פסטיבל ישראל 2011 - 50 שנה לפסטיבל

מומלץ מפה
8.9
1 הגדל תמונה
פסטיבל ישראל - מארס קניגהאם. צילום: Tony Dougherty
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
פסטיבל ישראל - תיאטרון השאובינה. צילום: Arno Decl
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
פסטיבל ישראל - הירומי אוהארה. צילום: Capri
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
פסטיבל ישראל - אלי דג'יברי. צילום: אורית פניני
הועלה על ידי מערכתמפה
 

תפתחו יומנים ותתפנו מעיסוקכם לשבועיים של הזדמנות תרבותית חד פעמית באווירת קודש ואוויר הרים צלול. פסטיבל ישראל 2011 מציין השנה יובל ונפתח ב-23 במאי בירושלים על אולמותיה ואתריה. חלק ממופעי הפסטיבל יועלו גם בחולון, מודיעין, דימונה ובאתרים היסטוריים בצפון ודרום הארץ במסגרת פרויקט אתרי מורשת של הפסטיבל.

כמו בכל שנה גם השנה הפסטיבל מארח שלל מופעים ממגוון תחומי אמנויות הבמה מרחבי העולם ומישראל. השנה הפסטיבל מציג תכנית עשירה ומגוונת במיוחד והוא ייפתח ביצירה חדשה בבכורה עולמית של אוהד נהרין ולהקת בת שבע. הדיווה דיים קירי טה קנאווה תגיע למופע חד פעמי בבנייני האומה, להקת המחול מרס קנינגהאם תעלה מופע היסטורי כחלק מה"לגאסי תור" – סיבוב ההופעות העולמי האחרון בהחלט על פי צוואתו של הכוריאוגרף הידוע , הכוריאוגרף טים ראשטון יעלה בכורה ליצירתו דניש דאנס ת'יאטר. עוד בפסטיבל הופעת השקה לאלבומה החדש של אחינועם ניני, זמרת הלאדינו הבינלאומית יסמין לוי תארח את המוזיקאי והזמר היווני יאניס קוצירס, בילי קובהם, ממתופפי הג'אז הטובים בכל הזמנים בהופעה, התיאטרון הגרמני הידוע שאובינה עם "המלט" בגרסה מודרנית יוצאת דופן, תיאטרון "וכטנגוב" הרוסי בהצגה עטורת הפרסים "הדוד ואניה" בהשתתפותו של כוכב הקולנוע הרוסי סרגיי מקובי יצקי והירומי אוהארה פסנתרנית הג'אז והמלחינה במופע וירטואוזי המתווך בין ג'אז לבין מוזיקה קלאסית ורוק.

השנה לראשונה ניתן יהיה לרכוש כרטיסים למופעים באתר האינטרנט של הפסטיבל במחיר זהה או מוזל לזה שבקופות. פרטים נוספים ותכניה מלאה באתר הבית של הפסטיבל.

בתמונה: דיים קירי טה קנאווה.

( 1 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
  • פסולינה

    פסולינה
    יסמין לוי עם יאניס קוצירס|3 04.06.11
    אכזבה. נכון, יסמין לוי שרה נפלא אבל חלק גדול מהקהל בא גם (אם לא בעיקר) בשביל לשמוע את יאניס קוצירס. אז נכון שהמופע היה "יסמין לוי מארחת את יאניס קוצירס" אבל זה לא אומר שזה הגיוני שקוצירס שר שלושה שירים- שניים עם יסמין ואחד לבד- קצת מוגזם נדמה לנו. התאכזבנו לנו ודי.
- 1
עוד מופעים ואירועים