ליילה היא צעירה שמסתירה סוד אפל מעברה. יאניק הוא אתלט, בן למשפחה עשירה, שאיבד לא מזמן את מאור עיניו בתאונת דרכים. הוא יכול להמשיך ולהתחרות רק בענף הריצה, וגם אז עליו להיות מובל ע"י מדריך צמוד. ליילה הייתה פעם אתלטית בעצמה. היא זקוקה לעבודה ומחליטה לקחת על עצמה להיות עיניו של יאניק. היא לא מדברת בכלל על עברה, והוא, שקץ בחיבתם המוגזמת של משפחתו וחבריו – מעריך ומכבד את שתיקתה. ההכנות למירוץ והאימונים הרבים מובילים לקרבה בין ליילה ליאניק ועוזרים לכל אחד מהם לבנות את חייו מחדש.

ביקורת המערכת
העיוורון הוא צורת ראייה
הסרט הזה משלב בין שני ז'אנרים קולנועיים נהדרים: דרמות ספורט וסרטים זרים. והוא עושה זאת בחן רב, עם שחקנים מצוינים וצילום נהדר. הסיפור העדין של גיבורי הסרט – בחור צעיר בשיא הקריירה הספורטיבית שלו שאיבד את מאור עיניו, ואישה צעירה אלג'יראית שנקלעה אל תוך מציאות קשה, משתלב באופן מאוד מעניין עם הנושא שלו: הספורט והריצה – על היחסים המורכבים בין הגוף והנפש, על המאבק במציאות שנכפתה, ועל צורת הראייה של מי שאינו רואה. בספר עפיפונים מאת רומן גארי, אומרת גיבורת הספר (ששמה אגב דומה לשם הגיבורה כאן – לילה) לגיבור: " אומרים שהאהבה עיוורת, אבל אצלך לודו, העיוורון הוא צורת ראייה". וגם כאן אנו מחליקים בקלות אל תוך עיניהם של הדמויות ומנסים לראות את העולם מנקודת מבטם. בניגוד להרבה סרטים זרים מסוג זה המועקה שמתלווה לצפייה בו מקבלת כאן מימד אופטימי, כך שמובטח לכם גם סרט זר איכותי וגם דיכאון מינורי במעט ממה שבדרך כלל. קשר עין הוא סרט מעניין, יש לו סיפור טוב ובעיקר – הוא מאוד מאוד יפה ונוגע.

( 1 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
  • egoshen

    egoshen
    אכזבה|3 05.10.11
    נשמע מפתה, מסקרן ומעניין. אבל משהו לא תפס. אולי בגלל דרמות גדולות מדי בעלילה, ודיאלוגים שטחיים על עניינים מורכבים ורגישים, אולי בגלל משחק קצת מסורבל, ואולי סתם בא לי לא טוב, אבל בשורה התחתונה לא התחברתי עד כדי מחשבה לצאת לפני הסוף.
- 1
עוד סרטים