יד.

מארגני הפסטיבל מוציאים השנה לאור עיתון של הפסטיבל, אשר יחולק בימים שלפני הפסטיבל בנקודות נבחרות ובפסטיבל עצמו. העיתון כולל קטעים שכתבו היוצרים השונים בפסטיבל וסקירה של המופעים.

כל המופעים בפסטיבל הנם ללא תשלום, מלבד המופע "טנייז פרדייז" מחו"ל, שעולה 20 ₪ ומתקיים בתוך סוכה, כאשר נערת גומי נמצאת ממש במרחק נגיעה מהצופים.

פרטים נוספים ותכנייה מלאה באתר הבית של הפסטיבל.
אתר הפסטיבל
http://www.batyamfest.co.il/

( 7 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • shamirt

  shamirt
  בת-ים פשוט על המפה|5 03.10.12
  מבלי להכנס לפולטיקה, משהו טוב עובר על העיר הזאת בשנים האחרונות. כל פסטיבל, כל בינאלה, כל פעילות היא פשוט חגיגה. כך גם הפעם! הפסטיבל הוא... פשוט ... פסטיבל!!! מתוכנן היטב, כל מופע מציג פעמיים כך שאתה יכול לתכנן את הערב ולהספיק לראות את המופעים שאתה רוצה. המיקום, בין חנויות העיר וללא רוכלים מאפשר לך להנות מאומנות, אבל גם לחטוף סנדוויץ מארומה, שאוורמה מיעקב או סתם כמה בורקסים והכל במחירי יום יום ולא במחירי רצח. (זוג + 2 יצאנו בנזק של 100 ש"ח על 4 שעות שוטטות בפסטיבל) מדהים מדהים רק לתכנן מראש את המופעים שרוצים לראות ולהגיע 10 דקות לפני ל"במה". חניה? תעקבו אחרי השילוט - יש הסעות חינם מהחניונים.
 • yabramov

  yabramov
  היה נורא!!!|1 03.10.12
  היינו שם אמש. לכאורה לוח מופעים מרשים, בפועל: אין בכלל חניה באזור (חיפשנו חצי שעה לפחות),היה צפוף מאוד, המופעים יפים ככל שיהיו, אינם מיועדים לקהל גדול - אין במות למשל - לכן לא יכולנו לראות או לשמוע דבר, שלא לדבר על הילדים שלא ראו כלום. כמו כן אין בכלל דוכנים כפי שנהוג בפסטיבלים. בקיצור - לעירית בת-ים יש עוד הרבה מה ללמוד בארגון פסטיבלים!
 • יכוב

  יכוב
  היה קסום|5 26.08.11
  כמה מפתיע להגיע כמעט במקרה ולגלות פסטיבל כה מיוחד. ערב חווייתי ,מלא עניין וצבעוניות. מסודר להפליא ,מקסים !!!
 • dafnag

  dafnag
  מומלץ מאוד- מחכים לשנה הבאה|5 25.08.11
  מופעי רחוב רבים ושונים, לא כולם ברמה אחידה. מומלצים מאוד ביה"ס לקרקס הישראלי סאנדיאל במופע לולינות אוצר נשימה עם איכויות של מחול מודרני ומופע החבל מגרמניה. קבוצת פלייבק- חיננים.אוירה כוללת של קרנבל.כ-3 שעות ולא ראינו רבע.
 • intengo

  intengo
  נהדר|4 25.08.11
  בריזה מרעננת בסוף הקיץ. חוויה למבוגרים ולילדים. באופן טבעי, חלק מהמופעים מדהימים (קוסמוס- לא להחמיץ!) וחלקם פחות. 2 הערות- ראשית, מדובר במספר מתחמים מפוזרים באזור התעשייה, שההליכה בינהן די מייגעת, במיוחד עם ילדים. מומלץ לתכנן מראש את המופעים בהם רוצים לבקר מבחינת מיקום וזמן. שנית, בניגוד למדרג הקודם אנחנו הגענו בתחבורה ציבורית (קו 10) ומשם בהסעה פנימית למתחם שרצינו לבקר. קל, נוח, ובלי פקקים.
 • פסולינה

  פסולינה
  ההיית או חלמתי חלום?|5 24.08.11
  מתחם אחר מתחם פזורים על שטח לא גדול בכלל באזור תעשיה שנראה בערב כמו פנינה אורבנית, מוארת ומזמינה. תשמע לחיאני, אני מקווה שתצא זכאי כי להפסיד אותך כראש עיר יהיה בכי לדורותיה של בת-ים.
 • danam_20

  danam_20
  משהו אחר|4 24.08.11
  שאפו לעיריית בת ים על האומץ והתעוזה להביא פסטיבל אחר לעיר. משהו רענן ושונה לחלוטין מכל שאר הפסטיבלים שנראים כמו שכפול גנטי אחד של השני. הכל מאורגן ומסודר. כדאי להצטייד בעלון הפסטיבל ובו מפת המופעים (מחולק במקום). מומלץ מאוד להגיע עם רכב פרטי ולחנות באזור ובכל מקרה לא להגיע בתחבורה ציבורית שמרוחקת מאוד ממוקד האירועים ומצריכה הליכה מייגעת וממש לא סימפטית בשעות הלילה.
- 1
עוד מופעים ואירועים