הרדוף - החנות האורגנית

גם מי שכבר מכיר את המוצרים האורגניים של הרדוף ממדף המרכול השכונתי ראוי לו שיבקר ולו גם פעם אחת במקום עצמו שהוא עדיין הדבר האמיתי. מגוון המוצרים העצום הוא כבר מסחרר ממש ועדיין יש מציאות יחודיות.
הלחמים ושאר המוצרים בקיבוץ הרדוף מפריכים את המשוואה המוכרת "בריא אינו טעים". לחמי שאור אורגניים, והטובים ביותר הם דווקא הלחמים הכבדים והדחוסים כמו לחם שפע הכבד (קילו ורבע לכיכר), המכיל דבש וגריני חמניות ונשמר טרי זמן רב, לחם שמש על בסיס גרעיני חיטה מלאה, פומפרניקל, שאור מלא ועוד.
בחנות המפעל אפשר לקנות גם מוצרי חלב אורגניים המיוצרים במקום- יוגורט מעולה מחלב בקר או (עדיף) מחלב עיזים, טבעי או בתוספת טעמים, גבינות טריות מחלב עיזים ובקר. כל זאת לצד שפע מוצרי טבע אחרים של הרדוף. כמעט את הכל אפשר גם לאכול במסעדה הצמחונית הטובה ביישוב.

כל הילדים בהרדוף זוכים לחינוך אנתרופוסופי. סטודנטים ומורים באים אל בית ספר וולדורף המקומי כדי להשתתף בסמינרים. המסעדה של יוטקה נפלאה, למרות שתה התפוחים, הגבינות, הלחם והעוגות מפילים כל אורח לנמנום קל. תמצאו כאן גם גן בוטאני, קהילת בית אלישע, קהילת טוביה, בית ספר וולדורף, מסלול הלחם, ביקור במחלבה וטיפולים אלטרנטיביים.

( 1 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
- 1
עוד חנויות מומלצות


מרכז מבקרים בחברת עליתמרכז מבקרים בחברת עלית מומלץ מפה9.2בקצה רמת גן כבר לא נידפים ריחות מתוקים ומגרים של שוקולד, הם נישאו משם לנצרת עילית. בממלכת השוקולד של ישראל לא תמצאו את ווילי וונקה מ"צ'רלי בממלכת השוקולדה" אבל כן תראו איך מושא התאווה החום מתגבש לקוביות. בין אם אתם נשבעים באגוזי, רבים על סוג פסק הזמן המועדף או אוהבים את טעמו המיושן של הטוויסט, סיור בקווי הייצור של המוצרים המתוקים של החברה יגרום לכם אושר ילדותי ועלייה משמעותית ברמת הסוכר. הביקור נפתח בסרט אנימציה קצר המתאר את תהליך הפיכת פולי הקקאו לשוקולד. אחריו לובשים חלוק וכובע ובמראה של עובדי מעבדה נכנסים אל המפעל הסטרילי. בסיור עוברים ליד מכונות הייצור ורואים איך הנהרות החומים של השוקולד הופכים לחטיפים המוכרים. באולם המסטיקים צופים במכונת הבזוקה בת ה-40, שככלי מלחמה ישן ומשומן יורה 800 בזוקות בשעה ומקבלים רצועת מסטיק חמה ומהבילה היישר מפס הייצור. אולמות הכנת המאפים והשוקולד קשים במיוחד. הריח החם ממלא את החלל וכמעט אי אפשר להתאפק מלהתנפל על אחד המסועים, לשכב עליו, לפתוח פה גדול ולחכות שהממתקים ייסעו ישר לתוך הלוע, או לקחת כמה לוחות וופלים ולבנות מהם בית קטן. ביסקוויטים, וופלים ונוזלקרא עוד