במשק החקלאי של משפחת לוי מגדלים ומייצאים עגבניות שרי, אספרגוס, אננס, שעועית תאילנדית ואפונת שלג, שנקראת גם אפונה סינית. מייסדת המשק, נעמי לוי ז"ל, מדענית שהגיעה לחקלאות בגיל מאוחר יחסית, החזיקה באמונה שגידול אורגני בשיטות חקלאיות עתיקות זה נחמד, אבל לא עונה על הצרכים המתרבים של האוכלוסייה בעולם המודרני. במקום זה, היא סברה, צריך לגדל ירקות בשיטות שייתנו תנובה גבוהה, עם מינימום חומרי ריסוס ונזק לסביבה. לאור התפיסה הזאת, ובפיקוח תקן אירופי (Eco-fresh) שמקפיד על חומרים ריסוס במינון נמוך, בתדירות שמאפשרת התנדפות חומרים פעילים ויחסי עובד-מעביד הוגנים, מגדלים בני המשפחה, ובראשם רוני, בתה וממשיכת דרכה, את ירקות הגורמה שלהם, שנמכרים בחנויות הסופרמרקט של רשת מרקס אנד ספנסר וביעדים אירופים נוספים.

בגינת ירק הסמוכה לירקנייה מגדלים את כל ירקות הסלט הישראליים ומוכרים אותם ביום הקטיף לחוג לקוחות נלהב ונאמן. בימי שישי מוזמנים כולם לטעימות מן הירקות וממה שאפשר לעשות מהם. מחליפים מתכונים, מעבירים רשמים, ונהנים מירקות שגדלו בבית טוב, עם הרבה אהבה ואמונה.

קבוצות בתיאום מראש יכולות לקבל סיור במשק שיסתיים בטעימות או בארוחה של ממש.

( 5 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • daphnaol

  daphnaol
  מקום מיוחד במינו- מומלץ מאוד|5 07.11.11
  חנות ירקות ופירות שהיא בעצם החצר הקדמית של כל החממות בהם גדלה התוצרת. הירקות טריים ללא קירור באיכות גבוהה ביותר, ממש מרגישים את הבריאות באוויר. במקום ירקות שלא נמצאים על המדפים בסופר. פשוט אין תחליף למקום . מומלץ מאוד להגיע בימים רביעי חמישי או שישי- אז רוב התוצרת נמצאת על המדפים.
 • codish

  codish
  עצירת חובה באיזור|5 19.11.10
  המגוון המצוי בירקניה תלוי במה בשל ומוכן למכירה ביום נתון - ומה שיש = חובה לנסות! כמעט תמיד דומה שיש עגבניות שרי תמר שרק בשבילן כדאי לבחור לנסוע בכביש 40 ולא בכביש 6. כל השאר - בונוס. בעונה: אננס, אפונת שלג, אספרגוס, פלפלי חלפניו, חצילים וקישואים מצוינים, בזיליקום שפשוט מחייב לעשות פסטו ועוד.
 • avihayshavit

  avihayshavit
  כיף גדול לקנות פה|5 12.10.08
  כיף לבוא, לפגוש את משפחת לוי באדיבותה, ולקנות ירקות חפים מחומרי הדברה וטריים מהשדה במחירים הוגנים מאוד! קרוב לשם נפתחה מאפיית לחם מוצלחת.
 • ginbar

  ginbar
  ירקות עם טעם של אוכל|5 19.12.06
  סוף סוף ניתן להבדיל בין מלפפון לעגבניה רק לפי הטעם. מבחר ירקות פירות (ולפעמים גם ביצי משק) מטופחים ונמכרים באהבה ובחן. חוויה.
 • taliami

  taliami
  מקום מופלא!|5 20.05.05
  עברתי בדרך לחצרים - האנשים, הירקות,, האוכל והמקום - נפלא! אגב, יש להם גם אתר אינטרנט: www.mesheklevy.co.il
- 1
עוד חנויות מומלצות
גן המדע עגן המדע ע"ש קלור במכון ויצמן מומלץ מפה9.2אלברט איינשטיין, גדול הפיזיקאים ומהפכן מדעי, צוטט פעם כשאמר ש"כל המדע שלנו, כשהוא נמדד אל מול המציאות, הוא פרימיטיבי וילדותי, ואף על פי כן, זהו הדבר הכי יקר שיש לנו". בגן המדע במכון ויצמן פזורים מתקנים אינטראקטיבים רבים שמדגימים תופעות מדעיות מחיי היום- יום. ברחבי הגן פינות מוצלות וצמחייה מלבלבת וביניהם פזורים מספר מתחמים נושאיים שונים. במתחם המוסיקה יש מראות קול גדולות שמחזירות את גלי הקול מאחת לשניה ומילה שנאמרת באחת מהן תשמע באחרת. במתחם האנרגיה והסביבה תוכלו למצוא לצד דוד שמש ענק המלמד על עקרונות פעולתו, גם בורג גדול מימדים שנקרא על שם ארכימדס שגילה את העקרון המאפשר לשאוב מים ממקומות נמוכים למקומות גבוהים, לפני יותר מ-2300 שנים. במתחם החלל מתנדנדת נדנדת הירח וניצב דגם של כדור הארץ ובמתחם התנועה והגלים ישנם בין השאר מטוטלת תהודה ו"הרמונוגרף" בו שתי מטוטלות נעות זו במאונך לזו, על אחת מהן דף ובשניה עט ויחד בתנועה הן יוצרות ציור.קרא עוד
פרדס מינקובפרדס מינקוב מומלץ מפה8.7משפחת מינקוב היתה מראשוני המתיישבים במושבה רחובות. זלמן, אבי המשפחה, קנה שטח של 150 דונם ונטע בו את הפרדס הראשון ברחובות בשנת 1904. בתוך מתחם הפרדס, שהוקף חומת אבן, נחפרה באר עמוקה ונבנתה בריכת אגירה, ששימשה גם כבריכת שחייה והוזכרה בסיפורו של ס. יזהר, בן העיר, "רחצה בבריכה". המים הועברו בתעלות להשקיית חלקות הפרדס. זלמן נפטר בגיל צעיר ומשפחתו מכרה את הבעלות על הפרדס לקבוצת שותפים. הפרדס רחש מעבודת כפיים עברית אך גם מחיי רוח תוססים לא פחות. אחרי שהוזנח במשך שנים ובזכות רצון טוב ומסירות גדולה של מנהלת הפרדס בשיתוף עם המועצה לשימור אתרים, שוחזרו מבני הפרדס בחן רב ותוך נאמנות גדולה למקור. כעת נטועים בפרדס המודרני עצי הדר ממינים רבים. לצד הזנים שהיו קיימים כבר בתחילת המאה ה-20, צומחים פה גם עצים שהם הכלאות והמצאות חדשות, פרי פיתוח ישראלי. הפרדס הוא פרדס לימודי והקבוצות המגיעות לומדות על ההיבטים הטכניים של עבודת הפרדס אך בעיקר על רוח הסוציאליזם ועל האמונה בעבודת הכפיים ששטפה את הארץ בימי העלייה הראשונה והעלייה שנייה. המבנים היפים, הבובות המדמות את פועלי המיון והאריזה, הפרדס המטופח ובעיקרקרא עוד


פארק נחל לכישפארק נחל לכיש מומלץ מפה8.7לפני שנשפך לים, קרוב להמולת העיר והנמל, חוצה נחל לכיש את איזור התעשייה של אשדוד. על הגדה הדרומית של הנחל צמח פארק עירוני המאפשר לתושבים לבוא וליהנות מרצועה ירוקה של קצת טבע ומרחב פתוח. אל הצמחייה הטבעית שתוחמת את הנחל נוספו מדשאות, פסלים שבאמת מעניין להסתכל עליהם, וכמה פינות חי שהשאירו לחיות הכלואות מספיק מרחב מחייה. בתוך תחומי הפארק הוקם מרכז לספורט אתגרי, וסביר להניח שתתקלו גם ברוכבי אופניים, רצים והולכים המנצלים את שבילי הפארק כדי לשמור על הכושר הגופני. פינות החי יוצרות יחד מעין גן חיות פתוח לכולם ורשימת החיות הארוכה כוללת בנות יענה, טווסים, יחמורים זברות וראמים, חלקם הובאו לכאן עם פינוי גוש קטיף ב-2005 וחלקם הובאו מגני חיות בסביבה. הזהרו מלעצבן את עבדקן הרעמה, שבשפה היומיומית נקרא כבש, ועל פי שלט ההסבר הוא נוגח חזק מאוד, ובכלל, כדאי לא להציק לחיות אלא ליהנות מהן. אל תטעו, זה לא פארק הירקון, לא מבחינת הגודל ולא מבחינת רמת הטיפוח, אבל זוהי פינת טיול ומנוחה נחמדה שמתאימה מאוד למשפחות. למרבה הצער, נמל אשדוד בכל זאת משאיר את חותמו על הנוף, וסירחון שעולה מכיוון המים מזכיר שעל אף מאמצי השקרא עוד