מבשלת בירה מלכה - מלכה אמיתית

אסף הוא איש הייטק לשעבר, ענף שנידב כבר ממיטב בניו לתעשיית היין המתעוררת שלנו ועכשיו כנראה הגיע גם תור הבירה. הוא השאיר מאחור את הבלי העולם הזה, עלה לגליל והקים את מבשלת בירה מלכה . הבירה טרייה ולא מפוסטרת ולכן זמן חיי המדף שלה הוא שלושה חדשים בלבד. במלכה מייצרים שלושה סוגי בירה: מלכה כהה, בסגנון סטאוט אירי, אדמונית בנוסח הפייל אייל האנגלי, ובהירה המזכירה אייל בלגי. הבירה המוצלחת משווקת כבר במיטב מסעדות הצפון והמרכז.
ב-2010 הוקם בית בירה ומרכז מבקרים בסמוך למבשלה. במקום, שמשקיף על נוף מפרץ חיפה, המבקרים יכולים לטעום מהבירה ולנשנש אוכל קל, לקבל סיור מודרך מאסף על תהליך הייצור ולרכוש את הבירה במחיר מוזל. הסיורים פתוחים בכל ימות השבוע לקבוצות מאורגנות בתיאום מראש ובימי ו' גם למזדמנים.


מקום זה מופיע בכתבה הבאה.

( 6 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • yoavbp

  yoavbp
  על הדרך|3 20.07.13
  במקום יש סיורים במבשלת אבל רק לקבוצות גדולות ובתיאום מראש. מעבר לזה יש במקום מעין פאב חביב ואפשר לרכוש את הבירה המקומית. כל הכבוד ליזמים על ההצלחה שהפכו את בירה מלכה לחברת קבע בסופרים השונים. אני אישית לא מתלהב ממנה יתר על המידה.
 • דליקטס

  דליקטס
  מלכה אלופה|5 30.06.13
  בירה משובחת ושווה זהב במחירים של היום. אהבנו מאד את הבהירה ורכשנו אתנו מזכרות הביתה שהתאפקנו לא לפתוח עוד לפני. במקום ישנו בית קפה חביב עם נשנושים בשריים לצד הבירה הנהדרת. מומלץ בחום.
 • talido

  talido
  בירה מעולה|5 11.03.12
  חובה למי שאוהב בירה טריה ואיכותית האוכל לא מדהים, אבל לא בשביל זה מגיעים לשם. היינו ביום אביבי אחרי טיול באזור ישבנו בחוץ, בפנים הייתה הופעה. כייף.
 • פסולינה

  פסולינה
  בסדר|3 07.03.09
  סביר. הבהירה (אותה טעמתי בחדר אוכל החדשה) היתה קצת חסרת טעם בעיניי.
 • ofer_zim

  ofer_zim
  בסדר גמור|4 28.02.09
  בירה כייפית אבל לא היינו אומרים שנדהמנו. בכול זאת כייף שיש בירה מקומית טעימה. כול הכבוד
 • kgold

  kgold
  מלכה אמיתית|4 26.02.08
  הבהירה ממש מצויינת. גם בארבינקא ניתן להשיג ואפילו בקפה סוכר!
- 1
עוד חנויות מומלצות
כנסיית הר תבורכנסיית הר תבור מומלץ מפה9.6בראש ההר המקודש לנוצרים עומדות זו לצד זו כנסייה יוונית-אורתודוקסית וכנסייה פרנציסקנית שנבנתה על יסודות ביזנטיים וצלבניים עתיקים על ידי האדריכל המפורסם אנטוניו ברלוצי. במסורת הנוצרית נקרא התבור הר ההשתנות, משום שעליו השתנה ישו בלבושו ובמראהו כשנגלה היסוד האלוהי שלו לעיני תלמידיו הבכירים. בברית החדשה לא צוין בדיוק מיקומו של ההר שעליו התקיים החזיון העל טבעי הזה, אבל צוין הר גבוה והר קדוש. סמיכותו לאתרים נוצריים אחרים הפכו את התבור למועמד הנבחר לשמש כהר ההשתנות. כבר מהמאה הרביעית החלו לבנות כאן מבנים, שנהרסו ושוקמו חליפות. לאחר מלחמת העולם הראשונה החלו בבניית הכנסייה החדשה בה משולבות הקפלות העתיקות והיא תוכננה כך שהאור החודר אליה, יחד עם חומרי הבניין, יצרו את אווירת ההשתנות הבוהקת והמבריקה. בקדמת הכנסייה מצוי פסיפס המתאר את סצינת השינוי - ישו ניצב לעיני תלמידיו פטרוס, יעקב ויוחנן, בין משה, סמל החוק, ואליהו, סמל הנבואה, כמו שנכתב בברית החדשה בספר לוקס: "ויהי בהתפללו, וישתנו פניו, ולבושו הלבין והבריק, והנה שני אנשים מדברים איתו, משה ואליהו". לכל אחד מאלה, המוכרים לנו מהתנ"ך, מוקדשת קפלה מרשקרא עוד


אולמות האביריםאולמות האבירים מומלץ מפה9.6מתחם אולמות האבירים הפך עם הזמן לשער הכניסה הרשמי של עכו העתיקה. כאן, בחצר בפאתי האולמות, תוכלו לרכוש כרטיס משולב לכל האטרקציות של עכו או לכל אחת בנפרד ולקבל כל מידע שתרצו, כולל להצטייד באמצעי הדרכה קולית. הביקור בשטחי המצודה ההוספיטלרית עצמה, בה נמצאים אולמות האבירים, פותח צוהר למחשכי עכו הצלבנית שכיום נמצאת מתחת לפני השטח. המצודה, שהיתה חלק מהרובע ההוספיטלרי העתיק ששקק חיים לפני כמעט אלף שנים, כוללת ארבעה אגפים הבנויים סביב חצר פתוחה. המבנים השתמרו באופן יוצא דופן ועיקר עבודת החפירה כאן היתה הוצאת עפר מתוך האולמות וניקיון כללי, עבודה שנמשכת כל הזמן וחושפת עוד ועוד מבנים. הקהל המבקר יכול להנות מארכיטקטורה צלבנית טיפוסית ואולמות מקומרים, אדירי ממדים, בהם גרו האבירים, אכלו וניהלו את טקסיהם. החל מ-2015 מוקרנים על קירות החללים סרטוני אנימציה הממחישים את החיים כאן בימי הביניים, ואומנים של ימינו עושים את מלאכתם העתיקה בכמה חנויות. בפינת החצר נחשף המקום בו עשו האבירים את צרכיהם. מי שאינו רוצה לחזור חזרה למרכז המבקרים יכול לסיים את הביקור במינהרה שאורכה 350 מ'. המנהרה מסתיימת מחוץ למצודה במרתקרא עוד
עוד חנויות