אביגיל רובין ויואב ברתל - המרקיד

מומלץ מפה
9.1
סוג: הצגה
פרטים נוספים עדכנו אותנו
 

על היצירה והיוצרים

יצירתם של אביגיל רובין ויואב ברתל מביאה את סיפורו של איתן הררי, מרקיד עם אמביציות. הררי, המגולם על ידי ברתל, נקלע להרקדה אליה הוקפץ כמחליף, ורואה בהרקדה ובקבוצת הרוקדים קרש קפיצה שיכול לשדרג אותו בזירת המחול הישראלי. במהלך ההרקדה הוא משתף את הרוקדים בחוויות מעברו. ההצגה זכתה בשלושה פרסים בטקס קיפוד הזהב של תיאטרוני הפרינג' בישראל לשנת 2010: הצגת השנה, הביצוע הטוב ביותר ומחזאי השנה.
יואב ברתל נמשך מגיל צעיר אל עולם המשחק והתיאטרון. בוגר סמינר הקיבוצים והסטודיו של אמיר אוריין. שיחק בתיאטרון הבימה, בתיאטרון ארנה פורת ובמספר הפקות טלוויזיה. ביחד עם אביגיל רובין כתב וביים מספר הצגות תיאטרון, ועל ההצגה חוויה מתקנת שהוצגה בפסטיבל עכו 2009 קיבל פרס ציון לשבח על עבודת צוות. אביגיל רובין נולדה בשנת 1980 ומגיעה מתחום המחול. בוגרת בית הספר הגבוה לאמנויות הבמה באמסטרדם וזוכת פרס שרת החינוך התרבות והספורט ליוצר מחול בראשית דרכו לשנת 2004.
ביקורת המערכת
בתוך עמי אני יושב
ההצגה הזו, אם בכלל ניתן לתאר את החוויה תחת הכותרת הצגה, היא מסוג הדברים שמפתיעים אותך גם כשאתה חושב שהגעת מוכן. הקהל שמגיע למרקיד, נהפך מהר מאוד לחומר ביד היוצר וברתל מעביר אותו דרך קשת שלמה של רגשות בשעה אחת, שגם גדושה בהומור מצוין. למעשה, כל מילה שתפרט כאן על התוכן והעלילה רק תגרע במשהו את חווית הצפייה. נאמר רק שהמרקיד היא הצגה על ריקודי עם, על עם ישראל ועל אדם אחד שצומח ממנו.
ברתל מהלך (מרקיד) קסם על הקהל
ברתל מצליח לייצר מחזה נדיר בנוף התיאטרון. הוא בוחר בדרך פשוטה ובסיסית להגשת הסיפור והיא - כנות. אמנויות במה רבות משתמשות במסך של דימויים ומטאפורות כדרך הבעה אבל כאן ישנה ישירות וכנות, דבר שמבדל את המרקיד מכל הצגה אחרת שתראו. יואב ברתל, יס יו כן. הדמות והשחקן ארוגים זה בזה ולמרות שרגע לפני כן, הרמתם גבה בפליאה לנוכח האיש המוזר העומד בפניכם, דקה אחר כך נפשכם יוצאת אליו. הביצוע מקצועי, מדויק ומורכב מאינספור ניואנסים קטנים וכובשים. המרקיד המשתף את הקהל, יוצר רגעים שבמקרים אחרים ייתפסו אולי כמביכים, אך הדינמיקה שהוא מייצר מהלכת קסם באולם ונבנית כאן אינטימיות אמתית. מומלץ מאוד לבוא ולקחת חלק בהרקדה שתשאיר אתכם עם כמה צעדי מחול חדשים, ובעיקר עם חוויה חד פעמית. בהצגה כזו עוד לא הייתם.

( 2 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • galiavu

  galiavu
  יואב ברתל, אולי דמידוב הבא,|5 01.09.12
  קצת הזכיר לי את טום קרוז בעיניו הכחולות, במבט החודר ובחיוך המקסים שהוא סוג של מסכה, אבל זאת בטח לא הסיבה היחידה ללכת (מה ללכת? לרוץ!) להצגה המופלאה והמיוחדת הזאת, ללא ספק הפרינג' הטוב ביותר שראיתי בשנה-שנתיים האחרונות.זה בהחלט ONE MAN SHOW, ואיזה שואו. ברתל ריתק אליו את כל העיניים במשך שעה ורבע, שבה סחף אותנו אל מחול חייו של ישראלי אחד שנוגע איפשהו בכולנו. שעה ורבע בלי שנייה של זיוף. בכינו מצחוק ואחר כך בכינו בלי צחוק ואחר כך חיפשנו את יואב כדי להודות לו ולא מצאנו אותו. אז תודה רבה, יואב ואביגיל, על חוויה נדירה באמת. וכמאמר המבקר... אם נגזר עליכם לראות הצגה אחת בלבד השנה, לכו למרקיד.
 • zenek

  zenek
  הצגה מדהימה|4 27.04.11
  הצגה מדהימה. מצטרפת לדברים של מפה
- 1
עוד מופעים ואירועים