בהמשך לסרטים הוליוודיים סמי-אוטוביוגרפיים על אגדות מעולם המוסיקה והתרבות כ"הולך בדרכי" על ג'וני קאש ו"ריי" על ריי צ'ארלס, מגיע סרט על חייה של השאנסונרית הצרפתית הגדולה מכולן, אדית פיאף. הביוגרפיה של פיאף בהחלט מספקת כמות נכבדת של חומרים שמהם עשויים מרבית הסרטים ההוליוודיים, והסרט חולף דרכן בעריכת מונטאז' שקופצת בין אדית הפעוטה המוזנחת והחולנית, לנערה המקבצת נדבות בפינות רחוב, לכוכבת על הבמה ולאישה הגוססת במיטתה. פסקול הסרט מורכב מהקלטות מקוריות של אדית פיאף המולבשות באופן משכנע וסוחף בעלילת הסרט, ומריון קויטאר מפליאה במשחק אמין, המצליח להעביר את דמותה המורכבת של פיאף.

לצד סיפור הסינדרלה של האנקורית הקטנה, שקולה הגדול, הקברטי והצרוד, פילס לה דרך לאולמות הקונצרטים הגדולים וקנה את פירסומה ברחבי העולם, נחשפת גם אישיותה המחוספסת בלשון המעטה, של אחת מאגדות התרבות של צרפת. ולמרות שכמה פינות בביוגרפיה של פיאף הוחלקו, כמו למשל הקשר שידוע שהיה לה עם הכיבוש הגרמני ופלישת הנאצים לצרפת, הוא עדיין מצליח לספק תמונה מלאה ואותנטית, של הזמרת האגדית שקולה המיוחד ורווי הגעגוע משאיר את הצופים עם הקלאסיקות של כל הזמנים ועם המילים "Non, Je ne Regrete Rien".

( 6 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • briza

  briza
  ארוך ומייגע|3 23.03.11
  סיפור החיים והמוזיקה של פיאף ראויים לסרט. לא לזה. לוותר.
 • אותהגברת

  אותהגברת
  לא מגיע לאדית סרט מעייף שכזה|3 08.05.07
  אדית פיאף עברה הרבה דברים לא נעימים בחיים, אך למזלה לא הייתה צריכה לצפות בביוגרפיה הזו. את הסרט מצילה מריון קוטיאר במשחק משובח להפליא ומצילה המוסיקה הנפלאה של אדית, שמשולבת בסרט בדיוק במקומות הנכונים. להתכונן לסרט מייגע, אבל שווה צפיה כשאתה ב"מוד" הנכון.
 • dannydin

  dannydin
  אחד הסרטים הגרועים שנעשו בכלל|1 07.05.07
  מדהים שאישיות כמו אידית פיאף "זוכה" לדבר הנורא הזה בתור סרט על חייה, תסריט גרוע, מבולבל ולא ברור שלא מצליח לעשות עימה אפילו את החסד של לספר את סיפור חייה בצורה ברורה, בימוי פשוט מזעזע, משחק איום, ואת ה"תענוג" הזה עוד מורחים על פני כשעתיים וחצי. כשרואים את כל התלאות שעברה האשה הגדולה הזו אין לנו אלא לשמוח שמתה ולא נאלצה לעבור חוויה קשה אף יותר ולראות סרט זה. איני יכול שלא לשאול את עצמי אם מי שכתב את ה "פרטים מלאים" ראה את אותו סרט
 • avron

  avron
  מתחרט על ביזבוז הזמן (הרבה זמן|2 03.05.07
  סרט ארוך ומיגע כאורך הגלות, מלודרמטי להחריד על אישה קטנה ,מרשעת ,רודנית,וחסרת שמץ מוסר או הגינות,ששרה נפלא שירים אלמותים. העלימו מהביורוגרפיה נתחים גדולים של חייה המופרעים ובעיקר כמסייעת לנאצים וכמופקרת חסרת מעצורים. הסרט מבויים גרוע, בלתי מובן בחלקו , הכל מקוטע , הכל זריז, בדיוק כמו זיון חפוז בחצר של זונת רחוב שמעולם לא השתחררה מהתדמית. המשחק של מריון מעולה אך לעניות דעתי מוגזם בעליל. (ואולי לא?) מומלץ להציג לנוער את הזקנה הבלה הגוססת בת 44 מוכת סמים ואלכוהול , אולי ירתיע (רק אולי).
 • azit

  azit
  טרגדיה רודפת טרגדיה|4 22.03.07
  ונדמה שכל מצוקות העולם הולכות ונערמות על הכתפיים הצרות של פיאף. הסרט לא נותן מנוח, הוא דחוס ואין בו רגע דל שאפשר להתרווח בכסא לכמה רגעים וליהנות מהפופקורן, אבל הוא מספק הזדמנות טובה להכיר את החיים של פיאף. הדרך בה שולבו השירים המקוריים בסרט - נהדרת, והשירים נפלאים.
 • וולי

  וולי
  לא מתחרטת על כלום|5 22.03.07
  הקארמה של אדית פיאף, איך לומר, לא משהו. הקלפים סידרו לה טרגדיות למכביר וכנראה ששום סרט עליה לא היה חף מקלישאות. אוליבר דהאן עשה עבודת איזון טובה בין החומרים הרבים המרכיבים את הביוגרפיה הסבוכה של פיאף, וגם עריכת המונטאז'''' החכמה מיטיבה רוב הזמן עם התסריט. מאדית הקטנה שננטשת על ידי אמה, שגדלה בבית-זונות ואומצה על-ידן, ועד האישה שגוססת מסרטן, שאיבדה את אהובה ושמכורה לאופיום ואלכוהול, נשארים תמונות ושירים שמתנגנים גם אחרי יום שלם, ונשאר עוד יותר משחקה הנפלא של מריון קוטיאר.
- 1
עוד סרטים