חווה אלה (צדק) - גבינות עזים אורגניות

סוג: מחלבה
 

אין הרבה מחלבות שנוהגות בכבוד ובהומניות בבעלי החיים שהן מגדלות, אבל חוות אלה היא ללא ספק אחת מהן. מאחורי החווה המשפחתית הזאת עומדים עירית ויצחק צדק (המעדיף להיקרא בשם משפחתו) וילדיהם, שהצליחו להקים התיישבות-בודדים משגשגת, בשיפוליה הדרום-מזרחיים של שפלת יהודה, בואכה קרית גת.


החווה היא משק בר קיימא של עזים מאושרות מזנים מקומיים וייחודיים, הגדלות בגידול אורגני ונהנות כל השנה מהמרעה הטבעי של האזור. בעונת האביב והחורף העשב בשפע, ובעונה השחונה הן ניזונות מצמחים מקומיים ארומטיים ובעלי סגולות מיוחדות, התורמים לטעמו הנפלא של החלב ולערכו התזונתי. למעשה זהו עדר העזים היחידי בישראל שהוא Grass Fed וניזון מעשב טרי בלבד, ללא שימוש בגרעינים. וזה בהחלט ראוי להערכה, שכן זו אינה הבחירה הקלה, כי אם הבחירה הנאורה.


מחלב העזים המלא מגבנים כאן גבינות נהדרות ממש: חצי קשות, קשות וכן יוגורט, המיוצרים בתהליכים מסורתיים, ללא שימוש בתוספים או חומרים משמרים. כל הגבינות ומוצרי החלב הינם אורגניים, בפיקוח של אגריאור. וכמו כן זכו הצדקים לאחרונה בתו התקן 'חי בריא', המעיד על תנאי גידול נאותים.


בחנות שבחווה ניתן לקנות את הגבינות וכן דבש, שמן זית וזיתים. בתיאום מראש אפשר לצאת לסיורים הכוללים הסבר בנושא התיישבות בודדים, חקלאות אורגנית וכמובן טעימות. שווה להגיע לביקור ולפגוש אנשים מיוחדים וצנועים שאוהבים את האדמה ואת בעלי החיים ובעיקר את מה שהם עושים.

בחוות האלה מציעים לכם גם אפשרות לינה לזוגות ולמשפחות.

( 1 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
  • nachsht

    nachsht
    אחלה גבינות|5 11.03.17
    הגענו לארוחת צהריים קלה במסגרת פסטיבל יואב יהודה. היו גבינות מצויינות ומגוון סלטים טעימים ובריאים, יחד עם הסביבה המיוחדת של החווה ומגוון בעלי החיים, היתה חוויה מיוחדת לכולנו
- 1