חוות הקקטוסים - תלמי יוסף

מומלץ מפה
8.2
1 הגדל תמונה
אטרקציות בדרום. חוות הקקטוסים צילום: קרן סמואל דלח
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
אטרקציות בדרום. חוות הקקטוסים צילום: קרן סמואל דלח
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
קקטוס אריזונה. צילום: קרן סמואל דלח
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
סיור בחוות הקקטוסים בתלמי יוסף
הועלה על ידי מערכתמפה
5 הגדל תמונה
טיולים בדרום. חוות הקקטוסים. צילום: קרן סמואל דלח
הועלה על ידי מערכתמפה
6 הגדל תמונה
טיולים בדרום. חוות הקקטוסים. צילום: קרן סמואל דלח
הועלה על ידי מערכתמפה
7 הגדל תמונה
כיסא החותנת. סיור בחוות קקטוסים בדרום
הועלה על ידי מערכתמפה
8 הגדל תמונה
אטרקציות בדרום. חוות הקקטוסים בתלמי יוסף
הועלה על ידי מערכתמפה
 

יש אנשים שאוהבים לצייר, אחרים לכתוב ואילו שילה ויעקב גרובר אוהבים לגדל קקטוסים. הקקטוסים אולי לא מאוד יפים אבל הם יכולים לחיות עשרות רבות של שנים, ובעניין הזה יודע הטבע מה סדר העדיפות הנכון, חיים לפני יופי.

החווה עצומה. 20 דונם של קקטוסים וסוקולנטים, עוד צמח בשרני ולא מאוד חינני. הגרוברים מציעים סיורים מודרכים בין מאות הזנים שהם מייבאים ממדבריות ממקסיקו, אריזונה והעולם. שילה מעבירה את רוב הסיורים, הידע שלה עצום ולאט, לאט מבינים איזה יופי מסתתר בתוך הקקטוס הקוצני ואפילו מכוער הזה. הסיור אורך כשעה, עובר בחלקה קטנה הצמודה לבית, במשתלה המספקת קקטוסים לכל חלקי הארץ, ממשיך לחלקה הגדולה, ובסופו גם אתם תתאהבו.

לקבוצות קטנות הסיור עובר בחלקה הקטנה ובמשתלה בלבד. יש לתאם סיורים מראש.

( 5 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • Teatime

  Teatime
  כוכב הקקטוסים|4 03.09.14
  פייר, לא ידענו כמה יופי יש בקקטוס ויש הרבה. בני הזוג מתייחסים לקקטוסים כמו אל ילדים אהובים ובחממה שלהם גדלים עשרות זנים שונים של קקטוסים וסוקלנטים. בזווית מסוימת המקום נראה קצת כמו כוכב לכת מוזר. יש אפילו תינוקיית קקטוסים! מקסים!
 • dove2

  dove2
  על הדרך|3 14.10.11
  במהלך חופשה שלנו באיזור ביקרנו גם בחוות הקקטוסים, קיבלנו הסברים מלומדים, ראינו מינים רבים ומגווניחם של קקטוסים יפים, היה מאוד נחמד, אך לא היינו נוסעים שם ב- "מיוחד".
 • dembinsky

  dembinsky
  משתלת קקטוסים מדהימה|5 13.10.07
  למי שחשקה נפשו בקקטוסים, או להבנה של התחום או לרכישה, אין מקום מתאים מזה. פתוח כנראה כל יום בין 11 ל 5 אבל עדיף לתאם, הסברים קולחים של בעלת המקום ומבחר אינסופי של קקטוסים. נפלא.
 • efi1405

  efi1405
  נחמד|3 23.12.06
  נחמד,לא יותר.סיירנו לבדנו בגן הקקטוסים אח"כ במשתלה.אכן זנים והרכבות ייחודיות של קקטוסים שלא רואים השכם לבקרים.ניתן לרכוש.מומלץ למתארחים במושב או בסמוך "על הדרך".
 • yaronash

  yaronash
  חוויה מדהימה|5 16.07.05
  הייתי במשתלות של קקטוסים, אבל מקום כזה עוד לא ראיתי: אוסף ענק של מאות זנים של קקטוסים, עם קבלת הסבר מעניין מאוד. יש הצע גדול של קקטוסים למחירה במכירים זולים מאוד. מאוד נהנתי. ממליצה בחום.
- 1
עוד חנויות מומלצות
שביל הסלטשביל הסלט מומלץ מפה9.5אורי אלון הוא אגרונום, חקלאי ואלוף הארץ בהפרחת יוני דואר. הטיול המודרך שהוא מוביל בחבל הבשור, בין נופי טבע לנופי חקלאות מתקדמת, משלב את כל אהבותיו המקצועיות ואת תחביביו. תחילת הטיול היא בשדות הפלחה ב"דרך השדות", משם עוברים המטיילים לחממות פרטיות בהן אפשר לראות ולטעום תותים מעופפים שהם תותי שדה שגדלים באדניות מוגבהות ובחממה הם מודברים בהדברה ביולוגית ללא שימוש בחומרי ריסוס. בהמשך נכנסים המטיילים לחממות בהן מגדלים עגבניות שרי, עוצרים ליד מכוורות של דבורי בומבוס שהחקלאים נעזרים בהם למטרות האבקה, וממשיכים לפרדס של תפוזים סיניים ותפוזי דם המתפקעים מעסיס אדמדם. בכל אחת מהתחנות במסלול ישנה הפעלה, טעימה או הסבר ובסוף הסיור מגיעים המטיילים לחצר משקו של אלון. שם מפריחים הילדים והמבוגרים יוני דואר כשלכל אחת מהן מוצמדת משאלה קטנה של השולח. במשק של אורי ושולי אלון גדלות לצד שובכי היונים ערוגות תבלין מהם מכינים ביחד לקינוח היום רוטב פסטו שמלווה את הפיתות שנאפות גם הן במקום ומתובלות בסיפורים ואגדות. הסיורים נערכים כשלוש שעות, מתואמים בתיאום מראש ומתאימים לכל הגילאים.קרא עוד


עוד חנויות