הסרט "הכחשה" מתאר את סיפור מאבקה המשפטי של הפרופסור האמריקנית דברה ליפשטדט, (רייצ'ל ווייז), על האמת ההיסטורית, נגד דיוויד אירווינג. אירווינג (טימותי ספול) האשים אותה בהוצאת דיבה נגדו, כשהכריזה עליו כמכחיש שואה.

במערכת המשפט הבריטית, במקרים של הוצאת דיבה, חובת ההוכחה היא על הנתבע. לכן נדרש היה מליפשדט וצוות המשפטנים שלה, בראשותו של ריצ'ארד רמפטון (טום ווילקינסון), להוכיח את האמת הבסיסית שהשואה אכן התרחשה.

עד לשנת 1988 אירווינג לא נחשב למכחיש שואה קלאסי. בהרצאות אחדות שהוא ערך בשנים שלאחר מכן, אירווינג טען ש"היטלר היה ידידם הגדול ביותר של היהודים ברייך השלישי", וכי התמונות שצולמו במחנות הריכוז באפריל 1945 מראות בעליל שהיהודים נרצחו על-ידי בעלות-הברית ולא על-ידי הנאצים.

דברה ליפשטדט פרסמה ספר בשנת 1996 בשם "מכחישים את השואה". בעקבות פרסום הספר, אירווינג תבע את דברה ליפשטדט בבריטניה. היא יצאה זכאית - והוא נאלץ לשם מחיר כבד בגין שרלטנות אינטלקטואלית של מכחיש שואה קלאסי.

מומלץ בחום

יח"צ
( 1 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
  • briza

    briza
    פולמוס משפטי|3 09.04.17
    הסרט במהותו הוא ניהול משפטי של תיק לשון הרע במערכת המשפטית הבריטית המעוותת בה על הנתבע נופלת חובת ההוכחה שהוא לא כזה במקום על התובע. למרות שהסוף ידוע מראש הסרט מצליח לשמור על עניין מסויים בין היתר בשל משחקה של רייצ'ל ווייז. לראות.
- 1
עוד סרטים