סרט זוכה פרס הסרט הטוב ביותר בפסטיבל סאנדנס 2012 ובפרס 'מצלמת הזהב' בפסטיבל קאן 2012. השפאפי היא ילדה בת שש שחיה בעוני עם אביה, וינק, בקהילה שכוחת אל בדרום לואיזיאנה. שם קיימות סכנות רבות - מהצפות ועד יצורים פרה היסטוריים. וינק החולה שמתקרב לסוף ימיו, מכין את בתו הקטנה לסכנות ולחיים עצמאיים. מסע ההתבגרות שלה חושף בפניה לראשונה את קסמי העולם והטבע.

ביקורת המערכת
סרט מטריד. זאת אולי התחושה המדויקת שמלווה את הצפייה בסרט. בעוד שבהוליווד לא נותנים לנו הרבה הזדמנויות להרגיש מוטרדים באמת, מגיע הסרט הכמעט מחתרתי והקטן הזה והופך את הקרביים. סיפור על השוליים הכי שוליים של החברה האמריקאית, נקודת יישוב הזויה שתושביה נאבקים על הזכות לחיות לצד האימפריה המתועשת. בסרט משולבים דימויים והבזקים מעולם הפנטזיה המיתי והמציאות הגלובאלית, אך אלה משתלבים איכשהו ברצף העלילתי, המתואר מנקודת מבטה של ילדה בת שש - השפאפי (קוונז'אני וואליס). השפאפי סוחבת על כתפיה בהצלחה סרט שלם. היא לא גונבת את ההצגה, אלא דמות המפתח כשסביב לה צוות שחקנים אנונימי ונהדר. אמנם אין זה סרט תעודה כלל וכלל, אך סגנון הצילום מוריד את הצופה אל השטח, אל הסוואנה האנושית. הקשיחות, החספוס, ההישרדות, לא משאירים הרבה מקום לדמעות אבל אל תלחמו בהן כשהן יגיעו. למרות הגיבורה הצעירה, הסרט לא קל לצפייה ומומלץ לקהל הבוגר. המלצה שלנו – מגילאי חטיבת הביניים ומעלה.

( 3 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • egoshen

  egoshen
  סרט קסום ומיוחד|5 03.02.13
  לקח לי קצת זמן להיכנס לסרט, אבל כשזה קרה נשאבתי. יש משהו חזק, נוגע ומרגש, באנשים האלה החיים בשוליים. הקשר בין האב, כביכול שרוט מכף רגל ועד ראש, לבתו הקטנה, הוא כל כך עוצמתי ונוגע. על המשחק המדהים כבר נאמרו שבחים ובצדק. מדובר במעשה אומנות, המהלך על התפר בין מציאות לדמיון ומצליח לעורר נגיעה אנושית רגשית חזקה
 • briza

  briza
  שולי החברה האמריקאית|4 22.12.12
  סרט אחר על אנשים "אחרים". מיוחד בסגנונו הלא שגרתי, בפס הקול המשובח, ובילדה קטנה שלא ניתן לעמוד בקסמיה. לא יתאים לכל צופה. לראות.
 • galiavu

  galiavu
  סרט ביכורים מרגש|5 12.08.12
  הקולנוע האמריקאי העצמאי אולי לא מהוקצע ופואטי כמו הקולנוע האירופאי, אבל יש הרבה קסם בחספוס הנועז שלו, באומץ לפרוץ את הנוסחה ההוליוודית. ההוריקן "קתרינה", שבכל סרט אמריקאי אחר היה תופס את מלוא הבמה כאירוע דרמטי ועתיר אפקטים, הוא רק הרקע לסיפור הקטן והמטלטל הזה, ומעטות הכוכבות ההוליוודיות שמסוגלות להגיע לרמת ההבעה של הילדונת המופלאה שמגלמת את התפקיד הראשי בסרט. מעורר הרבה הרבה מחשבות על הורות, חינוך, טבע האדם והסדר המודרני שבו אנחנו חיים.
- 1
עוד סרטים