1 הגדל תמונה
מסיק בריש לקיש
הועלה על ידי רישלקיש
2 הגדל תמונה
המרפסת
הועלה על ידי רישלקיש
3 הגדל תמונה
הרצאות וימי עיון
הועלה על ידי רישלקיש
4 הגדל תמונה
הגינה
הועלה על ידי רישלקיש
5 הגדל תמונה
בית הבד מבחוץ
הועלה על ידי מפה
6 הגדל תמונה
גן ירק
הועלה על ידי מפה
7 הגדל תמונה
רישיקש
הועלה על ידי קטינקה
8 הגדל תמונה
ריש לקיש 3
הועלה על ידי קטינקה
9 הגדל תמונה
ריש לקיש
הועלה על ידי קטינקה
10 הגדל תמונה
ריש לקיש בר
הועלה על ידי קטינקה
 

ריש לקיש - שמן זית אורגני בציפורי

לא רק שמן טוב מזית סורי מציעים בבית הבד ריש לקיש, אלא גם דוגמא חיה ומתפקדת למשק חקלאי-תעשייתי-אורגני שחי בשלום עם סביבתו. כמו הרבה יוזמות עסקיות שצמחו במושבים בשנים האחרונות, הכול התחיל בלול שכבר מזמן אין בו תרנגולות, או בעצם הרבה קודם, עם עצי זית עתיקים שגדלים עד היום בגבעות שמסביב לציפורי. אביחי, אבנר ומיכה, שלושת השותפים בעסק, הפכו את הלול לבית בד כשחומר הבנייה העיקרי שעומד לרשותם הוא קש ובוץ מאדמת חרסית בה משופע המושב. במבנה החדש, שקירותיו נצבעו בשמן זית למטרות איטום, הקימו בית בד מודרני ואקולוגי. המיכון בבית הבד מאפשר שימוש חוזר בגפת והעקר, תוצרי הלוואי של ייצור השמן, שמשמשים מזון לפרות במשק הקטן. המים שמוציא המכבש מגיעים לגינה, שם מגדלים פירות וירקות. עצי הזית העתיקים עברו גיזום משקם וטיפול מסור, ללא כימיקלים וללא מכונות, ואליהם הצטרפו עוד כמה דונמים של מטעים צעירים, וכל העצים כולם עונים על הדרישות הקפדניות של אגריאור כדי לזכות בחותמת אורגנית.

( 7 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • טלימא

  טלימא
  משובח כמו שמן זית מקומי אורגני|5 18.01.17
  משפחת נוי-מאיר היא משפחה שעליה נאמר "מלח הארץ", הם חותרים לעשות את הטוב עבור הסביבה, עבור הקהילה ועבור המדינה. הם אנשי חקלאות שורשיים שמשקיעים את עצמם בכל יום מחדש בשיפור איכות הקרקע, בטיפול בעצי הזית הרבים שהם מטפחים ובלימוד אורחות החיים והמסורות המקומיות כדי להעביר הלאה את הידע העצום והרב שלהם. שווה לבוא לסדנת טעימות של שמן זית, ללמד את הילדים איך נראה בית בד והכי מעולה לבוא לארוחת שטח ליד הטאבון בחוץ.
 • rasheric

  rasheric
  ארוחה טעימה, ארוח ניפלא|5 03.06.09
  הארוחה שמגישה רחל היא מיוחדת וטעימה, המקום מקסים. ההסברים של איילה מעניינים מאוד. הקרפדות מנעימות בקוךן. הכי חשוב - הרגשנו אורחים רצויים והכרנו אנשים מקסימים.
 • אילהלביא

  אילהלביא
  מקום קסום ושליו|5 08.01.09
  מקום שקט ושליו הרגשנו שהגענו לפינת חמד בטוסקנה!!! הגענו במקרה והופתענו לטובה, חששנו כי הגענו אחרי עונת המסיק! שמחנו לפגוש משפחה מיוחדת שבנתה את המקום במו ידיה (הרבה בוץ וקש) בגישה ירוקה ששמחים לתאר ולספר על תהליך הבניה ותהליך יצור השמן. שתינו קפה טוב ולא עמדנו בפיתוי של סלט ירוק והכי טרי שיש מהגינה של בעלת הבית רחל (אם זכור לי נכון) עם לחם ביתי טעים. ממליצים בחום אחד מהמקומות הקסומים שפגשנו בשיטוטנו בצפון
 • erlich01

  erlich01
  מקום מיוחד ושווה ביקור|5 07.12.08
  אמנם בית הבד פעיל בעיקר בעונת המסיק, אבל גם כשהגענו עכשיו (עם קבוצה מחו"ל, אנשים בגילאי 30-40, שמאוד התלהבו) הסבירו לנו על תהליך ייצור שמן הזית, ותמורת 15 ש"ח גם קיבלנו תה וטעימות של פיתות עם שמן זית אורגני, לבנה ביתית וירקות מהגינה. בכלל מקום יפה, נעים, יש גם בית קפה קטן, הבית מיוצר מחומרים אקולוגיים... בקיצור, נהננו ואנחנו ממליצים, אבל רצוי לתאם מראש!
 • noaa

  noaa
  לא בטוח שעדיין מתפקד|2 27.09.07
  היינו בשבת. לא ענו לטלפון משער הישוב אבל נכנסנו אחרי רכב אחר. המקום נראה נטוש ומוזנח. אשה שהסתובבה בחצר סימנה לנו לעזוב וכשהתקרבנו לברר בכל זאת - הסתלקה לבית שמעל המקום.
 • נוריאל02

  נוריאל02
  הצעה לבילוי כשעתיים עם הילדים|4 30.05.07
  היינו בחג שבועות ונהנו מאד מכל מיני תחנות פעילות שהוצעו במקום. כמו פיסול בבוץ,שתילת שתילים ואף חווינו את תהליך של הכנת הקמח ועד לפיתה שאותה לבסוף אכלנו . הנאה צרופה לילדים . המדריכות מאד סבלניות ונעימות לכבוד המבוגרים קיים במקום בית קפה קטן ובשבועות אף שרה שם מקהלה. בקיצור היה נחמד מאד.
 • yuliron

  yuliron
  גינה יפיפיה ואוירה מדהימה|5 08.04.07
  קיבלנו הסבר על הכנת השמן, על כל המכונות המיוחדות המעורבות בתהליך, אכלנו עוגה טעימה מאוד, וכל כך נהננו מהשלווה העילאית שבמקום. מקום קטן ומיוחד מאוד !
- 1