1 הגדל תמונה
מאהל בדואי בחאן. צילום: יח''צ
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
חדר אירוח
הועלה על ידי danam_20
3 הגדל תמונה
ארוחת ערב
הועלה על ידי danam_20
4 הגדל תמונה
החדר שלנו
הועלה על ידי danam_20
5 הגדל תמונה
מתחם חדרי האירוח
הועלה על ידי danam_20
6 הגדל תמונה
.
הועלה על ידי מערכתמפה
7 הגדל תמונה
.
הועלה על ידי מערכתמפה
8 הגדל תמונה
חדר החאן
הועלה על ידי מערכתמפה
9 הגדל תמונה
רכב ספארי
הועלה על ידי ronitst
10 הגדל תמונה
טיול גמלים
הועלה על ידי ronitst
11 הגדל תמונה
סנפלינג במכתש
הועלה על ידי ronitst
12 הגדל תמונה
מעגל מתופפים
הועלה על ידי ronitst
13 הגדל תמונה
מכתש רמון
הועלה על ידי ronitst
14 הגדל תמונה
יעלים במכתש
הועלה על ידי ronitst
15 הגדל תמונה
טיול אופניים
הועלה על ידי ronitst
16 הגדל תמונה
חאפלה באוהל הבדואי
הועלה על ידי ronitst
17 הגדל תמונה
חאפלה באוהל הבדואי
הועלה על ידי ronitst
18 הגדל תמונה
שקיעה בחאן
הועלה על ידי ronitst
19 הגדל תמונה
חאן השיירות בשקיעה
הועלה על ידי ronitst
20 הגדל תמונה
חאן השיירות - מראה כללי
הועלה על ידי ronitst
21 הגדל תמונה
טיול גמלים
הועלה על ידי ronitst
22 הגדל תמונה
אירוח בדואי
הועלה על ידי ronitst
23 הגדל תמונה
הכניסה לחאן והאוהל הבדואי
הועלה על ידי ronitst
24 הגדל תמונה
הכניסה לחאן והאוהל הבדואי
הועלה על ידי ronitst
 

חאן השיירות ממוקם על דרך הבשמים הנבטית ונקרא על שם שיירות הגמלים והסוחרים הנבטים שעברו לאורכה לפני אלפיים שנים. לצד עדר גמלים מקומי, מציע החאן לינה באוהלים בדואים, בחדרי אירוח או באתר קמפינג. במקום יש חמישה אוהלים בדואים גדולים עשויים מצמר עזים ומרופדים במחצלות, מזרונים וכריות צבעוניים. באוהלים יש תאורת לילה ובסמוך להם נמצאים שני מתחמים של שירותים ומקלחות עם מים חמים. בחורף האוהלים מחוממים ומגינים מפני צינת הלילה המדברית. מי שרוצה מדבר אבל בתנאים קצת יותר מוכרים, יכול ללון במקום באחד מאחד עשר חדרי האירוח. החדרים מעוצבים בפשטות ובכל אחד מהם יש מטבחון, פינת אוכל ולא פחות חשוב, מזגן. שבעה חדרים מותאמים למשפחות והם גדולים יותר ומציעים סלון ושני חדרי שינה.

טיילים עם אוהל פרטי, מוזמנים להקים את ביתם הארעי בשטח הסמוך, בינות לעצי הדקל הגבוהים, וליהנות ממתקני המקום ובהם גם ברזיות ומתקנים לשטיפת כלים.

בעוד האירוח בחדרים כולל ארוחת בוקר, באוהל החיים קשוחים יותר ודרי האוהלים נדרשים להזמין אחת כזו מראש. בערב, אפשר להזמין ארוחה בדואית מסורתית הכוללת פיתות, סלטים, קבב ועוף ממולא באורז הנקרא מטפונה. בשטח המיועד לכך, בסמוך לאוהלים אפשר להבעיר מדורה ולמשוך את היום לתוך הלילה.

מלבד אוכל ולינה מציעים בחאן גם פעילות מדברית במהלך שעות היום: טיולי אופניים, טיולי סנפלינג, נסיעה ברכב ספארי וכמובן טיול על גבי גמלים.

( 37 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
  • קרןהפוך

    קרןהפוך
    תמורה סבירה לכסף|3 27.10.18
    מתחם מסודר ומאורגן. בין האוהלים פינות לישיבה של משפחות עם אזורים להבערת אש. מקלחות נקיות ושירותים נקיים . שינה באוהל על מזרונים.יש מתגי חשמל לכל חצי אוהל. ארוחת ערב סבירה. ארוחת בוקר סבירה מוגשת בחדר אוכל. מעט קושי עם הפתח של האוהל שמכניס קור אבל אם סוגרים קשה לצאת.
  • רוט

    רוט
    מקום לקבוצות ולטיולים שנתיים|3 17.03.16
    השלט בכניסה לחאן - "קיבולת: 1,500 איש" אומר הכל. עיר קטנה, אוהלים גדולים שמתאימים לעשרות אם לא מאות אנשים. חלק מהאוהלים הם ברמה גבוהה, ואחרים ממש מאולתרים - יריעות שלא ממש ניתנות לפתיחה, חלקים של האוהל ממש קורסים. בתוך האוהל לא נקי ולא מסודר. כשבאות קבוצות קטנות או משפחות, שמים מחיצה מאולתרת בין הקבוצות - אלא שלאוהל כזה יש רק מפסק אחד לחשמל ורק יחידה אחת של שקעים חשמליים. השירותים נקיים אבל המקלחות ממש לא משהו. אין פינות ישיבה נחמדות - רק שולחנות קק"ל בין האוהלים, ועשן מדורות. ארוחת הבוקר עלובה. מארוחת הערב מאוד נהנימו! מתאים לקבוצות גדולות ולטיולי נוער. שקט לא יהיה לכם כאן. גם לא רומנטיקה.
  • זורבה

    זורבה
    כשאין המונים זה נהדר|4 25.08.15
    היינו בסוף השבוע בימים של מטר המטאורים. לא היו המונים, הצוות נחמד והיה נקי ונעים. בלילה היתה הרצאה משעממת ותצפית מודרכת על כוכבים עם טלסקופ. יופי של יוזמה. בבוקר שלמחרת הבת שלנו לא ויתרה על טיול גמלים, אז גם על זה סימנו V
  • goodlife

    goodlife
    ככה|2 01.03.13
    ביקור חוזר - גרוע יותר..חבל לפרט. הדירוג יורד. 16.11.10 מקום כזה צריך לדעת להסתדר גם עם קבוצות גדולות. במסגרת טיול בי"ס שהינו לילה ולא נהינו. האוכל הוכן כלאחר יד, השרותים לא נקיים, לא מסודר בקיצור עברנו את הלילה בשלום.
  • orgadl

    orgadl
    סתם|3 04.01.11
    אתה משלם ב ד י ו ק בשביל מה שאתה מקבל. זה הכלל וגם כאן אין יוצאים מן הכלל. המודל "מקלחת-שרותים-אוהל-משותפים-אבל-נקיים" הכרחי לאלה שתקציבם אינם מאפשר למעלה מזה (ועם יד על הלב- למי שיש ג'יפ ורוצה לטייל בדרום המדהים ההוצאה כבדה עד בלתי אפשרית אם ניקח בחשבון דלק, תיקונים ואוכל) מאידך, גם מקומות "פושטים" יכולים לתת אם קצת מאמץ קצת יותר מהמינימום המתחייב. והמקום הוא הכי מינימום...
  • dornaveh

    dornaveh
    חוויה נחמדה|4 24.10.10
    בעד: נקיון, מגוון האוכל, החוויה ה"בדואית" (סיפורים, נגינה ושירה ע"י בדואי אוטנטי ורכיבה על גמלים). נגד: מחיר, אוהלים גדולים מידי(רעש בלילה של ילדים קטנים בוכים ונחירות במתחמים סמוכים, וכלבים נובחים בחוץ). לסיכום: המחיר גבוה ביחס לתמורה. לא לשכוח להביא אטמי אוזניים.
  • קראעוז

    קראעוז
    יחס מחפיר וללא תמורה הולמת|1 20.04.10
    אנו, קבוצה של 43 איש התארחנו בחאן השיירות לארוחת צהרים בשבת.יחסה של המארחת היה מזלזל, מתנשא ונתן הרגשה שאנו מפריעים לה. אמנם הזמנו רק ארוחת סלטים ומקלובה אך מה שקבלנו היה מבחר סלטים עייף שנשלף מהקופסאות וערימת אורז יבשה. על זה שילמנו 50 ש"ח לאדם. תיגשו לבי"ס שדה "שדה בוקר" שם יודעים לתת תמורה
  • eliko421

    eliko421
    חאן גדול וטוב|4 20.11.09
    מענה טוב לחובבי אוהלים, באוהלים גדולים עד גדולים מאוד (מחוממים כשצריך). מתחם שירותים ומקלחות חדש יחסית, מים חמים בשפע. הבעיה - הגודל. אין שליטה על מי ישן באוהל הסמוך, וכשזו קבוצת תלמידים בטיול, אפשר לשכוח משינה בלילה ...
  • iravid

    iravid
    נהינו|5 11.10.09
    לנו 4 משפחות בצימרים. הצוות אדיב, התפוצצנו בארוחות במיוחד בארוחת הערב שבה מגישים עוף עם תוספות. לקחנו את הטיול ברכב הספארי לעין עקב - הטיול מדהים!!!
  • zaid

    zaid
    מקום נחמד לבילוי לילה במדבר|4 07.10.09
    הגענו עם עוד 4 משפחות ללינה באוהל בדואי גדול. האוהלים איכותיים ומסודרים. שירותים ומקלחות - למרות שהאתר לא היה מלא השירותים לא היו מספיק נקיים. מים חמים בשפע. ארוחת ערב במקום בסגנון בדואי - נחמדה מאוד, סלטים ועוף שלם על מצע אורז ותפו"א בסגנון בדואי. ארוחת בוקר בסגנון בופה מוגשת בחדר אוכל פתוח ומשקיף על המדבר. בסה"כ נהנינו.
- 1
עוד צימרים ולינה מומלצים


עוד צימרים ולינה