אהבה מעקיצה ראשונה

כשדיוויד אלין מספר על גדודי הדבורים האפריקאיות שחיסלו את כל אוכלוסיית הדבורים של דרום אמריקה ומוטטו את תעשיית הדבש שם, אפשר לרגע לחשוב שמדברים עם היסטוריון של דבורים. בהמשך, כששומעים גם על איתור מצוקות בקהילת הדבורים בכוורת, מבינים שמדובר במחנך, רועה ורופא דבורים, וחוץ מזה הוא גם עושה דבש. היכרותו עם הדבורים החלה לפני 30 שנה, כשהגיע לרמת הגולן, ומאז, לומד מספרים ומטעויות, התבסס כמגדל דבורים ורודה דבש.
הדבש המצוין של משק אלין מתבסס בעיקר על צוף פרחי הבר של הגולן. הדבורים של אלין אוספות צוף מתלתנים, חרציות, דרדרים, פרחי חרדל, זעתר, קורנית וגזר בר, שפורחים באביב ברחבי הגולן, ואת הדבש רודים במשק המשפחתי הקטן בגבעת יואב. מלבד דבש מפיקים שם גם חלות דבש ופרופוליס, הידוע בסגולותיו המרפאות. לדבורים משמש הפרופוליס כמלט שסותם את החורים בכוורת, וכאמצעי לחניקת מזיקים. החומר האנטיביוטי בפרופוליס, המוכר לנו מהטבליות לטיפול בדלקות אף אוזן גרון, הוא שמונע את הזיהומים שעלולים לקרות בכוורת כתוצאה מחדירה של אותם גופים זרים.
את הדבש הנפלא אפשר לקנות במרכז המבקרים של יקבי רמת הגולן, או במשק אלין, בתיאום מראש.

( 1 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
  • mitzy

    mitzy
    דבש מופלא ממש|5 30.12.13
    כבר שנים שאני מכורה לדבש של משק אלין, שאין דומה לו. גם משחת הפרופוליס מצוינת וגרה אצלנו במקרר דרך קבע, על כל עקיצה, שריטה או כוויה שלא תבוא. שווה לבוא לבקר במשק ולפתות את דיוויד הצנוע והמקסים לסיור במפעל הקטן שמאחורי ביתו.
- 1