אמנון עוזיהו הוא מוותיקי החקלאים האורגניים בארץ. בעבר שיווק את תוצרתו באירופה, ולאחרונה עבר לשיווק בארץ, מהמשק אל בית הלקוח. ארגז ירקות אורגניים על פי הזמנת הלקוח מגיע פעם בשבוע אל בית הלקוח, ואפשר גם להזמין מוצרים נוספים או באופן חד פעמי. בשונה ממגדלים אורגניים קטנים, אצל עוזיהו המבחר גדול וכולל גם פירות וירקות חממה. למרות שמדובר בעסק לא קטן, היחס האישי נשמר כאן, כמו גם ההקפדה על כללי החקלאות האורגנית. רווח נוסף מהתקשרות שכזאת הוא טריות הפירות. כאשר קונים ישירות מהחקלאי חוסכים לא רק את דמי התיווך של רשתות השיווק, אלא גם כמה ימי מדף, לפעמים אפילו שבוע, דבר שמשפיע מאוד על טעם הירקות וערכם התזונתי. ולבסוף, נעים להכיר באופן אישי את מי שגידל את הירקות. קבוצות מאורגנות שמעוניינות לראות את החקלאי ואת הירקות במקומם הטבעי, יכולות להגיע לסיור מלווה בהסברים וטעימות, בתיאום מראש.

( 4 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • tmagnagi

  tmagnagi
  ירקות טעימים עד פתח הבית|5 07.03.13
  למרות שאני לא מחסידי מזון הבריאות, לא יכולתי שלא להתמכר לירקות הטעימים של טבע הבשור. חויית קנייה נוחה להפליא - מזמינים באינטרנט והארגזים מגיעים עד פתח הדירה. ואפילו המחיר הוגן ביותר.
 • wife

  wife
  הכי טרי|5 01.04.12
  קוטפים מספר פעמים בשבוע כך שהתוצרת הכי טריה. משלוחים מגיעים עד קו נתניה (כפר יונה).
 • avin

  avin
  חי מהם|5 11.02.10
  כל שבוע שני ארגזים. בריאות. צוות מדהים באדיבות שלו: שימי, טלי, דפנה, לאה ועוד. אוכל שכשאתה אוכל אותו אתה מרגיש את הבריאות נכנסת לגוף שלך.
 • תותיפרוטי

  תותיפרוטי
  בריאות בארגזי קרטון|5 28.02.07
  בכל שבוע אנחנו ממלאים הזמנה ושולחים באימייל, וביום קבוע מקבלים את הירקות הביתה (לשרון). רשימת הקניות משתנה לפני הגידולים בכל שבוע. הירקות מגיעים בשקיות נייר חומות, וכשפותחים שקית שקית מגלים ירקות ופירות מעולים. הברוקולי- הכי מדהים שאכלנו (ישר לצילומים!), תרד מהסרטים (ירוק, מוצק וענק!), עשבים ירוקים רעננים מעולים, נענע ולימונית מצויונות. תחושה של בריאות עם כל ביס וביס.
- 1
עוד חנויות מומלצות
שביל הסלטשביל הסלט מומלץ מפה9.5אורי אלון הוא אגרונום, חקלאי ואלוף הארץ בהפרחת יוני דואר. הטיול המודרך שהוא מוביל בחבל הבשור, בין נופי טבע לנופי חקלאות מתקדמת, משלב את כל אהבותיו המקצועיות ואת תחביביו. תחילת הטיול היא בשדות הפלחה ב"דרך השדות", משם עוברים המטיילים לחממות פרטיות בהן אפשר לראות ולטעום תותים מעופפים שהם תותי שדה שגדלים באדניות מוגבהות ובחממה הם מודברים בהדברה ביולוגית ללא שימוש בחומרי ריסוס. בהמשך נכנסים המטיילים לחממות בהן מגדלים עגבניות שרי, עוצרים ליד מכוורות של דבורי בומבוס שהחקלאים נעזרים בהם למטרות האבקה, וממשיכים לפרדס של תפוזים סיניים ותפוזי דם המתפקעים מעסיס אדמדם. בכל אחת מהתחנות במסלול ישנה הפעלה, טעימה או הסבר ובסוף הסיור מגיעים המטיילים לחצר משקו של אלון. שם מפריחים הילדים והמבוגרים יוני דואר כשלכל אחת מהן מוצמדת משאלה קטנה של השולח. במשק של אורי ושולי אלון גדלות לצד שובכי היונים ערוגות תבלין מהם מכינים ביחד לקינוח היום רוטב פסטו שמלווה את הפיתות שנאפות גם הן במקום ומתובלות בסיפורים ואגדות. הסיורים נערכים כשלוש שעות, מתואמים בתיאום מראש ומתאימים לכל הגילאים.קרא עוד


מרכז מבקרים רמוןמרכז מבקרים רמון מומלץ מפה9.1מרכז המבקרים החדש במצפה רמון עוסק בשני נושאים עיקריים. האחד הוא הנצחתו של האסטרונאוט הישראלי הראשון אילן רמון. השני הוא מכתש רמון. הביקור באתר המשודרג אורך כשעה ומתנהל תוך כדי מעבר בארבעה חללים שבהם מוקרנים סרטים בתזמון אוטומטי. בראשון סרטון קצר המקבץ אירועים בחייו של אילן רמון. בחלל האודיטוריום, אליו עוברים מיד אחר כך, מוקרן סרט ארוך ומדמיע, עם סוף עוצמתי במיוחד, על משימתו האחרונה של רמון במעבורת החלל קולומביה. מרגשות במיוחד הן שיחות הוידאו בין רמון ומשפחתו, שהתקיימו תוך כדי השהייה שלו בחלל, ושולבו בסרט. האולם השלישי עוסק במכתש. מודלים להפעלה עצמית ממחישים את תופעות הטבע של בלייה וקימוט שכבות הסלע, התפרצות געשית ומאובנים אבל שיא הביקור הוא במיצג התלת ממדי שבמרכז האולם. המיצג מסביר באופן ברור ומרהיב את מה שאלפים לא הצליחו להסביר היטב קודם – איך נוצר מכתש. כרקע, מסופר לצופים גם כיצד נוצר כדור הארץ ומהם התקופות הגיאולוגיות החשובות שעבר הכדור. פטנט ישראלי מיושם כאן בהצלחה יתרה ומאפשר את הצגת הסרט על גבי מסך גמיש ודינאמי, שמושתת על חמישים בוכנות, ומעניק את הממד השלישי. בחלל האחרון מוקרן סרקרא עוד