בית הבד ג'השאן

 

בית הבד ג'האשן

במרכז המבקרים של משק ג'השאן לומדים הכל על אודות שמן הזית. הסיור עובר בבית הבד המודרני וכולל צפייה בסרטון על שמן הזית ועל איזור הגליל. במקום מתקיימות סדנאות כבישת זיתים והכנת פיתות בטאבון. אפשר לבקר גם בחנות המפעל ולקנות שמן זית כתית מעולה וטחינה הישר מהמכונה או דבש חרובים, סבונים משמן זית מוצרי קוסמטיקה ועוד. הביקור, שהינו ללא תשלום, כולל טעימות של פיתה עם לבנה, שמן זית וזעתר.

משפחת ג'השאן היא אחת המשפחות הוותיקות בכפר מג'אר ודור שביעי ליצרני שמן זית בישראל. בית הבד העתיק של המשפחה שפעל כבר בשנת 1863 השתכלל עם השנים, והיום דור ההמשך משמר את שיטות הפקת השמן המסורתיות לצד ציוד ייצור חדיש.

( 9 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • dove1

  dove1
  שמן טוב ומוצרי קוסמטיקה טובים|4 20.02.16
  ביקרנו בבית הבד וקיבלנו הסבר על שמן הזית. על הזמן המעולה אין טעם להוסיף מילים, גם לא על הזיתים הכבושים, אך אנחנו דווקא מאוד אוהבים את מוצרי הקוסמטיקה ובאים לכפר מע'אר פעם בכמה חודשים במיוחד כדי לקנות אותה.
 • noaa

  noaa
  יוצאים עם שמן מעולה וחיוך|4 09.12.11
  אנחנו ביקרנו אותם במקומם החדש בכלנית. ביום גשם אתה נכנס לאולם שלהם ומתקבל כמו בן משפחה - פשוט נעים. על השמן אין כמובן מה להוסיף
 • טאטי

  טאטי
  בין תעשייה לבוטיק|5 24.10.09
  למרות שאת שמן הזית המשובח של משפחת ג'השאן ניתן כיום למצוא בכל סופר מרקט ומכולת שכונתית, אנחנו עדיין נהנים לנסוע פעם בשנה, אחרי המסיק, לכפר מגאר עם שני ג'ריקנים כדי לקנות את השמן הלא-מזוקק, מהמקור. משפחת ג'האשן כבר מייצרת כמויות תעשיתיות של שמן זית אבל ביקור בבית המשפחה עדיין נותן תחושה של עסק בוטיק אותנטי. יפה.
 • mosmapa

  mosmapa
  לא מבין איך זה שאין להם ציון.|5 14.09.08
  זה כמה שנים שאני קונה בבית הבד הזה שמן זית וטחינה גולמית וזיתים. בית הבד הזה זכה כבר כמה פעמים במקום הראשון באיכות השמן. הם גם משווקים אותו תחת שמות מסחר שונים והידועים מאוד. המחירים נוחים יחס נעים ותמיד יוצאים עם מתנה קטנה של עוד צנצנת זיתים או טחינה. מומלץ בחום
 • maya_a

  maya_a
  טוב שמן טוב|4 11.11.07
  חיפשנו בית בד, שלחו אותנו לג''''השאן. האירוח היה לבבי, הטעימות היו טעימות ושמן הזית טוב. בשביל הפרוטוקול, כדאי לדעת שהפקת השמן מהמסיק של השנה מתחילה ב-5.11 או אחרי הגשמים. ובכלל מע''אר הוא מקום מוצלח מאוד לקניות. ומסעדת אל-ראזי (בכניסה מכיוון טבריה) היא מהמומלצות.
 • RINAE

  RINAE
  שמן טוב ויחס חם!|4 02.05.06
  השמן טוב וטעים יש להם גם טחינה, זיתים וסבונים. כשמגיעים מקבלים יחס חם וכייפי . שווה להגיע כדי לקנות - בשביל החוויה.
 • yasmineven

  yasmineven
  מעולה הכתית מעולה|5 04.04.06
  קנינו כתית מעולה והוא פשוט טעים.
 • מאיהשנ

  מאיהשנ
  טעים|5 15.11.05
  מצויינים גם בזיתים, סבוני שמן זית וקבלת פנים.
 • לבמורן

  לבמורן
  שמן מאוזן בצורה מושלמת|5 02.11.04
  לא היינו בבית הבד עצמו, אך השמן של ג'האשן מלווה אותנו כבר יותר משנתיים. שמן עדין, בעל צבע הנוטה לצהוב ואיזון מושלם. לפעמים הסלט הוא רק תירוץ.
- 1
עוד חנויות מומלצות
כנסיית הר תבורכנסיית הר תבור מומלץ מפה9.6בראש ההר המקודש לנוצרים עומדות זו לצד זו כנסייה יוונית-אורתודוקסית וכנסייה פרנציסקנית שנבנתה על יסודות ביזנטיים וצלבניים עתיקים על ידי האדריכל המפורסם אנטוניו ברלוצי. במסורת הנוצרית נקרא התבור הר ההשתנות, משום שעליו השתנה ישו בלבושו ובמראהו כשנגלה היסוד האלוהי שלו לעיני תלמידיו הבכירים. בברית החדשה לא צוין בדיוק מיקומו של ההר שעליו התקיים החזיון העל טבעי הזה, אבל צוין הר גבוה והר קדוש. סמיכותו לאתרים נוצריים אחרים הפכו את התבור למועמד הנבחר לשמש כהר ההשתנות. כבר מהמאה הרביעית החלו לבנות כאן מבנים, שנהרסו ושוקמו חליפות. לאחר מלחמת העולם הראשונה החלו בבניית הכנסייה החדשה בה משולבות הקפלות העתיקות והיא תוכננה כך שהאור החודר אליה, יחד עם חומרי הבניין, יצרו את אווירת ההשתנות הבוהקת והמבריקה. בקדמת הכנסייה מצוי פסיפס המתאר את סצינת השינוי - ישו ניצב לעיני תלמידיו פטרוס, יעקב ויוחנן, בין משה, סמל החוק, ואליהו, סמל הנבואה, כמו שנכתב בברית החדשה בספר לוקס: "ויהי בהתפללו, וישתנו פניו, ולבושו הלבין והבריק, והנה שני אנשים מדברים איתו, משה ואליהו". לכל אחד מאלה, המוכרים לנו מהתנ"ך, מוקדשת קפלה מרשקרא עוד


אולמות האביריםאולמות האבירים מומלץ מפה9.6מתחם אולמות האבירים הפך עם הזמן לשער הכניסה הרשמי של עכו העתיקה. כאן, בחצר בפאתי האולמות, תוכלו לרכוש כרטיס משולב לכל האטרקציות של עכו או לכל אחת בנפרד ולקבל כל מידע שתרצו, כולל להצטייד באמצעי הדרכה קולית. הביקור בשטחי המצודה ההוספיטלרית עצמה, בה נמצאים אולמות האבירים, פותח צוהר למחשכי עכו הצלבנית שכיום נמצאת מתחת לפני השטח. המצודה, שהיתה חלק מהרובע ההוספיטלרי העתיק ששקק חיים לפני כמעט אלף שנים, כוללת ארבעה אגפים הבנויים סביב חצר פתוחה. המבנים השתמרו באופן יוצא דופן ועיקר עבודת החפירה כאן היתה הוצאת עפר מתוך האולמות וניקיון כללי, עבודה שנמשכת כל הזמן וחושפת עוד ועוד מבנים. הקהל המבקר יכול להנות מארכיטקטורה צלבנית טיפוסית ואולמות מקומרים, אדירי ממדים, בהם גרו האבירים, אכלו וניהלו את טקסיהם. החל מ-2015 מוקרנים על קירות החללים סרטוני אנימציה הממחישים את החיים כאן בימי הביניים, ואומנים של ימינו עושים את מלאכתם העתיקה בכמה חנויות. בפינת החצר נחשף המקום בו עשו האבירים את צרכיהם. מי שאינו רוצה לחזור חזרה למרכז המבקרים יכול לסיים את הביקור במינהרה שאורכה 350 מ'. המנהרה מסתיימת מחוץ למצודה במרתקרא עוד
עוד חנויות