לא רק יריות ופיצוצים

הודאה באשמה: הגעתי לסרט עם בן הזוג שלי והייתי בטוחה שאני הולכת לראות סרט "בנים". סרט שנוצר על פי שטנץ ידוע מראש עם אפקטים מתוזמנים ובומבסטיים וכמה שיותר – יותר טוב. העובדה כי הסרט מוקרן גם באולמות 3D IMAX ו-DX4 לא הקלה על חששותיי. העובדה כי מדובר בגרסה חדשה לסרט קאלט משנות התשעים העליזות שבהן הייתי ילדה לא תרמה לציפיות שלי. אמרתי לעצמי בהיחבא שאפילו חסכו עליי בתסריט. אז באתי בציפיות נמוכות, לפחות אני משקיעה בזוגיות.
לקח לי לפחות ארבעים דקות בישיבה מול המסך הענק (IMAX) להבין שזה לא הסגנון עליו החליט הבמאי ויכולתי להתרווח בכסא, להרפות כתפיים ופשוט ליהנות. סגנון הסרט הוא "מטריקס". בהפוך על הפוך. ג'ושוע זטומר משחק מצוין את תפקיד קריין החדשות של חברת אומניקורפ, שבונה את מערך הרובוטים שמשתיק את הפשע והמלחמה בעולם ומנסה להיכנס לארה"ב. קשה שלא להשוות אותו ללורנס פישבורן – האדם הראשון שהצליח לצאת מהמטריקס ובנה את תכנית המהפכה כנגד המטריקס. בשניהם מודגש הקונפליקט העתידני הצפוי לנו בין המכונות לאדם. ב"מטריקס" מדובר על עולם שבו המכונות כבר השתלטו על חיינו עד כדי שליטה מוחלטת ואילו ב"רובוקופ" החברה מחליטה על עתידה בתהליך דמוקרטי.
ומכאן גם אזהרתי לצופים שמצפים לסרט אקשן מסורתי. בכל 121 הדקות של הסרט אין כמעט מכוניות שעפות באוויר, פיצוצים ברכבת התחתית, רובים חדשניים וטכנולוגיות טביעת אצבעות ופנים מתוחכמת. ניכרת בסרט השפעה רבה מעולם הקומיקס שעוסק כבר שנים בפילוסופיה של העתידנות. למרבה הצער, ברגע שרובוקופ מגיע לרחובות נראה כי עולם הפשע והטכנולוגיה המשטרתית בסרט תקועים עשרות שנים אחורה מבחינת האבולוציה שלהם. הם כנראה יפותחו רק בסרט ההמשך, שאולי הוא יהיה סרט אקשן לכל דבר. עם זאת, הסרט קולח, מרתק, ולא נשכחו מנטרות הרגש ההוליוודי. בן זוגי, שאחרי חצי שעה לחש לי באוזן שהסרט טפשי בעיניו, יצא בסוף הסרט מרוצה עד הגג. Win Win לבנים ולבנות.

באדיבות כרמל רבינוביץ יחסי ציבור
( 3 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • briza

  briza
  לא זה ולא זה|3 19.05.14
  נקודת מבט אחרת מהסיקור למעלה לעובדה שהסרט הוא לא ממש אקשן ולא ממש פילוסופי בסוגית "פני הרובוטים לאן", היא Lose/Lose.... תלוי כנראה עם איזה ציפיות באים. במקום סוף גרנדיוזי קיבלנו סוף מאוד סתמי ואפילו שמאלצי. גם העלילה סובלת מחורים/חוסר סבירות (למשל, אי אפשר היה להצליב מידע על פשעים לפני טעינתו לרובוקופ?). התוצר בינוני. חובבי רובוקופ המקורי יתאכזבו.
 • קרןהפוך

  קרןהפוך
  שונה מהסרט המקורי|4 06.03.14
  סרט מהנה מאד. ההתחלה קצת איטית והסוף נמרח יותר מדי, אבל האמצע ממש מעניין, ומתייחס הרבה לשחיתות ציבורית בדרגות הגבוהות, דבר שתמיד רלבנטי בישראל.
 • amitd

  amitd
  סרט מצויין וחכם! |5 15.02.14
  הסרט לא רק אקשן אלא סרט עם עלילה ותוכן רגישות וחכמה. מומלץ מאד לכל המשפחה!
- 1
עוד סרטים