חוות חוביזה

רובנו פוגשים את הירקות שלנו בחנות או בסופרמרקט ואין לנו מושג מה עבר עליהם עד שהגיעו לסלינו, אבל ביפן חשבו שאפשר גם אחרת: עקרות בית יפניות שלא הצליחו למצוא באופן קבוע ירקות טריים וראויים חתמו עם חקלאי מקומי על הסכם שבו הן מתחייבות לשלם לו סכום שבועי קבוע, ובתמורה יחלק החקלאי את תוצרתו ביניהן. הרעיון של "חקלאות בשיתוף הקהילה" זכה לפופולריות רבה גם בחוף המערבי של ארצות הברית, בגרמניה ובמקומות נוספים שבורכו במודעות ירוקה ואנטי-קפיטליסטית. עכשיו גם לנו יש חווה אורגנית קהילתית. היבול מגיע מהחווה אל בית הלקוח שעות ספורות לאחר שנקטף. בנוסף, מצורפת רשימת הירקות והפירות, עם הסברים ומתכונים. אלה נחוצים בעיקר כשמדובר בירקות שאינם מוכרים, כמו קֶייל וקוֹלַרְדְס ממשפחת הכרוביים, או דלועים עלומים שנמצאים על הקשת הרחבה שבין דלעת לקישוא.
לא זול להיות מנוי בחווה אורגנית, אבל יש תחושת סיפוק באכילת ירקות ידידותיים ונקיים מרעלים היישר מן השדה. רק מי שפתח תרמיל אפונה שעתיים לאחר שנקטף, ונתן לכדורים המתוקים והרעננים להתפצח על הלשון, יכול להבין עד כמה חסרי חיים ותפלים הירקות שבסופרמרקט. אבל ההנאה הגדולה מכולן היא החזרה למחזור הטבע: בישול ואכילה לפי עונות השנה, והאתגר שמספק הסל השבועי לבשלן הסקרן ונטול הקיבעונות. מי שלא רוצה להתמסר בכל מאודו לצורת החיים הזו יכול פשוט לקפוץ לחווה ולקנות פירות וירקות טריים מהיבול היומי.

( 4 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • alongilad

  alongilad
  ירקות שמגדלים באהבה|5 27.05.09
  אפשר להזמין ארגז קטן או גדול. המגוון טוב, כולל סוגי ירקות מיוחדים שלא רואים בשום מקום. הירקות נקטפים ביום החלוקה ווזה מורגש. אנחנו כבר מנויים שנתיים ומאוד מרוצים. ממליץ להיכנס לאתר שלהם ולקרוא את את הניוזלטר השבועי (עלי חובזה) זה יתן לכם קצת מושג עם מי יש לכם עסק וגם על תכולת הסל. ממליץ בחום.
 • פסולינה

  פסולינה
  נעלבתי לי ודי|3 21.10.07
  רציתי גם אני להפוך להיות חברה אבל אמרו לי שלא מגיעים אליי למשלוחים, (הרי אנחנו רק פרבר של תל-אביב ולא תל-אביב). נעלבתי לי ודי................
 • איילת

  איילת
  תוצרת ושירות מעולים|5 03.02.07
  הייתי מנויה שלהם מס'' חודשים. ירקות טובים והמחיר - סביר ביותר. מומלץ לחובבי ההרפתקאות האורגניות. (כל שבוע מקבלים סל חדש לפי התוצרת השבועית..).
 • pic1

  pic1
  לא זול ושירות ברמה נמוכה|1 03.02.07
  היתי מנוי שלהם לפני שאתם מתלהבים עזבו את המחיר היקר החברה פשוט לא יודעים לתת שירות כמו שצריך - הייתה בעיה במשלוח ושכחו לשים משהו הבן אדם התווכח איתי עשר דקות שזה לא יכול להיות.
- 1
עוד חנויות מומלצות
יד לשריון בלטרוןיד לשריון בלטרון מומלץ מפה8.9משטרת לטרון נבנתה בשנים 1941-1942 בידי שלטונות המנדט על גבעה השולטת על הכביש מתל-אביב לירושלים. במאי 1948 נתפסה בידי הלגיון הערבי שהשתמש בה לניתוק הדרך לירושלים. בחודשים מאי יולי 1948 ערכה ה'הגנה' לא פחות מחמש התקפות על מתחם לטרון, אבל כולן נהדפו בידי הליגיון והסבו אבידות כבדות ללוחמים הישראלים. ב- 1980 הוכרזה משטרת לטרון כאתר ההנצחה הרשמי של חיל השריון, המראה החיצוני של מבנה המשטרה נשמר ומסביבו ובתוכו צמחו והתפתחו מפעל הנצחה מהמרשימים בארץ, ומוזיאון שריון מהגדולים בעולם. אתר ההנצחה כולל מספר מפעלי הנצחה: קיר הנצחה לכ-4800 אנשי חיל השריון שנפלו במלחמות ישראל. שער הגבורה שעל קירותיו מוקרנים באופן אקראי תמונות חללי השריון. מגדל הדמעות הבנוי אל תוך מבנה המשטרה הישן- יצירתו של דני קרוון. באתר גם מעמד יזכור יומי המנציח את הנופלים באותו יום וגלעד תולדות החיים- מאגרי מידע ממוחשבים המאפשרים לראות תמונה, לקרוא ולהדפיס את סיפור חייו של כל נופל. מוזיאון השריון מאפשר ללמוד על התפתחות כלי הרכב המשוריינים והתפתחות הלוחמה המשוריינת מתקופת הפרעונים ועד ימינו. מסביב למבנה המשטרה מוצגים עשרות טנקיקרא עוד